•  

  † Sobota, 18.06.2022, Sobota XI tygodnia zwykłego, Najświętszej Maryi Panny, #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

  Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

  ·CZĘŚĆ CHWALEBNA·

  1 Zmartwychwstanie
  2 Wniebowstąpienie
  3 Zesłanie Ducha Świętego
  4 Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Dziewicy
  5 Ukoronowanie Najświętszej Maryi Dziewicy

  W czerwcu modlimy się do Najświętszego Serca Jezusa, o pokój na świecie.

  ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

  Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

  Grafik:

  →Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

  →Jeśli chcesz dołączyć do modlących, to daj znać tutaj lub tutaj.

  Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

  Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  źródło: ksmstudencki.files.wordpress.com

 •  

  Pytania do matek karmiących.Uwaga będą głupie i niesmaczne-w końcu jesteśmy na wykopie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  1.Ile mniej więcej mililitrów mleka wytwarzacie w tych piersiach? każda pierś pół szklanki? szklankę? Czy obie piersi są jednakowo nabrzmiałe i tworzą tyle samo mleka czy zdarza się,że jeden cyc jest większy a drugi w tym czasie mniejszy bo wytworzył mniej mleka?
  2.Czy pierś po całkowitym oddessaniu mleka robi się mniejsza i mniej jędrna? Sflaczała? bardziej podatna
  3.NIby to karmienie piersią jest powszechne....ale chyba nie.Wiele matek kupuje dzieciom te bebilony czy milupy i tym je karmi.To co one robią z własnym mlekiem? odciągają i wylewają do zlewu?
  4.Yyyy...próbowałyście kiedyś własnego mleka? Jak smakuje? podobne do zwykłego ze sklepu w kartonie?
  5.Czy kiedy piersi są pełne mleka,nawet drobny ucisk powoduje wypływanie mleka? Czy zdarza się,że wsiadacie do zatłoczonego autobusu,uderzycie się biustem o poręcz i robią się plamy na staniku bo mleko wypływa?
  6.Ile tego mleka na raz jest w stanie wypić bobas? Całe mleko z jednej piersi? na raz całe z dwóch?

  7.Czy to karmienie jest takie fajne jak na obrazkach czy raczej połowa mleka trafia do gęby bobasa a połowa połowa gdzieś ścieka wam po cycku na brzuch/kapie na spodnie,cały cycek jest obśliniony i pogryziony i wszystko się lepi? W ogóle bobas potrafi szczelnie zassać sutek jak odkurzacz i żwawo wysysać to mleko czy to raczej pobożne życzenia?
  #karmieniepiersia
  pokaż całość

  •  

   @pracze-odrzenskie: jak i @Malachitowa_Laka_Morza: trafiłam tu przypadkiem mocno po czasie, ale dodam coś od siebie.

   Mleko jest produkowane na bieżąco podczas ssania dziecka - nie da się wiec ocenić ile jest produkowane.
   Na początku laktacji mleko faktycznie produkuje się dużo i między karmieniami, po to jednak dziecko piwinno być karmione na zadanie, by organizm matki przystosował produkcję do potrzeb malucha.
   Po stabilizacji zaś między katmieniami mleko się praktycznie nie produkuje, bo "piersi to fabryka, nie magazyn". Wtedy puersi są ciagle miękkie, a mleko leci wyłącznie podczas karmienia, sporadycznie pomiędzy. Niemniej to też kwestia indywidualna.

   Co do zaniku... Na początku, by laktacja się rozwinęła prawidłowo, dziecko nalezy przystawiać gdy tylko zgłasza zadanie.
   Ważne jest przystawianie prawidłowe i by u dziecka nie było problemów np.z wędzidełkiem lub nieprawidlowym napięciem mięśni twarzy/języka.
   Jezeli pojawiają się problemy, a nie będzie właściwego wsparcia, mozw dojsc do sytuacji, że alvo laktacja nie rozwinie się prawidłowo, albo po stabilizacji dziecko nie będzie w stanie ssać prawidłowo - bo przed stabilizacja mleko leco samo, potem zaś dziecko musi najpierw chwilę possa "na sucho" i zastartować. Dziecko, ktore nie rozwinie prawidłowej techniki ssania będzie się denerwować i odrywać, a matka nie posiadająca wiedzy sądzić, że nie ma mleka.
   Zresztą podczas karmienia co jakiś czas pojawiają się momenty, że takie kobiety sądzą, że coś jest nie tak - bo dziecko kaznodzieja skok rozwojowy i się wkurza na piersi
   myślą wuec, że nie ma mleka i dają mleko modyfikowane.

   Dziecko wtedy jeszze bardziej zniechęca się do piersi i mamy błędne koło, bo coraz mniej te pierś ssie, a mózg matki dostaje info "zapotrzebowanie spada".

   Przy wygaszaniu laktacji odciąga się (najlepiej ręcznie) jedynie do odczucia ulgi.

   Ile zje dziecko to też zagadka.zalezy od płci, wieku, potrzeb, stanu zdrowia.
   Niemniej nie ma, że wypije "do konca", bo gdyby pilo nonstop caly dzień, to cały czas też płynęłoby i mleko.

   Co do męża - czasem mąż może przydać się podczas zastoju, gdy mleko tworzy zbita masę w kanaliku i dziecko nie może odessac. U nad potrzeby nie bylo, ale znam przypadki, że pomagało rzexzyeiscie.

   A co do wrażeń - ja lubię karmic. Początki były straszliwie bolesne i ciężkie, ale karmie już ponad 4lata, obecnie drugie dziecko, karmiłam też w ciązy i nie wyobraźsm sobie z wyboru nie karmic i podawać sztuczny pokarm, który jest dużo słabszy niż mleko matki - bo mm to tylko pokarm, zawsze ten sam skład, a mleko matki dostosowuje się każdorazowo do potrzeb dziecka, zawiera też m.in.przeciwciała czasu komórki macierzyste.
   No i jest rewelacyjna metoda usypiania dziecka, do tego żarcie zawsze pod ręką, nie trzeba poeprzyc się z butelkami itd, a w nocy jak się budzi dziecko - pyk, przystawiasz i spokój.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika agaja

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.