•  

  Miałem bardzo długą przerwę w grach i zauważyłem że na #steam dostaje się jakieś karty kolekcjonerskie i mógłby mi ktoś wytłumaczyć po co one, jak się je dokładnie zdobywa i czy warto je sprzedawać bo widziałem że można #gry #kiciochpyta #pytanie

 •  

  Panie i Panowie mam pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) mój kolega pracuje od 1,5 miesiąca u nowego pracodawcy na umowie o pracę na czas określony 6-mcy. Dostał ostatnio wypłatę na której było wypisane, że pracodawca potrącił mu składki z pensji (na rękę), którą zarobił i on teraz nie wie czy pracodawca ojebał go na kasę czy ki chuj.. Czy czasem płacenie składek nie leży po stronie pracodawcy? Kolega tylko i wyłącznie wziął dodatkowe ubezpieczenie, za które pracodawca ma mu odciągać z pensji. Wstawiam zdjęcie z kartki, którą otrzymał przy odbieraniu pieniędzy. Druga sprawa jest taka, iż wyżej wymieniony kolega był parę dni chory i dostał L4 i tutaj kolejna zagwozdka, gdyż pracodawca powiedział mu, że nie należy mu się wypłata za te dni choroby, ponieważ nie przepracował u niego kilku miesięcy (dodam, że pracował on już wcześniej u innych pracodawców na umowie na czas n-okr i nie było wgl mowy u nich, że ZUS nie zapłaci za L4). Możecie mi powiedzieć po jakiej stronie leży prawda w obydwóch przypadkach?
  #prawo #pracbaza #januszebiznesu #zus
  pokaż całość

  źródło: IMG_0292.JPG

  •  

   @Ljubo93: prawo do zasiłku nabywa jeśli spełnił 10-letni okres ubezpieczenia albo był poprzednio zatrudniony u innego płatnika w przerwie krótszej niż 30 dni. Czy np. gościu ma 22 lata i pracował od 1.12.2017 do 1.12.2018 roku i:
   a/ zatrudnia się u nowego płatnika od 15.01.2019 - ma prawo do zasiłku od razu
   b/ zatrudnia się u nowego płatnika 2.02.2019 - nie ma prawa do zasiłku - jest to okres wyczekania (30 dniowy).
   Gdyby nabył prawo, to pracodawca wypłaciłby wynagrodzenie za czas choroby dokładniej mówiąc.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika bikx

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)