•  

  Jihad 2 #lacunafabularniejihad

  ----------------------------------------

  Sułtan al-Zafari z niedowierzaniem przysłuchiwał się raportowi, zdawanemu przez przerażonego wojskowego.

  - Coś jeszcze? - zapytał chłodno władca
  - Mamy niepotwierdzone informacje o przemieszczaniu się około setki konnych w okolicach Bakki. Nie znamy ich zamiarów ani kierunku poruszania się.
  - IDŹ PRECZ - krzyknął ze wściekłości sułtan i cisnął w spłoszonego oficera bananem. Sułtan wstał i spojrzał przez okno. Pasmo górskie w oddali z pewnością nie mogło równać się z morzem, którym jeszcze niedawno oddychał, a które to zaczyna być mu kawałek po kawałku odbierane.

  - Mój Panie, czy mam wezwać al-Sharifa?
  - Wezwiesz go, jak Ci rozkażę półgłówku - wycedził sułtan do swojego doradcy - Niewierni wykrwawiają się na wieśniakach, którzy trzymali dzidę przez rok swojego życia, przez resztę trzymając jedynie laskę pasterską albo pług. Po pierwszym starciu z jihadystami podwiną swoje świńskie ogony i wrócą do Europy.

  Sułtan obrócił się na pięcie. Jego spojrzenie spotkało się z mężczyzną w kapturze, opartym na ścianie. Asasyn skinął głową i wyskoczył przez okno.

  - Jak mniemam, wyjście przez drzwi nie byłoby wystarczająco dramatyczne - zakpił sułtan.

  ----------------------------------------

  POCZĄTEK TURY JIHADU

  Zadeklaruj działanie w komentarzu (zawołaj mnie do niego) lub skorzystaj z formularza deklaracji działania (tylko jeżeli otrzymałeś PIN na PW). Czas na działanie w 2. turze do 7.02 do godziny 18:00. W przypadku braku deklaracji armia rozbija obóz lub obsadza w całości garnizon. Brak aktywności asasyna wyklucza go z rozgrywki.

  FAQ
  Temat do zadawania pytań
  KARTA POSTACI I ARMII

  ----------------------------------------

  Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  pokaż całość

  źródło: i.imgur.com

  •  

   Isa al-Saah, chorąży kawalerii z szablami w Armii Kat'aanów
   -Allahumma inni audhu bike min adabi dżahannama - Isa, kończąc drugi rakat obowiązkowej modlitwy ze swoim oddziałem, miał przed oczami rodzinną Dżerbę skąpaną w tunezyjskim słońcu. Niemal czuł chłód marmurowych kolumn meczetu Mariam, w którym wraz z ojcem i braćmi odprawiali modły, jak przystało na pobożnych muzułmanów. Nie sądził, że z nich wszystkich to on będzie walczył o Al-Quds.

   -Ła min adabi al-qabri ła min fitnari almahija ła almamat ła min fitnari almasihi addadżali- wypowiadając te słowa, Isa wiedział, że tonowy papież jest antychrystem przepowiedzianym przez Proroka (niech pokój i błogosławieństwo będą z nim). Trzeba będzie włożyć wszystkie siły, aby utrzymać święte miasto, gdzie w dniu ostatecznym będą ważone uczynki wszystkich ludzi.

   -Assalmu allajkum ła rahmatullah - tunezyjscy wojownicy pozdrowili się życzeniem pokoju. Wiedzieli, że niedługo spotkają się znów, aby odmówić modlitwy i recytować sutry. Tylko tak Allah zaakceptuje ich prośby o rychłe zwycięstwo. Ale wśród Berberów wizja zwycięstwa nieco przygasła, szczególnie po ostatnich działaniach chrześcijan. Isa chcąć podbudować kompanów, stanął przed mihrabem i przemówił do swoich współtowarzyszy:

   -Allah jest wielki! - krzyknął, a wojownicy zgodnie odkrzyknęli tę samą odpowiedź. - Allah jest tym, który daje zwycięstwo! On poprowadzi swoje zbrojne ramię przeciwko niewiernym, którzy wierzą w trzech, a nie w Jednego. On da nam moc, tak jak dał zwycięstwo Prorokowi, niech pokój będzie z nim. Módlmy się więc tak jak zapisano w Koranie i hadisach! Niech każdy z was ofiaruje dodatkowe modlitwy sunna po obowiązkowych fadżrach w intencji naszego generała i rychłego zwycięstwa wiernych!

   Przemówienie Isy podniosło na duchu Berberów. Można było zauważyć w wojownikach werwę, gdy podnosili pieśći wykrzykująć świętę imiona Boga. Ojciec jednak miał rację - pobożność i dyscyplina podnoszą ducha nawet w załamanych wojownikach. Isa liczył, że kolejne wspólne modlitwy zgromadzą jeszcze więcej członków armii i podniosą morale przed następnym starciem z chrześcijanami.

   @lacuna @Yokaii
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (22)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika luvencedus

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (5)