•  

  Czy jest ktoś w stanie rozszyfrować kod usterki C3100? Szukałem po Internecie info o tym, ale nic szczególnego nie ma. Skanowane urządzeniem OBD 2

  #mechanikasamochodowa #mechanika

 •  

  Hej,

  w sierpniu 2020 roku zdiagnozowano u mnie cukrzyce typu 1. Od tamtej pory jestem na leczeniu penami. Generalnie cukry mam w miare w porządku, wystarczają mi niewielkie dawki insuliny (w szpitalu deklarowali np. od 8-10 dawek do obiadów, kiedy w rzeczywistości biore 4 max.). Mimo wszystko jem dosyć spore posiłki - i co ważne jem często. Zdarzają sie również przypadki gdzie cukry potrafią skakać wieczorami do 200/250 i nieraz nie chcą spadać mimo ciągłego podawania insuliny. Do tego przez fakt, że jem często, bardzo dużą ilość razy musze sie nakłuwać, przez co boli mnie dosłownie cały brzuch. Nurtuje mnie od początku wystąpienia tej choroby myśl o przejściu na leczenie za pomocą pompy insulinowej. I do tego głównie chce odnieść swój wpis - czy ktoś, kto posiada doświadczenie i z pompami i z penami mógłby sie wypowiedzieć jak wygląda użytkowanie tego na codzień? Głównie nurtują mnie pytania takie jak:

  1.Chyba najważniejsze - czy pompa insulinowa jest wygodna? Kiedy teraz o tym myśle to wydaje mi sie to cholernie niewygodne mieć podpięte jakieś urządzenie do spodni i jeszcze kabelki podchodzące w miejsce igły.. Nie plącze sie to? Nie irytuje podczas spacerów?

  2. Czy pompa insulinowa bardzo ułatwie życie cukrzykowi? Czytałem wiele artykułów w których podkreślana jest precyzyjność działania tego urządzenia i można praktycznie "jeść co sie chce" oczywiście mówiąc nadwyraz poważnie.

  3. Trzeba mieć to cały czas podpięte? Często to zdejmujecie?

  4. Prosiłbym też o jakieś ogólne odczucie oraz wady i zalety jednej formy leczenia jak i drugiej. Byłbym bardzo wdzięczny z góry za jakiekolwiek odpowiedzi.

  #cukrzyca #pompainsulinowa
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Majos

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)