•  

  Brzydzę się sobą. Stoję przed lustrem i nie widzę żadnej pozytywnej cechy fizycznej. Żałosna sylwetka skinny-fat z szerokimi biodrami i szewską klatką. Brzydka twarz z trądzikiem, z którym męczę się 8 lat. Miękkie i cienkie włosy, z których nie da się ułożyć przyzwoitej fryzury. Mnóstwo widocznych rozstępów, w szczególności na plecach, ciężkich do usunięcia ze względu na znaczną ilość znamion w ich pobliżu. Ja już się nie łudzę, it's over dla mnie (╥﹏╥) #przegryw pokaż całość

  •  

   @EgzeQTroll: Co do trądziku, to próbowałeś Hascoderm Lipożel? Próbowałem różnych specyfików na trądzik, ale większość albo tylko zaogniało skórę, albo wysuszało. Ten lipożel zrobił ogromną różnicę, choć trzeba mieć trochę cierpliwości, jako że kwas azelainowy zaczyna działać po ok miesiącu przy systematycznym stosowaniu. No i jak masz wrażliwą/zaognioną już skórę, to dobrze jest wdrażać powoli - 1-2x na tydzień, stopniowo zwiększać do co drugi dzień, a potem codziennie. Wg ulotki należy stosować 2x dziennie, ale ja widzę efekty przy stosowaniu 1x dziennie.

   Tu masz niezłe kompedium wiedzy o tym składniku aktywnym w prostym języku (angielskim) opartym na badaniach naukowych:
   https://simpleskincarescience.com/azelaic-acid/

   Pomogła też zmiana myjadła na bezzapachowy syndet Dove Sensitive i mycie nim w ilości minimalnej - zmoczoną kostkę po umyciu dłoni przekręcam w dłoni dosłownie 2 razy i samymi palcami myję twarz. Twarz już się tak nie przetłuszcza, nie mam podrażnień i nie jest sucha na wiór, jak po nawet tych bio-eko myjadłach w płynie (Sylveco, Bioderma i inne gówno).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (57)

 •  

  #medycyna #zdrowie #suchedlonie #przegryw

  Jak tylko zaczyna się wrzesień to muszę się męczyć z tym gównem do maja/czerwca, spokój mam tylko latem. Ciągle suche dłonie, czasem nawet skóra pęka. Dramat. Ma ktoś tak i czy jakoś to wyleczyl?

  źródło: IMG_20211016_202303.jpg

  •  

   @Remus00: Czym myjesz ręce? Jeśli mydłem, to zmień na syndet np. Dove.

   Kup sobie najtańszy krem do rąk (np. Anida glicerynowo aloesowy - kosztuje kilka zł i szybko się wchłania, dobry na dzień).
   Dodatkowo zamów sobie lanolinę (np. na zrobsobiekrem.pl mają. Lokalnie, to pewnie kupisz jakąś lanolinową "maść na pękające sutki" w aptece albo np. Ziaja Mamma Mia, lano-maść w drogerii), wymieszaj trochę kremu i małą ilość lanoliny przed snem, najlepiej potem rękawiczki bawełniane założyć.

   Największą różnicę w moim przypadku, kiedy mi skóra pękała i wręcz schodziła płatami, było właśnie dodawanie lanoliny do kremu na noc. Kilka dni i ogromna róznica, po tygodniu prawie nie było śladu.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (58)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Brunkzor

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)