Paszoł won, stalkier!

 •  

  Mam ochotę wrócić po kilku latach, ale widze że doszło w chuj linii (jak grałem ostatnio była tylko radziecka, niemiecka i amerykańska). Która linia jest fajna do rozwoju, jak żebym się za bardzo nie wkurwiał? Czy któraś linia ma szczególnie dobre wieże? Zawsze lubiłem czołgi z mocną wieżą.

  #wot

  •  

   @LibertyPrime: Generalnie, tak w telegraficznym skrócie:

   1. Francuzi -> mobilność + brak pancerza plus unikalny system ładowania. Bardzo długie ładowanie bębna, dostajesz 5/6 pocisków które możesz wystrzelić w krótkich odstępach (2-3 sekundy). Odstępstwem od normy jest bardzo krótka linia mocno opancerzonych ciężarowców, z klasycznymi działami. Fajność: zależy jak bardzo przypadnie ci do gustu system ładowania.

   Do tego linia szybkich pojazdów kołowych - bardzo mobilne, działa celne w ruchu, z mocnymi burzakami.

   2. Czesi -> to samo co francuzi, ale mniejsze magazynki + mniejszy odstęp między strzałami. Fajność: jak wyżej, choć z racji na mniejsze bębny gra się nimi łatwiej i ciut przyjemniej, IMO.

   3. Szwedzi -> ciężkie to to samo co wyżej, ale z bardzo dobrym pancerzem wieży i opuszczaniem działa. Medy i tedeki oferują unikalne podwozie hydropneumatyczne, dzięki któremu możesz opuszczać działo w naprawdę ogromnych przedziałach, kosztem tego że zawieszenie musi się "odpalić", co trwa kilka sekund. Fajność: wysoka jeśli idzie o ciężkie, średnia jeśli idzie o medy i tedeki - to pojazdy raczej do ostrej kampy, w odróżnieniu od ciężkich.

   4. Włosi -> coś jak magazynki, ale mniej pocisków w bębnie + możesz je doładowywać po oddaniu strzału, nie musisz opróżniać całego magazynu. Zazwyczaj mają po 3-4 pestki, pierwsza ładuje się najdłużej, ostatnia najkrócej. Mobilne, słaby/przeciętny pancerz, filozofia gry dość podobna jak na klasycznych magazynkach. Fajność: średnia/wysoka, w zależności od pojazdu.

   5. Polacy -> coś pomiędzy ruskami a amerykańcami, przeciętna mobilność, stosunkowo dobre pancerze, działa charakteryzujące się mocnym pierdolnięciem. Jedynym wyjątkiem jest polski med X tieru - ma unikalny system turbodoładowania, odpalenie trwa kilka sekund, masz do wyboru dwa tryby: standardowy oraz turbo, w którym pojazd mocno przyspiesza ale staje się w chuj niecelny + długo ładuje. Fajność: wysoka, jeśli idzie o ciężkie, średnia jeśli idzie o medy.

   6. Chińczycy -> większość pojazdów to w zasadzie nieco uboższa kopia ruskich odpowiedników, ta sama filozofia gry. Fajność: niska do średniej, jest tam kilka ciekawych maszyn ale zazwyczaj na wysokich tierach, na dodatek grind to koszmar, mnóstwo beznadziejnych dział musisz odblokować zanim dokopiesz się do czegoś fajniejszego.

   7. Japończycy -> superciężkie czołgi, welp, ciężkie. Mocno opancerzone, bardzo wolne, z działami o sporym wygarze - beznadziejna linia, ze względu na fakt że ich pancerz działa tylko w starciu ze standardowymi pociskami, te z gatunku premium wchodzą w nie jak w masło. Medy - znacznie lepsze, ale te wysokotierowe, niskie tiery to sam szrot. Mobilne, szybkie, z dobrym opuszczaniem działa, które to nie są zbyt celne, ale za to bardzo szybkostrzelne. Fajność: zerowa, jeśli idzie o ciężkie, wysoka jeśli idzie o wysokotierowe medy, średnia/niska jeśli idzie o wszystko pomiędzy.

   8. Brytole -> wariacja na temat amerykańców. Ta sama filozofia, przeciętna/dobra mobilność, dobre działa, mocne wieże, słaby pancerz kadłuba - zarówno jeśli idzie o medy, jak i ciężkie. Fajność: wysoka.

   Tedeki - linia wieżowa i bezwieżowa. Ta pierwsza to bardzo, lub co najmniej średnio mobilne papierki, z bardzo dobrymi działami. Tier X to potwór z gigantycznym działem, na którym cała reszta jest chujowa. Fajność: średnia/wysoka.

   Ta druga - mocno opancerzone, powolne, z działami opierającymi się na szybkim ładowaniu kolejnych pestek. Fajność: średnia/wysoka.

   Nowinki w starych liniach:

   1. Niemcy -> dwa nowe czołgi w linii prowadzącej do Mausa, działają identycznie: powolne i wielkie, ale bardzo dobrze opancerzone. VK 45.02 A i B prowadzą teraz do Pz VII - wieża z tyłu, dobry pancerz na ryju, ogromny weakspot na boku. Fajność: minimausy są OK, Pz VII to szrot.

   Do tego tedeki, nowa linia wieżowa - ogólnie bardzo słaby pancerz plus przeciętna mobilność (choć są wyjątki), połączone z bardzo dobrymi działami. Fajność: zależy jak bardzo lubisz kampić, lol.

   2. Ruscy -> IS-8 zniknął, nazywa się teraz T-10 i prowadzi do nowego ciężkiego, Ob 277. Bardzo mobilny, względnie OK pancerz, dobre działo. Fajność: wysoka.

   IS-4 został dychą, prowadzi do niego ST-I - taki mocno znerfiony IS-4, z czasów gdy był dziewiątką. Józek daje radę, ST jest, IMO, taki sobie.

   Nowinką jest IS-M i linia od niego odchodząca - bardzo powolne cięzkie, z wieżą z tyłu i mocnym pancerzem. Fajność: średnia/wysoka.

   Totalną nowinką są dwudziałowce - IS-2-II i wyżej. Działają podobnie jak włosi, ale masz dwa działa - możesz jebnąć z dwóch rur naraz lub pojedynczo. Pancerze raczej przeciętne. Fajność: średnia/wysoka.

   Wśród medów pojawił się Ob 430U, który jest mocno opancerzonym, ale stosunkowo powolnym cholerstwem z dużym działem. Fajność: wysoka, bo bajecznie proste w obsłudze, sporo wybaczają.

   K-91 i linia do niego prowadząca - medy z wieżą z tyłu. W zasadzie wszystko w nich jest słabe lub przeciętne, poza działami - bardzo, ale to bardzo dobrymi. Fajność: niska.

   W tedekach, z nowinek masz Ob 268 v4 - cholernie mocno opancerzone, przeciętna mobilność, dobre działa. Tedeki szturmowe, w porównaniu do kamperskiej linii klasycznej.

   3. Amerykańce -> nowinką jest w sumie tylko krótka linia magazynkowców. Mobilność typowa dla hamburgerów, słabe pancerze. Fajność: T69 to kupa, każdy następny jest zajebisty.

   Co mogę polecić z czystym sercem: brytolskie ciężkie i medy, czeskie medy, włoskie medy, szwedzkie ciężkie, polackie ciężkie, ruskie dwururki + linia szturmowych tedeków.

   Jeśli chcesz skoncentrować się na dobrych wieżach i mocnym opuszczaniu dział: amerykańskie medy/ciężkie, brytyjskie medy/ciężkie, szwedzkie ciężkie.

   Jak chcesz zapytać o coś w szczegółach, to wal śmiało - siedzę w tym gunwie od bety xd
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Czy Zakolak ma rację twierdząc, że papież nie wiedział? #neuropa #2137

  źródło: youtube.com

 •  

  To ja może przypomnę. Kaja Godek chce karać za mówienie, że menstruacja istnieje XDDD ( ಠ_ಠ) #neuropa #bekazprawakow #clownworld

  źródło: ei_1634729920720.jpg

  •  

   @Lukardio: Nie mieli tutaj żadnego pola do manewru, ot co. Wyzwali Unię do pojedynku w postaci meczu piłkarskiego, przejęli piłkę i malowniczo wypierdolili na murawę, potykając się o własne nogi - przy okazji wpierdalając sobie jeszcze samobója.

   Drugiego, gdy przy próbie wyciągnięcia piłki z siatki wypierdolili się ponownie.

   I to zanim jeszcze Unia weszła na boisko a sędzia odgwizdał początek meczu, lol.

   Oczywistym było, od samiutkiego początku "reform sądownictwa", że oni tę wojnę przegrają - że Unia im dojebie. Trwało to w chuj długo bo, niestety, Unia to biurokratyczny kolos, a organizacje tego typu cechuje charakterystyczna inercja - ale, ponownie, jedynym pytaniem nie było tutaj "czy", tylko "kiedy i jak mocno".

   No i teraz właśnie się okazało kiedy i jak mocno - co jest, swoją drogą, świetnym dowodem na to że opozycja miała rację, przy próbie zablokowania ratyfikacji planu odbudowy miesiące temu.
   pokaż całość

 •  

  Wyścig zbrojeń między Chinami a USA, czyli rakiety kosmiczne vs trans admirał. Chiny ujawniają rakiety kosmiczne zdolne przenosić ładunki nuklearne na orbitę, USA odpowiada trans admirałem

  Znalezisko o takim tytule wrzuciły nasze #4konserwy oczywiście z tagiem #bekazlewactwa

  Teraz zobaczmy jak jest naprawdę:

  Po pierwsze - admirałem jest tylko z nazwy. United States Public Health Service to formacja mundurowa, ale zajmująca się zdrowiem publicznym. Nie jest organizacją bojową, ale z racji tego, że jest mundurowa to ma tytuły jak w armii. Podobnie jak np. u nas w Straży Pożarnej masz Generałów, Brygadierów i Kapitanów. Nikt jednak nie twierdzi, że mają walczyć z rosyjską inwazją.

  Więc mówienie tu o "wyścigu zbrojeń" przez @MSDS jest zwykłą manipulacją, bo ta jednostka żadnymi statkami nie dowodzi ani w wojnie aktywnie udziału brać nie będzie.

  Po drugie - jako lekarz Rachel Levine ma bardzo dobre kompetencję i nasze prawaczki się już kiedyś o to zesrały.

  W skrócie - Dr. Rachel Levine - absolwentka Harvardu, lekarka, założycielka oddziału chorób dziecięcych na Penn State Hershey Medical Center, Lekarz Generalny stanu Pensylwania w latach 2015-2017 a od 2017 Sekretarz ds. Zdrowia w tym stanie. Zatwierdzona jednogłośnie na tą pozycję przez kontrolowany przez Republikanów senat, który nie miał wątpliwości co do jej kwalifikacji. Obecnie zatrudniona przez administrację Bidena jako Asystent Sekretarza d.s. Zdrowia.

  No ale jest osobą transpłciową więc #bekazlewactwa co nie Mati?

  #neuropa #usa #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #shitwykopsays
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

  •  

   Tak w mojej ocenie decyzja jest niepowazna. UWAGA mam prawo do swojej oceny.

   @MSDS: Lubię patrzeć jak @rzep: znęca się nad tutejszymi galaktycznymi umysłami z rozlicznych plemion prawackich, ale czuję się w obowiązku lojalnie ostrzec i uprzedzić, że gdy zaczynasz bronić swojej pozycji na podstawie "bo to tylko moja opinia, mam prawo do opinii" - to znaczy że nie masz jej czym bronić i właśnie przegrałeś dyskusję, bo jedyną wartością "twojej opinii", ubierając to w twoje własne słowa, jest fakt że jest "twoją". Nie że słuszna, nie że prawdziwa - twoja.

   Więc, jak to powiedział pewien mędrzec...
   pokaż całość

   źródło: youtube.com

  •  

   @MSDS: Udowodnił że jesteś galaktycznym umysłem, który przedkłada ideologię, w tym wypadku niechęć do osób trans, ponad wszystkie możliwe kompetencje jakie ta sama osoba może posiadać, do pełnienia danego stanowiska. Zabawnie brzmią słowa jak to nie jesteś "lewackim totalitarystą", który "daje ludziom stanowiska tylko dlatego że są trans/bi/gejami", i tak dalej - skoro jesteś dokładnie tym samym co ten straszny "lewacki totalitarysta". Zwrot przeciwny, ale wektor ten sam, kek. Oni, te złe, głupie, paskudne lewaki, chcą im dawać pracę bo są gejami/transami, a ja, galaktyczny umysł i krynica wolności, nie chcę dawać im pracy, bo są gejami/transami - toć to kalizm w najczystszej, krystalicznej postaci. pokaż całość

  • więcej komentarzy (82)

 •  

  Witajcie w prawackiej bańce, gdzie ktoś z kim się zgadzam może nawet negować holokaust, ale to i tak nie skłoni mnie do przemyślenia swoich poglądów i zakwestionowania jego autorytetu w moich oczach.

  #neuropa #bekazprawakow

  źródło: Screenshot_20211019-212013__01.jpg

  •  

   @MEKORRO: Wiemy, dokładnie - o pewnego artystę, w którego komiksowych paskach trafiały się już bardzo zabawne fragmenty na temat Holokaustu, zwłaszcza taki jeden, gdzie w równie zabawnej formie zdaje się sugerować że śmierć milionów osób to był wypadek przy pracy i skutek przerwanych ciągów dostaw do obozów zagłady/koncentracyjnych, nie celowej akcji ludobójstwa.

   Co więcej, to że ktoś neguje holokaust nadal nie czyni go gorszym specjalistą od wypieku pączków niż był przed jego zanegowanej.

   Nie? A o czym to ja przed chwilą pisałem, przyjacielu? Skoro twój specjalista ma w dupie fakty naukowe, ma w dupie fakty historyczne - to jaką masz pewność że on do tych pączków nie sypie przypadkiem azbestu zmieszanego z arszenikiem zamiast cukru, bo jego galaktyczny umysł każe mu iść wbrew lewicowej propagandzie, twierdzącej że oba te środki są skrajnie toksyczne dla ludzkiego organizmu?

   Jaką masz pewność, że w dowolnej innej sprawie nie idzie na identyczne skróty, jak w przypadku Holokaustu?

   Znajdujecie sobie punkt odniesienia, na podstawie, którego możecie degradować wartość poglądów.

   @RzutKamieniem: Bo wartość poglądów ocenia się przez pryzmat intelektualnej wartości człowieka, z którego ust wypadają. Dziesiątki faktycznych naukowców, od lat spierają się o dokładną ilość ofiar Holokaustu, o lokalizację miejsc zbrodni, o odpowiedzialność poszczególnych osób, członków nazistowskiego aparatu opresji czy ich sojuszników w całej Europie - i co?

   I nic. Wszystko dzieje się według normalnych, naukowych prawideł. Przeprowadzane są badania, trwają dyskusje, pisane są opracowania. Zero dramy.

   A, zauważ pewną zabawną rzecz - gdy to samo robi jakiś alt-prawicowy szur, który negowanie Holokaustu przerywa sobie darciem mordy o "białej supremacji", NWO czy innym gównie, to nagle jest drama na pół globu.

   Jak myślisz, dlaczego tak jest? Czyżby ma to coś wspólnego z faktem, że wartość poglądów ocenia się przez pryzmat intelektualnej wartości człowieka, z którego ust wypadają?

   To, że ktoś w jednej sprawie się myli, a w drugiej ma rację - nie skreśla go jako autorytet.

   Chyba że się, wiesz, nie myli - tylko kłamie. Intencjonalnie, z premedytacją.

   A to właśnie robi Stonetoss.

   I to, właśnie, go skreśla.

   Jeżeli osoba, która neguje fakty historyczne w złej wierze podziela poglądy, który w mojej opinii są dobre to nie znaczy, że z miejsca uznam, że ów poglądy są złe.

   No i spoko. Prowadzisz tutaj jakąś dziwaczną krucjatę, której sensu nie jestem w stanie pojąć - przecież nikt nawet nie próbuje zmusić cię do zmiany poglądów, w dowolnej sprawie.

   Cała ta dyskusja opiera się na tym, by nie robić tego podpierając się autorytetami, które są wadliwe w tak oczywistym stopniu.

   Bo, widzisz - można, na ten przykład, popierać socjalizm, opierając się na autorytecie modelu państw skandynawskich. Można, bez problemu, nikomu brewka nie drgnie, nawet gdy rzucisz taką ideę w sali po brzegi wypełnionej zatwardziałymi wolnorynkowcami.

   Ale, jeżeli zrobisz to samo, ale podpierając się autorytetem Lenina - no to reakcje będą ciut inne, prawda?

   Bronisz autorytetu, który jest wadliwy - to jest główny zarzut kierowany w twoją stronę. Jeżeli sam zauważasz że ten autorytet jest wadliwy...

   ...to dlaczego go bronisz? Jaki w tym sens? Nie ma na tym świecie żadnego innego autorytetu, na którym mógłbyś oprzeć swój światopogląd, a który nie jest w tak oczywisty sposób skompromitowany?
   pokaż całość

  •  

   @RzutKamieniem: Wiesz, ujmę to w ten sposób - zabawne wydaje mi się twierdzenie, że wybielanie wizerunku Hitlera jest niemożliwe, bo jego ideologia zawierała się w spójnym systemie wartości, przy jednoczesnej próbie przedstawienia Stonetossa jako jakiegoś randomowego ziomka, który prezentuje randomowe rzeczy, totalnie od siebie niezależne.

   Bo jego komiksy też prezentują spójny system wartości, w którym zawiera się choćby negacjonizm. Zawiera również elementy, "ideologie", które podzielasz ty - do czego sam się przyznałeś. Nie żebym widział w tym coś złego, nie żebym próbował nazwać cię negacjonistą, wszak wyraźnie rozgraniczasz kwestię Holokaustu od reszty - to absolutnie nie jest mój cel.

   Ale, zauważ - to że ty traktujesz poszczególne paski tego komiksu jako zupełnie osobne wszechświaty...

   ...nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości. Że z taką myślą zostały stworzone.

   Bo nie zostały. Wszechświat Stonetossa jest jeden, stanowi właśnie ten mityczny "spójny system wartości" - bo tak jak Hitler miał swoją ideologię, nazizm, tak Stonetoss ma swoją ideologię, alt-right.

   Więc albo wykluczamy możliwość wybielania Hitlera i przedstawienia go jako autorytet w dowolnej sprawie, bo "spójny system wartości" - albo nie, mamy prawo wybierać sobie z tego "spójnego systemu wartości" to co się nam podoba, odrzucając to co nam się nie podoba i nagle, magicznym sposobem, można dowodzić że Hitler jednak może być autorytetem.

   Pick one.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (42)

 •  

  #polexit to ostatnio modny temat. Zastanawiam się jak bardzo jest realny - czy rzeczywiście #pis ma takie plany czy to jedynie kolejna runda straszenia pisem w wykonaniu #po?

  Załóżmy jednak, że rzeczywiście planują wyjść z unii. Jak to zrobić żeby nie stracić poparcia i zarazem władzy?

  Rozważny kilka opcji:

  1. Robią demokratyczne referendum. Opcja mało prawdopodobna, bo nawet wśród elektoratu PiS nie ma zgody na wyjście z unii.
  2. Nie robią referendum. Referendum nie jest przecież konieczne. Mogą wykorzystać większość w sejmie. #konfederacja im w tym pomoże. Opcja mało prawdopodobna, bo społeczeństwo nie chce wyjść z unii. Następne demokratyczne wybory mają przegrane, albo odchodzimy od demokracji na wzór Białorusi czy Rosji.
  3. Powolne ale konsekwentne urabianie wyborców. Kontynuacja antyunijnej polityki i propagandy aż odsetek społeczeństwa chętny do wyjście z unii będzie taki że wyjście nie zagrozi utratą poparcia w kolejnych wyborach. Potem realizacja punktu 1 lub 2.

  Mamy jakieś inne scenariusze?

  #polityka #przemyslenia #neuropa
  pokaż całość

  •  

   @tylkostrimi: Straszenie PiSem, oczywiście - cała ta ekipa prędzej przekaże wszystkie pieniążki ukrad... ekhm, uczciwe zarobione w spółkach skarbu państwa, na Wielką Orkiestrę, niż doprowadzi nas do faktycznego wyjścia z Unii, czy choćby referendum w tej sprawie.

   Polacy nie chcą wyjścia z Unii, PiS to wie - ale, na teraz, grożenie że Jarkowi marzy się polexit to jest najmocniejsza broń w rękach opozycji. Grają tą kartą jak tylko mogą i widać że przynosi to efekty, skutecznie udało im się zasiać lęk, a rosnąca inflacja + groźba wstrzymania, bądź całkowitej utraty środków unijnych fokusuje, modne słowo, rosnący w narodzie wkurw - ogniskując go na PiS, właśnie.

   Na moje, to jest dalszy ciąg prób dopchnięcia PiS do ściany - zapoczątkowanej nieudanym zablokowaniem funduszy, miesiące temu. Można się oczywiście spierać, czy ta taktyka jest "brzydka i niemoralna" czy też nie, oczywistym jest że opozycja uskutecznia silny, propagandowy pusz, modne słowo, operując głównie na tanich strachach i manipulacji - ale z drugiej strony jest to wymierzone w najgorszy rząd jaki kiedykolwiek sprawował kontrolę nad tym biednym krajem, więc wyjebane, alleluja i do przodu. Jak się uda Polaków tak silnie zastraszyć perspektywą "Jarek was z Unii wyprowadzi", że oni tego Jarka poślą w diabły - no to elegancko i mamy wygranko.
   pokaż całość

  •  

   Czyli, nie ważne że kłamiemy ale może tym fortelem znów dopchamy się do koryta

   @malomaligno: Tak. Dokładnie tak - i gdyby kucland miał choć ze trzy szare komórki, to szybko by zauważył że wypierdolenie PiSu w kosmos, dowolnym sposobem, przy jednoczesnym powrocie do władzy szerokiej, opozycyjnej koalicji, to zdecydowanie najlepszy scenariusz jaki może się przytrafić, tej waszej lol-partyjce. Cały, calutki konserwatywny elektorat do zagospodarowania, zamiast dzielić się nim z PiSem i Ziobro. Lewacka opozycja przy władzy, jako element kanalizujący cały ruch - idealny cel ataku, który na dodatek można atakować bezkarnie, bez obawy o przypadkowe urażenie uczuć Sebastianów, nietrafionym atakiem na PiS.

   Ale, wiadomo - po co myśleć, skoro można być kucem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Stwierdziłem, że pozbieram zablokowane rozkazy z kampanii, nie robiłem od pewnego momentu misji na arty, ale widzę, że szybko idą te misje, ale do rzeczy
  Którą artą zadaje się najwięcej uszkodzeń w bitwie (misja jest na 2700 z tego co pamiętam)? Grałem s-51 trochę, kiedyś zbadałem dzięki kv2. Da się tym to zrobić czy lepiej zbadać jakąś inną?
  #wot

  •  

   @mmm_MMM: Potrzebujesz albo coś z gigantycznym wykurwem, licząc na kilka fartownych strzałów, jak na ten przykład CGC...

   ...albo coś szybkostrzelnego i celnego, jak Ob 261.

   Osobiście wybrałbym Bobdżekta, bo z racji dłuuuuuuuuugiego przeładowania i niskiej celności art z gigantycznym wykurwem, zrobienie dobrego wyniku, w dobie bitew trwających po 3-4 minuty, jest dość skomplikowanym zadaniem - tym bardziej że nie są one jakoś super celne a WG, generalnie, ostro arty ostatnio znerfiło, więc splasz nie jest już taki fajny jak był.

   Ewentualnie, jak pisze @kavior - M53/M55. Zaryzykowałbym stwierdzenie że to w sumie najlepsza arta w grze, wliczając dychy, bo masz na niej w zasadzie cały komplet. Dwa dobre działa, obrotowa wieża (czytaj - zmienianie czy śledzenie celów jest łatwiutkie), absurdalna mobilność - welp, ponownie, cały komplet.
   pokaż całość

   +: mmm_MMM
  • więcej komentarzy (2)

 •  

  No więc, tego - Bannerlord. Moja relacja z tą grą jest mniej więcej taka, że dekadę temu mocniutko napaliłem się na następcę Warbanda, a jak Bannerlord został "wydany" w early accessie, to w sumie uwagi na niego nie zwróciłem.

  Jak to wygląda teraz, rok później?

  Cóż, kontakt z grą mam na razie na serio bejzik poziomie, więc będzie o bejzikowych kwestiach.

  Po pierwyj - grafika i prezentacja. Jest ładna, bez szału - ale ładna. Podobają mi się krajobrazy, modele 3D wydają się być dość bogate w szczegóły, postacie też wyglądają w miarę naturalnie. Stylistycznie, grafika utrzymana jest w czymś, co nazwałbym "klimatem high fantasy" - wszystko jest tutaj ładne, kolorowe, trochę sztuczne plastikowe.

  Podobał mi się też kreator postaci - sporo opcji, stosunkowo łatwo też stworzyć ludka który nie będzie wyglądał jak coś pomiędzy Shrekiem a Hulkiem Hoganem. Choć, jak ktoś chce - to też można.

  Animacje też są spoko. Niektóre są nieco drewniane, choć z drugiej strony mocno doceniam fakt jak "immersywna" jest postać gracza, co przejawia się choćby w tym jak sprawnie śledzi głową niewidzialny punkt wskazywany przez kursor myszy. Bajer wyłącznie estetyczny, wiadomo, ale ja tam lubię.

  Podobnie jest z interfejsem - czysty, schludny, przejrzysty.

  Nie podobają mi się za to artworki, które możemy podziwiać w trakcie ładowania - są fajne, dobrze wykonane, ale jednocześnie jeżeli mamy obraz prezentujący, na przykład, drużynę wojów, to każden jeden z tych wojów ma dokładnie ten sam ryj. Ta sama twarz, te same włosy, broda, nawet ich kolor. Ponownie - pierdoła, ale to już mnie nieco wkurwia, sam nie wiem dlaczego, kek.

  Muzyka i dźwięk - średnio na jeża. W tle przygrywają generyczne, stylizowane na średniowieczne przytupajki - ale są kompletnie bez szału, są bo muszą być. Postacie są nieme, oczywiście - a w czasie bitwy możemy słuchać różnorakich ryków, rzężeń i innych dziwacznych odgłosów, wydobywających się z ludzkich ust w trakcie ćwiczeń polegających na wbijaniu toporów w głowy bliźnich.

  Mechanika i klimat - nieco uproszczony Warband. Główna klamra rozgrywki pozostała identyczna, więc mamy tutaj proste "zbierz drużynę, lataj po mapie świata, walcz z wrogami, zbieraj loot, handluj, inwestuj we własne ziemie" - do czego przylepiono jakiś tam wątek fabularny, ale samo użycie sformułowania "jakiś tam" powinno dać wam do zrozumienia jakie jest moje do niego podejście. Bannerlord to klasyczna gra z otwartym światem, która wrzuca nas do niego i pozwala robić co chcemy, skupić na tym co bawi nas najbardziej - czy to bitwy, czy zabawa w handlarza.

  Czytaj - jest git. Mount & Blade takim, jakim być powinien.

  Z bonusami - zakładamy własny klan (czytaj: frakcję), wchodzimy w interakcje z innymi, możemy płodzić dzieciaki, o ile dobrze to rozumiem te dzieciaki będą se potem dorastać i jeżeli nasza główna postać zginie, to gramy nimi. W teorii brzmi fantastycznie, jak to w praktyce działa to wam nie powiem, bo nie wiem - nie doszedłem jeszcze do tego etapu, kek.

  Walka - nie zmieniła się mocno względem poprzednich części, można by się wręcz pokusić o stwierdzenie, że nie zmieniła się wcale. Czy to źle?

  W żadnym wypadku - wciąż mamy tutaj na pół zręcznościowe rąbanie, w systemie gdzie postać może tak atakować, jak i blokować ciosy z czterech podstawowych kierunków - prawo/lewo, znad głowy i w jaja.

  Nie jest to w pełni zręcznościowa gra akcji, z kombosami i podobnymi ficzerami - nie jest to też w pełni realistyczny symulator walki średniowiecznym orężem. Coś pomiędzy, jak od zawsze w tej serii.

  Plus, oczywiście - bitwy. To zdecydowanie najmocniejsza część tej produkcji, w końcu seria od zawsze była kojarzona jako bodaj najlepszy "symulator" średniowiecznych bitew, w których możemy brać aktywny udział. Mamy jednostki, wróg ma jednostki, mamy rozkazy, mamy formacje, mamy tarczowników, kawalerię, łuczników - i można się wesoło nakurwiać, w dość sporawych grupach. Nie jest to oczywiście skala faktycznych średniowiecznych bitew, jednostek w polu rzadko kiedy jest więcej niż kilkadziesiąt, w skrajnych przypadkach kilkaset - ale ten charakterystyczny, bitewny feeling jak najbardziej jest tutaj obecny.

  Wadą, podobno, są oblężenia - czy też raczej AI, które sobie z nimi nie radzi. Podobno, bo znowu - nie wiem, nie miałem jeszcze okazji oglądać oblężeń w akcji, ciężko mi powiedzieć czy faktycznie jest z nimi tak słabo, jak czytałem.

  No i w sumie tyle - Mount & Blade. Kto grał w poprzednie części, temu tłumaczyć nie trzeba - kto nie grał to pewnikiem też grał, ale jeszcze o tym nie wie, wszak gier w tej formule powstało na przestrzeni ostatnich lat całkiem sporo. Starsector, Kenshi - jeśli kojarzycie, to już wiecie czym jest Bannerlord.

  Czy warto?

  Ha. Cóż.

  NIE

  Gra ciągle jest w Early Accessie, a kosztuje ciężkie pieniądze - przy czym jest najeżona bugami. Fani serii pewnie będą mieli to w dupie i już kupili, nowym graczom poleciłbym jednak poczekać.

  A jeżeli bardzo, bardzo, bardzo chcecie - to polecam Warbanda. Wygląda jak kupa, ale jest taniutki jak barszcz.

  No i mody - na razie brak totalnych konwersji, z tego co widzę.

  #gry
  pokaż całość

  •  

   @Lukardio: I ma rację, to jest powtórka z rozrywki, z przeszłych porażek PiS na szeroko rozumianej "europejskiej scenie". Jadą tam pokrzyczeć, nie wiadomo nawet do końca na kogo, byle tylko mieć wycinki do materiałów w TVP i reszcie gadzinówek.

   Oni się tam nawet nie próbują bronić - ani siebie, ani rządu, ani Polski. To wszystko jest pierdolone szoł, na użytek wyłącznie wewnętrzny.

 •  

  W takich chwilach, uwielbiam odpalać sobie w jednej zakładce Gazetę, w drugiej wPolityce. Darmowa rozrywka, najlepszego gatunku.

  Gazeta relacjonuje wszystko. Sprawozdanie kto akurat występuje, wycinki z tej wypowiedzi, bez lub z minimalnym odautorskim komentarzem. Artykuły, rozwijające wypowiedzi lub mające opisać reakcje na nie, mimo "centryczno-lewackiego" skrzywienia, w zdecydowanej większości wypadków starają się przedstawić reakcje obu stron i obozów, pro-pisowskiego i anty-pisowskiego, bez dokonywania oceny który z nich ma słuszność - przykład.

  wPolityce relacjonuje co chce. Występy i przemowy są ignorowane, chyba że:

  a) tworzony jest z nich parozdaniowy artykuł, który ma dowieść że Morawieckiego lewactwo bije, uderzając w tony "kolejnego zdradzieckiego ataku na katolicką Polskę" - przykład numer 1, przykład numer 2
  b) tworzony jest z nich parozdaniowy artykuł, który ma dowieść że Morawiecki bije lewactwo, uderzając w tony "premier tłumaczy głupiemu lewactwu jak mocno mija się z prawdą" - przykład numer 1, przykład numer 2
  c) tworzony jest z nich parozdaniowy artykuł, mający dowieść jak wielką kanalią jest akurat wypowiadająca się osoba - przykład numer 1, przykład numer 2

  I niech mi ktoś jeszcze raz powie, że media lewackie to jest dokładnie "to samo zło", co media skupione wokół PiS.

  #neuropa #polityka #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  bananowy dzieciak reklamujący amerykańskie korpo to na wykopie lewactwo
  #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #antykapitalizm #neuropa

  źródło: xd.jpg

 •  

  Jezu, kocham powroty do WoTa. Instalujesz, pełen nadziei, słysząc ćwierkające ptaszki i grzechot gąsienic, rozkminiasz nowe mechaniki, którymi WG nasrało w garażu, trafiasz do pierwszej bitwy, parkujesz w trolololo krzaczku, swoim Stiwenem-90 z kamo wyminmaxowanym do granic możliwości - by po 30 sekundach natychmiastowo odparować, gdy sojuszniczy Skorpion wpada na totalnie prze-genialny pomysł by, będąc ciągle świeconym celem ostrzału połowy wrogiej drużyny, ustawić się dokładnie za tobą. Nie za kamolem, znajdującym się pięć metrów na lewo, nie za pagórkiem, znajdującym się pięć metrów na prawo - za tobą. Dokładnie. Za. Tobą.

  Bo skoro drużyna ma stracić jeden czołg - to lepiej żeby straciła dwa naraz, prawda?

  Kocham tę grę - i jej nienawidzę, mniej więcej w równych proporcjach, kek.

  #wot
  pokaż całość

 •  

  Mili Państwo, wczorajszy dzień upłynął mi na tłumaczeniu, dlaczego nie warto wyciągać wniosków jedynie z tytułu i nagłówka materiału prasowego oraz że teoria antropogenicznego globalnego ocieplenia nie została obalona badaniem duńskich naukowców dotyczącym wpływu promieniowania kosmicznego na chmury.

  Zauważyłem, że osoby, które błędnie odczytały przekaz wiadomości, a którym ja lub inni starali się wytłumaczyć całą sprawę, przyjmowały dwie generalne postawy.

  Przedstawiam je na screenie poniżej, sami oceńcie, jak wypadają.

  #klimat #neuropa #4konserwy
  pokaż całość

  źródło: 246625879_410419220452850_1654968714901060013_n.jpg

 •  

  o tak kojarze jaki był #wykop w 2015 i jakim sposobem gówniane informacje wchodziły na główna z płomieniem

  https://lurker.land/post/N1UnAJR7_

  #neuropa #bekazprawakow #konfederacja #bekazpisu #konfederacja #polska #moderacjacontent #4konserwy
  #bekazprawakow #stopspamneuropa #stobanowdlaprawakow
  #lurker
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Beztytułu.png

 •  

  Interesuje się francuską polityką od jakiś 10 lat i sledze ją bardzo dokładnie, nikt nigdzie nie wspiera tam PiSu i nikt o Polsce nie mówi, a jeżeli mówi to w złym świetle, jedynie Eric Zemmour (który oficjalnie jeszcze nie ogłosił sie na kandydata) i jest wielkim przyjacielem Władimira Putina raz tylko wydał jakieś oświadczenie.

  Nie ma żadnego masowego wsparcia dla PiSu z Francji, TVP nie mówi prawdy.

  Głównym tematem w debacie jest imigracja, transformacja energetyczna (niektóre partie chcą stopniowego odejscia od atomu), ekonomia i stosunki Francji z państwami afrykańskimi (miedzy innymi z Algierą i Mali które ostatnio sie pogorszyły)

  #tvpis #polityka #neuropa
  pokaż całość

 •  

  Ej, Grzechu to jednak ma łeb do interesów.

  Będziesz wisiał, krzyczy Grzechu z trybuny sejmowej, w stronę Niedzielskiego. Normalni zastanawiają się o co znowu temu paranoikowi chodzi, bardziej normalni klaszczą uszami że Braun po raz kolejny m-e-r-y-t-o-r-y-c-z-n-i-e zaorał, trwają ustalenia kogo dokładnie, faszystowsko-komunistyczna bezpieka karze pana szura, hobbystycznie posła, ucięciem pieniążków - bo może być to dla niektórych zaskoczeniem, ale grożenie komuś śmiercią, z trybuny sejmowej, jest generalnie takim trochę średnim pomysłem.

  Na szczęście, Cywilizacja Życia spieszy reżyseru na pomoc - będą pieniądze zbierać. Nie wiadomo na co dokładnie, wiadomo za to że pieniądze, w każdych ilościach ale minimum sto tysiączków, na Brauna - który, ze względu na wspomnianą karę, umrze teraz z głodu, a Polska straci, cytuję, "najbardziej wiarygodnego, najbardziej pracowitego, najbardziej aktywnego i odważnego posła". Jak u prawych kult jednostki wchodzi to od razu na pełnej epie, c'nie?

  Pół miliona zbiera Grzechu, pół miliona polskich, nowych szekli. Całkiem spoko wynik, jak za 30 sekund pyszczenia z trybuny.

  To znaczy, tego, pewnie będzie się musiał podzielić z Sochami i resztą jego magicznego oddziału, ale hej - nie było pieniunca, jest piniunc.

  No i w sumie sprawa wyglądała na zakończoną - bardziej normalni świętują sukces, niebywały i niesamowity, normalni pytają co to dokładnie miał być za "sukces", zwracając przy tym uwagę że Grzechu najprawdopodobniej zastosował manewr na Michalkiewicza i ktoś tutaj został siermiężnie wydymany, ale nie był to Niedzielski, ani nie normalni, ani tym bardziej Grzechu. Wiecie, ktoś - a dla ułatwienia dodam, że rozwiązanie tej zagadki to trzyliterowe słowo, też zaczynające się od literki "k".

  Co to jest manewr na Michalkiewicza, zapytacie?

  Bardzo prosta sprawa, odpowiem. Jeżeli jesteś prawicowym celebrytą, ale musowo z gatunku szur-prawicy, to robisz coś tak głupiego, niedorzecznego i chamskiego, że ktoś się do ciebie o to przyjebie. Ktoś, czytaj: policja, prokuratura, sąd, no instancja wyższa. Możesz, na przykład, stwierdzić że zgwałcona przez księdza dziewczyna to dziwka, która szuka atencji i pieniążków - a potem przypadkowo wycieknąć jej dane osobowe. Ot, na przykład. Taki totalnie wyimaginowany, wcale nie że dokładnie to zrobił Michalkiewicz, broń Boże - przecież ta krynica moralności, dobra i wszystkiego co na tym świecie piękne nie mogła dopuścić się tak ohydnego czynu, absolutnie.

  No i teraz clue całego mechanizmu - ktoś się do ciebie przyjebuje, oczywiście absolutnie nie z twojej winy, kek - więc teraz musisz zrobić wszystko by przedstawić się jako ofiara. Ty, ofiara, system cię bije - to trzy skojarzenia które musisz wbić do głów wyznawców, jeśli trzeba to nawet młotkiem.

  Gdy etap jest zakończony, przechodzisz do żniw- kreujesz łzawą historyjkę, jak to teraz cały świat cię bije i jesteś głodny/komornik ci mieszkanie zajął/nie masz na cygara. Podajesz numer konta. Prosisz wyznawców o pomoc.

  Kasujesz pinionżki. Dużo, zazwyczaj.

  Gdy kasa się kończy, manewr powtarzasz. Jak pokazują Marcin Rola i Maksymalne Kolano, można to robić w zasadzie w nieskończoność.

  pokaż spoiler Dla ciekawskich - u Michalkiewicza był to właśnie "komornik mi mieszkanie zajmuje", kek.


  No i czy Grzechu zastosował manewr? Absolutnie nie, nie mamy na to żadnych dowodów, Grzechu jest na to zbyt uczciwy...

  ...kuce uciekły?

  ...oczywiście, że Grzechu zastosował manewr.

  Może nie intencjonalnie, ale chwilę wykorzystał idealnie.

  No i co?

  No i książkę wydaje.

  Zgadnijcie tytuł.

  "Będziesz wisiał".

  Miesiąc po całej awanturze, po wyciągnięciu pół miliona złotych od wyznawców, Grzechu "zupełny przypadek" Braun, zupełnym przypadkiem książkę wydaje. Od razu na przecenie, za 4 dyszki - jak za darmo. Lepiej kupcie TERAZ, bo FOMO - od czego Grzechu jest specjalistą tak mocnym, jak pewien inny "pisarz wyklęty, wcale nie bezczelny złodziej, koneser szwedzkich kryminałów który dowody jak najbardziej pokaże, ale później".

  O czym ta książka?

  Sądząc po opisie - o niczym. Niezłomny Grzechu niezłomnie walczy, ze złomnym systemem. Czy coś tam. Wiecie, psychoprawicowa klasyka klasyki.

  No ale za 4 dychy jest. O ile wcześniej można było się kłócić, czy manewr zastosowano intencjonalnie czy nie - no to teraz jest już prosto w mordę jasne, że jak najbardziej.

  Grzechu to jednak ma łeb do interesów - a mnie to wszystko śmieszy bardziej, niż powinno.

  pokaż spoiler INB4 - kupię, żeby lewakom dupa eksplodowała. Jezu Chryste, kup ze szesnaście, przyjacielu! Ze dwadzieścia egzemplarzy! Sto! Cały kontener! Kredyt weź, zapożycz się pod korek i kup cały nakład, kucu - ale mi będzie wtedy dupa eksplodować, o Jezu!


  pokaż spoiler xd


  #neuropa #4konserwy #polityka #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  Idziesz do adwokata, wygrywasz sprawę a adwokat postanawia pochwalić się tą sprawą zamazując tak dane, że nadal doskonale je widać XD
  Z tego powodu nie wstawiam tego bezpośrednio na wykop

  https://twitter.com/JacekWilkPL/status/1448373802883223552

  #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekazkuca #konfederacja #4konserwy.RU #neuropa #polityka pokaż całość

  źródło: ilość dni.jpg

 •  

  #gry #horizonzerodawn #pc #playstation

  Horizon ukończony. To znaczy dla mnie, bo formalnie całej gry do końca nie przejdę. Uczciwie mówiąc maksymalna ocena w skali 10-stopniowej na jaką zasługuje ta gra, to 5/10, będąc nieco bardziej wybrednym nawet 4/10. Punkty należą się za bardzo dobrą oprawę graficzną, ciekawy i oryginalny setting oraz po prostu poprawnie zrealizowane mechaniki.

  Więcej ta gra w sobie nie ma nic. Typowy, przeciętny sandbox z bezwartościowymi znajdźkami, powtarzalnymi do bólu aktywnościami, światem dużym ale bez interesującego contentu, pozbawionym fabularnej duszy oraz dobrze nakreślonych charakterów jak i dialogów. Wszystkie te kwestie są pozostawione z boku, zrealizowane co najwyżej średnio, częściej po prostu na niskim poziomie. Ot typowa gra skrojona pod mentalność nastolatka, który wysępi stówkę od rodziców i ma czas po szkole popykać w zabijanie mechanicznych potworków.

  Przewartościowana głównie przez dwa aspekty: otwarty świat gry (współcześnie nie wypada dziś dać takim grom poniżej 7) oraz to, że jest (była) tak zwanym "Sony EKSKLUZIW". Tak jakby ta nazwa od lat jakikolwiek poziom miała gwarantować (spoiler alert: poza marketingiem, nic nie gwaratuje).
  pokaż całość

  źródło: image.api.playstation.com

 •  

  - Wyciekają maile Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  - Rządzący twierdzą, że fejki
  - Patryk Jaki wchodzi cały na biało i potwierdza autentyczność jednego z nich
  - Zero tematu

  A gdzie jakaś komisja śledcza? Gdzie dyskusja o bezpieczeństwie wewnętrznym Polski? Jakieś prokuratorskie postępowania? Jakieś kurde wyjaśnienia?

  Ale szacunek dla Patryka, że aby siebie wybielić pogrążył połowę rządu, znaczy się pogrążyłby w normalnym kraju bo u nas cisza. No i szacunek dla chęci postawienia przed sąd TVN24 bo pewnie na te maile się na rozprawie powoła XD

  Polska - moja ojczyzna.

  #neuropa #polityka #bekazprawakow #bekazpisu
  pokaż całość

  •  

   Ale szacunek dla Patryka, że aby siebie wybielić pogrążył połowę rządu

   @lakukaracza_: Ja serio musiałem się trzy razy upewnić że ten twitt jest autentyczny, bo nie byłem w stanie uwierzyć że Jaki jest aż tak głupi. Cały rząd na głowie staje by przepchnąć narrację że te maile to fejki, przychodzi Jaki i rozpierdala te starania w drobny mak - bo co im teraz zostało? Będą pierdolić że no generalnie to wszystkie te mejle to fejki, ale akurat ten jeden wybielający Jakiego to autentyk? xd pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  #neuropa #bekazprawakow

  Nic mnie tak nie brzydzi, jak prawackie barachło, które naśmiewa się z rzeczy, przeciwko którym protestuje nienawidzone przez nich lewactwo.

  Pragnę przypomnieć, że ziomek waszych kolegów faszoli, próbował zagłuszać przemówienie kobiety, która brała udział w Powstaniu Warszawskim, a wszystko dlatego, że opowiedziała się po stronie tego nienawidzonego przez Was lewactwa.

  A teraz z uśmiechem na ustach pójdziecie na Marsz Niepodległości, którego Bąkiewicz będzie jednym z głównych bohaterów.

  To prawaki i ich przydupasy wychodzili i naśmiewali się z KODu na przełomie lat 2015/2016 i wychodzili na ulicę, aby naśmiewać się z prostestujących przeciwko upolitycznieniu sądownictwa.
  pokaż całość

  źródło: IMG_20211014_222224.jpg

 •  

  Lubię od czasu do czasu przejrzeć stare znaleziska na głównej wykopu xD Nie żeby teraz było lepiej, ale jednak.

  #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpodludzi

  źródło: embed.jpg

  •  

   @kezioezio: Śmieszno-gorzką refleksją jest fakt, że wszystko przed czym ostrzegano stożkogłowych, wypokowych prawaków, dosłownie kurwa wszystko - zostało zrealizowane. Cały okres rządów PiS to jest jedno, gigantyczne I told you so.

   Nie jestem w stanie słowami wyrazić jak strasznie mnie to wkurwia. Widzisz upadek własnego kraju, widzisz stada bezmózgich zombie kibicujących ludziom prowadzącym nas w stronę otchłani - i nie możesz zrobić nic, literalnie kurwa nic, by temu zapobiec. pokaż całość

  •  

   @NaczelnyWoody: Boję się tego, że nasi wspaniali rodacy tak mocno zachwyceni są polityką w ekstremalnym wydaniu, że tego właśnie będą oczekiwać - i czas rządów umiarkowanego, liberalnego centrum bezpowrotnie przeminął.

   Boję się, że na całe dekady utkniemy w ideologicznych sporach o pietruszkę, w kraju targanym to na skrajne lewo, to na skrajne prawo - a świat, znowu, nam ucieknie a my, znowu, będziemy stać po szyję w gównie, wesoło machając flagą, udając że nie czujemy smrodu, z nadzieją że może dzieci naszych dzieci będą żyć w normalnym kraju.

   Boję się, serio, że PiS, do spóły z przydupasami z Konfederacji i Lewicy, otworzyli nam w kraju puszkę Pandory - i choć wiele bym dał za powrót spokojnych i nudnych czasów tuskowej ciepłej wody w kranie, tak obawiam się że to już niemożliwe.

   Za krótko byliśmy demokracją - i za wcześnie weszliśmy w etap demokracji XXI wieku. Jeżeli najpotężniejsza demokracja tego świata nie może sobie poradzić z wyjściem z kryzysu post-trumpizmu - to ja nie widzę specjalnych nadziei dla Polski w epoce post-pisowskiej. Nie mamy do tego środków, narzędzi i mentalności, instytucje państwowe nie działają, bezpieczniki zawiodły. Jest chujowo, a będzie tylko gorzej.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (16)

 •  

  Jeden z naczelnych #przegryw i trolli pis z #4konserwy (oczywiście obecnie na perm banie) znowu się kompromituje. Zakazać brudnych, czarnych kominów prześladujących chrześcijaństwo ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #bekazprawakow #bekazpisu #neuropa #polityka #polska #bekazkatoli pokaż całość

  źródło: scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net

 •  

  #neuropa #bekazpisu #polska Też macie wrażenie że przez ponad 20 lat, w szkole, w telewizji, na różnego rodzaju obchodach okłamywano nas że Polacy w latach 70 i 80 walczyli o wolność, a tak na prawdę to walczyli o swój byt, i gdyby nie bieda to taka wolność z zostawionym w spokoju Kościołem, pod totalitarnym butem by im wystarczyła?

  źródło: static.dw.com

  •  

   a tak na prawdę to walczyli o swój byt

   @Mikka: A czy to coś złego? Piramida potrzeb uczy nas, że te najbardziej podstawowe są, cóż, najbardziej podstawowe - a człowiek zdecydowanie prędzej pójdzie walczyć z systemem gdy jest głodny, nie gdy nie może oglądać w telewizji ulubionego serialu, bo główny aktor krzyczał jakieś antypaństwowe hasła i go zlik... ekhm, tego, zamknęli w ośrodku reedukacyjnym.

   Wolność to jest taki piękny koncept, który ładnie wygląda na materiałach propagandowych - a w praktyce jest tylko jedną z bardzo szerokiego zestawu "wartości", które motywują człowieka do działania.

   I to jest też powód dla którego nowoczesne dyktatury są tak perfidne - bo ludziom zostawia się akurat tyle "wolności" by nie odczuli jej braku w innych dziedzinach życia, a skoro sklepy są pełne a waluta jako-tako trzyma wartość, to nie ma też pokus do buntu na podstawie samego przetrwania.

   To był właśnie główny problem upadających dyktatur dawnego bloku komunistycznego - ludzi w szeregu trzymał albo totalny koszmar czasów stalinizmu, gdy zdecydowana większość obywateli była tak skrajnie zastraszona że niemalże całkowicie utracili zdolność do stawiania oporu, albo wręcz odwrotnie - czasy względnego dobrobytu, jak prosperity związane z eksportem surowców w ZSRR, czy epoka Gierka w Polsce.

   Przyszła bieda, w latach późniejszych - zaczęły się niepokoje.

   Gdy brakuje podstawowych dóbr, w sytuacji gdzie społeczeństwo jest już na krawędzi wybuchu - hasła o wolności nagle zyskują szerokie poparcie. Dla społeczeństwa "wolność" nie ma specjalnego znaczenia, o ile ma pełny brzuch - ale jak jesteś głodny oraz nie masz wolności, to stosunkowo łatwo jest to przerobić na otwartą rebelię.
   pokaż całość

  •  

   @HetmanPolnyKoronny: Ludzie są próżni, jako gatunek - to jest jedna z pierwszych rzecz, których uczy nas historia. Lubimy myśleć że jesteśmy wyjątkowi, w każdym aspekcie, więc nie dziw się specjalnie że większość z nas chce wierzyć że w obaleniu komuny chodziło o wolność.

   Rozumiem do czego pijesz, ale próbujesz iść tutaj pod prąd - brutalna prawda historyczna zawsze przegra z romantycznym wyobrażeniem na temat historii, to jest trend który podąża za nami od tysięcy lat, dosłownie. Walka z nim jest troszeczkę bezcelowa, bo choć możesz mieć rację - tak prawda nie ma znaczenia, w świecie dominowanym przez emocje. pokaż całość

  • więcej komentarzy (49)

 •  

  Wspaniałe uczucie wziąć pudełko w łapy i zainstalować sobie gierkę z płytki, a nie jakieś tam epiki stimy, łosie, sarny, ryjówki i inne chuje digitale.
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler a pierwsze co się instaluje z płyty to sceny r00chania. (✌ ゚ ∀ ゚)☞


  #gry #wiedzmin dla zasięgu #wiedzmin3

  źródło: wiedzmak.png

  •  

   tragiczne czasy, wystarczyło uszkodzić nośnik lub spierdolił się napęd i uszkodził nośnik, lub napęd ci jebnął i nie mogłeś odtworzyć nośnika...

   @GajuPrzegryw: Jup. Zaletą nośnika był fakt, że masz w łapie nośnik - możesz go sprzedać, oddać, pożyczyć.

   Wadą nośnika był fakt, że masz w łapie nośnik - wystarczy że ci z tej łapy wypadnie i nagle "twoja własność" jest bezużyteczna, bo napędowi ciężko będzie odczytać dane z pękniętej płyty, lol.

   Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy gry już na starcie dostają "day one patch" - więc nawet instalacja tytułu z płyty wymusza późniejsze ściąganie dodatkowych danych z internetu.

   Na teraz, zdecydowanie najlepszym i najbardziej pro-konsumenckim modelem dystrybucji gier to model znany z GOGa - płacisz, dostajesz możliwość ściągnięcia instalatora, osobnych dla każdego patcha. Nagrasz na płytę, pendrajwa, kartę pamięci, cokolwiek - i masz kopię zapasową, na całą wieczność. Ze sprzedawaniem czy pożyczaniem jest problem natury moralnej, ale hej - jak chcesz, to możesz.
   pokaż całość

   +: Gondola
  • więcej komentarzy (21)

 •  

  Okładka pierwszego numeru czasopisma o grach Click!, wydawanego w latach 1999-2009. Listopad 99 roku. 1 / x. #gry #nostalgia #dziecinstwo #okladkiclicka --> tag

  źródło: 1 99.jpg

  •  

   Komputer Świat Gry

   @Minieri: KŚG jest strasznie niedocenianym pismem, IMO. Mieli dość charakterystyczny, bardzo "sztywny" styl pisania, zupełne przeciwieństwo luźnego CDA czy bekowego Clicka - ale za to jakość ich kątętu była niesamowita, że przypomnę tylko niezwykle rozbudowane poradniki czy kosmicznie rozbudowane tabelki, pokazujące jak dana gra będzie działała na sprzęcie o danej konfiguracji.

   A to w tamtych czasach była W KURWĘ pomocna sprawa - biorąc pod uwagę jak drogi był sprzęt komputerowy.

   Plus plus - bardzo wysokiej jakości pełniaki na płytach CD, oferowane za cenę zauważalnie niższą niż w konkurencyjnym CDA. Dla dzieciaka, kupującego te pisemka za niewysokie kieszonkowe, niezaprzeczalna zaleta.

   CDA uwielbiałem za styl, dłuuuuuugie recenzje i jakość okołogrowej publicystyki, Clicka w zasadzie pamiętam jedynie dlatego, że fajne plakaty dodawali - ale KŚG to było pismo które kupowałem zdecydowanie najczęściej, bo uwielbiałem czytać ich poradniki, pamiętam też doskonałe wydania specjalne, poświęcone konkretnemu gatunkowi, FPSom czy grom cRPG - to właśnie te wydania naprowdziły mnie na MNÓSTWO gier, o których istnieniu nie miałem wtedy zielonego pojęcia.

   Spory sentyment do nich mam, serio.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (156)

 •  

  Ej, bo jest taka pewna nieścisłość, która męczy mój malutki lewacki rozumek od dłuższego czasu.

  Alimenty. Jak powszechnie wiadomo, to faszystowska metoda ciemiężenia mężczyzn pod butem p0lek, czy coś tam. Różnej maści skrajne femini..., tego, przepraszam, "obrońcy praw mężczyzn", próbują grzać narrację że alimenty są niesprawiedliwe, że mężczyzna powinien mieć prawo do "finansowej aborcji", i tak dalej, i temu podobne.

  W jakimś tam stopniu niektóre z tych argumentów są nawet trafne - bo trzeba zauważyć że w sytuacji "wpadka, kobieta chce dziecko, facet nie", człowiek z penisem ma raczej przejebane, bo od potencjalnych alimentów uciec jest ciężko.

  Nielegalnie. Bo legalnie jeszcze ciężej, kek.

  No i spoko, mamy punkt wyjścia do dyskusji - jakiejś formy zrównania "prawa do aborcji", w kontekście praw przysługujących matce, jak i ojcu.

  Ale, bo zawsze musi być to magiczne ale - sama aborcja.

  Mamy ten wątek. Tuzy wypokowego, konfederackiego tink tangu jadą starą jak świat śpiewką - kobieta nie ma prawa do aborcji, bo jej wolność do decydowania skończyła się w momencie, gdy ściągnęła gacie.

  No i, tego... ekhm...

  ...czy w takiej sytuacji wolność mężczyzny do decydowania o płaceniu ewentualnych alimentów nie kończy się aby w momencie, gdy... wiecie...

  ...też ściąga gacie?

  Aj min - jak to pogodzić, konfedekuce? Jak pogodzić logikę "prawo do aborcji zanika po odbyciu stosunku", z coraz popularniejszą w tym środowisku walką o prawa mężczyzn, zwłaszcza tymi paskudnymi alimentami, które jak powszechnie wiadomo są faszystowską metodą ciemiężenia mężczyzn pod butem p0lek?

  Idę tutaj waszą logiką, żeby nie było - skoro kobieta nie ma prawa do aborcji, to dlaczego mężczyźnie mamy dać wolność od odpowiedzialności za bombelka?

  To jest przecież słowo-klucz, w tych waszych rozkminach - odpowiedzialność. Aborcja ma być kartą wyjścia z więzienia, w waszym myśleniu - ucieczką od odpowiedzialności. Tego nie chcemy, prawda? Człowiek ma być odpowiedzialny, w końcu - bo tak chce pan Dohtur Memcen, Krzysztof Bosak i Bóg, w tej dokładnie kolejności.

  A, tego... alimenty to też jest odpowiedzialność, prawda? Cyknięcie babce dzieciaczka i zniknięcie za horyzontem gdy przyjdzie płacić za pieluchy to chyba jaskrawy przykład braku tej odpowiedzialności, prawda? Czy coś źle rozumiem, moim małym lewackim móżdżkiem?

  Czy więc, zupełnym przypadkiem, prawo mężczyzny do "aborcji finansowej" może zaistnieć tylko i wyłącznie wtedy, gdy jednocześnie wprowadzamy aborcję na życzenie, w każdej sytuacji?

  Czy więc, zupełnym przypadkiem, w sytuacji nielegalności dowolnej formy aborcji, nie może być też mowy o zlikwidowaniu alimentów?

  Takie jedzonko do myślenia, drodzy konfederaci, incele i reszta bajkowych stworów. Z bogiem.

  Kek.

  #neuropa #polityka #4konserwy #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  Też macie bekę z opolskiego gagatka Patryka J*kiego i tej nieudanej atrapy Polish Upper Class XXI wieku, jaką próbuje usilnie realizować? xD Przecież jak ja widzę tego typa przy medialnych wystąpieniach, na fotografiach z jakichś konferencji albo migawkach z programów politycznych to nie mogę opanować śmiechu, to jest taki książkowy przykład nowopolaczkowego dorobkiewicza, który pierwszy raz w historii post-feudalnej rodzinki poczuł zapach kasy i pobiegł do pierwszej Galerii Handlowej™ na rundkę po sklepach pierwszych 10 marek, które w jego wyobrażeniach są nieodłącznym atrybutem Przedstawiciela Nowej Polskiej Klasy Średniej-Wyższej™ xD

  Obczajcie te jego ciuszki, jakie odziewa na wystąpieniach, jakieś randomowe marynarki firmy Koncerto Cotton Clothing™, jakieś golfiki jakie zakodował sobie w głowie w opolskim bloku jak oglądał Lokatorów i Magdę M, buciory z dupy dobrane jakieś pierwsze Drogie Buty Nike™ jakie zobaczył na wystawie, iWatch bo takie drogie rzeczy powinni mieć ludzie posiadający Pieniądze™ xD

  Założę się, ja to po prostu czuję w moczu, że pewnie gdy pierwszy raz w historii rodu Jakich odkąd zaprzężono ich do pługa na kształtujących się polskich ziemiach w okolicach czasów Piastowskich, zobaczył na koncie kwotę powyżej 500 000 zł, to poleciał do jakiegoś producenta Drogich Porządnych Samochodów™ i wziął jakieś wieśniackie festyniarskie BMW X6 w pastelowym kolorze obowiązkowo z MPAKIET™ albo po innego Mercedesa GLE Wyłudzacz VAT Edition™ i pojechał do Opola zrobić dwa kółka po okolicy xD

  W czym problem? Przecież to mega sprawa, że ludzie się bogacą, awansują ze swoich klasowych szufladek i marginalizują zjawisko biedy oraz ekonomicznego uwięzienia w spirali beznadziei i wiecznych aspiracji. Otóż Patryczek Jaki życie nowobogackiego człowieka Polskiego Sukcesu™ wiedzie od momentu pojawienia się na słynnej konferencji w dresie w 100% za publiczne pieniądze xD Wszystko to za kasę bycia pisowskim ślizgaczem i karierowiczem, które ostatecznie wynagrodzono posadką w Europarlamencie hahaha Unia zła, ale jak widzi jak euro przetwarza się w ciągu kilku miesięcy w majątek pozwalający na wykupienie całej galerii Klif to już co innego xD

  Ten kolo w sumie niczym nie różni się od nowomoskiewskich dzieci oligarchów i młodych Habibi Abdulów wożących się złotymi Bentleyami po ulicach Berlina. Zakompleksieni ludzie całe życie żyją wizją tego, jak w ich wyobrażeniu wyglądają Bogaci Ludzie™, po czym po pośpiesznie przy pierwszej okazji lecą wdrażać w życie tę karykaturę i wychodzi jak wychodzi xD

  #bekazprawakow #neuropa #4konserwy #polakibiedakicebulaki #patrykjaki #pis #europa #bekazpisu #opole #polityka #p0lak #modameska #ubierajsiezwykopem #bekazpodludzi
  pokaż całość

  źródło: IMG_1940.JPG

  •  

   Też macie bekę z opolskiego gagatka Patryka J*kiego i tej nieudanej atrapy Polish Upper Class XXI wieku, jaką próbuje usilnie realizować?

   @Kazach_z_Almaty: Oj tak. Żyję sobie w okolicy dość znanej z wysokiej koncentracji nowobogackich wsiurów - i Jaki się w definicję nowobogackiego wsiura wpisuje jak żaden inny polityk. Ciuszki, gadżeciki, fryzurki, nawet styl wypowiedzi, no kurwa cały komplet.

   Śmieję się czasem z Bosaka, który też potrafi wyglądać jak Ken, element zestawu Barbie i jej pierwsza korpo-kariera - no ale Jaki to jest jednak kilkanaście poziomów... wyżej? Niżej? Ciężko określić, kek.

   Słowo daję, śmieszy mnie to bardziej niż powinno - nie jestem typem który przykłada jakąś specjalną wagę do wyglądu, ciuchów czy gadżetów, ale jak widzę takich Jakich to budzi się we mnie jakaś mroczna część gadziego mózgu, nakazująca mieć z nich widoczną bekę, w dowolnych okolicznościach przyrody. Aj min, kurwa, mijam ludzi ubranych jak menele i mi brewka nie drgnie, mijam ludzi ubranych w garniturki wartości połowy moich rocznych dochodów i też uwagi to nie przykuwa - a widzisz takiego Jakiego i gapisz się na niego jak w obrazek, ostatkami siły woli powstrzymując się od parsknięcia śmiechem.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (39)

 •  

  Blackout w upadłym kraju z powodu korupcji lokalnych elit władzy? NWO PLAN 2030 OBUDZ SIE CZLOWIEKU!

  Sposób, w jaki szurskie prawactwo komentuje otaczającą nas rzeczywistość to taka zasada "coś dzwoni, ale za chuja nie wiedzą w jakim kościele". Chwalebne, że dostrzegają, że dzisiejszy świat jest pełen niesprawiedliwości, nierówności społecznych, rozpychania się 1% uprzywilejowanych i renesansu autorytaryzmów. Tylko co z tego, że skoro podobnie jak ich stary pijany na dożynkach żrący na głód rakotwórczą karkówkę, właściwy impuls zaspokajają w najbardziej prymitywny i najgorszy sposób. Jedno banalne uzasadnienie na wszystko - NWOOOO NIE BENDZIESZ MIAL NIC I BENDZIESZ SZCZENSLIWY AAAAAA

  W ten sposób niby rozumieją otaczający świat, a nic nie rozumieją. Lokalne rządy to jacyś tam "mocodawcy", to tam mniejsza. Główny wróg to mityczny, abstrakcyjny NWO skonstruowany przez mitycznych Żydów i Big Pharme. I cyk, odpowiedź na wszystko. Nie musisz zagłębiać się w niuanse polityki w danym kraju, Żydzi wyłączyli prąd biednym Libańczykom, a dalej brną tez, że i w Indiach xD

  Paradoksalnie to właśnie jest w interesie zdegradowanej sitwy i w Libanie, i dyktarury Modiego w Indiach, i każdej prawoskrętnej władzy nieudolnie zarządzającej krajem. Obrywa się tym rzekomo liberalnym, lewackim elitom, a jak rzekome "założenia NWO" realizuje prawicowy rząd Australii czy Indii albo jak w Libanie nic nie robi i rozkrada kraj - to tam nieważne, zrzuci się na NWO XD I tak paradoksalnie szurski elektorat i tak na wyborach lgnie do prawicowej władzy

  I w ten sposób dziwnym trafem także i w Polsce tabuny prawactwa kopiącego paranoiczne brednie o szczepionkach, antysemicki ściek czy uproszczenia i spiskowe zniekształcenia geopolityczne to często elektorat zachęcającego do szczepień, proizraelskiego PiS - wystarczy rzucić okiem na Twittera czy na to, w jakich tematach są aktywne boty na Wykopie. Takie te rządy na pasku Żydów złe, ale tylko gdzieś tam na Zachodzie - lokalnie i tak tańczą jak Karakan zagra. Przypominam gdzie prowadzi PiS w poparciu i gdzie jest najmniej zaszczepień (Podhale, Podparkacie, Lubelszczyzna) xD

  #neuropa #bekazprawakow #szury #4konserwy #geopolityka #liban #energetyka #shitwykopsays #bekazpodludzi #heheszki
  pokaż całość

  źródło: Zrzut ekranu 2021-10-11 o 20.06.40.png

 •  

  Bezmiar braku jakichkolwiek śladów moralności w umysłach prawaków jest dla mnie zjawiskiem fascynującym.

  Mamy babkę, żołnierza AK, faktyczną uczestniczkę Powstania. Dla prawactwa, teoretycznie, ideał - ideał patriotyzmu, postawy obywatelskiej, no Polak na 120%, nic tylko zrobić zdjęcie i powiesić je na ścianie, zaraz obok portretu Jana Pawlacza, Jarosława Kaczyńskiego i Krzysztofa Bosaka.

  Ale jest problem - babka głosi nieprawomyślne poglądy.

  To znaczy, tego, zgodne z tym czym AK było i za co walczyło - no ale AKowców zostało już malutko, więc można dowolnie kreować wizję "czym tak naprawdę było AK". Znamy to nie od dziś, bo przecież nie od dziś prawactwo próbuje swoich sił w siermiężnej polityce historycznej, w równie siermiężnych próbach udowodnienia że wszystko co w polskiej historii dobre i szlachetne, to na sto procent wyborcy Jonasza Korana Mekki - na Pileckim zaczynając, na Mieszku I kończąc.

  No i mamy błąd systemu - wspomniana babka, wspomnianie głosi, wspomniane nieprawomyślne poglądy.

  Co by w takiej sytyacji zrobił człowiek z RiGCzem?

  Cóż, to chyba oczywiste - stwierdził że w sumie poglądy nie takie, ale mamy do czynienia z weteranką AK, więc wypadałoby zacisnąć dupę... no i ryj, przy okazji. Bo, w sumie, nie wypada.

  Co robi prawactwo?

  Kobietę, oczywiście, atakuje. Jedni chcą ją wieszać, inni stwierdzają że pewnie głupią starowinkę Tusk omamił łakociami i Rutinoscorbinem.

  I to są ludzie, którzy za równo miesiąc będą krzyczeć, że są jedynymi prawdziwymi spadkobiercami AK.

  pokaż spoiler Afrika Korps, oczywiście.


  #neuropa #polityka #bekazprawakow
  pokaż całość

 •  

  Sytuacja z Policją w Australii to wina wszystkich, a już szczególnie LGBT, tylko nie Centro-Prawicowego rządu Australii. Czego nie rozumiesz lewaku?

  #bekazprawakow #shitwykopsays #neuropa #4konserwy

  źródło: Screenshot_20211011-100414__01.jpg

 •  

  Sprzedajna tituszka bąkiewicz o wczorajszej kompromitacji, jaką dostał od emeryki uczestniczki powstania. Podobno hasłem polskich odpowiedników nazistów jest "Bóg, honor, ojczyzna". W tym wypadku ewidentnie jest to "Ein Szmal, Ein Dzbanen, Ein Liliputer"

  Ta pani, przepraszam, że o tym mówię, być może nie do końca rozumie rzeczywistość. Dlatego mówiłem, że ludzie, którzy znajdują się na tamtej manifestacji, być może mają piękne patriotyczne serca, ale podzielili nas politycy z obu stron sporu. Przez manipulacje medialną jesteśmy tak przyklejeni do pewnych autorytetów, że robimy to wbrew sobie - powiedział Bąkiewicz.

  Pir rel to oczywiście pytanie retoryczne. To jest istny upadek i całkowity blamaż pisowskiego SS oraz ich mocodawcow o jakim demokratyczna opozycja mogła pomarzyć. Już mogli lepiej zostać w lesie torty z pryncypałów robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #neuropa #bekazprawakow #bekaznarodowcow #ruchosmiugwiazd #polska #protest #polityka
  pokaż całość

  źródło: icdn.2cda.pl

  •  

   @grubson234567: Bąkiewicz został stworzony jako dość oczywista odpowiedź na Bosaka i Winnickiego - PiS wyłożył potężne środki na przyciągnięcie kibolstwa do siebie, po wojnie którą wytoczył im Tusk całe lata temu, więc naturalne było że będą chcieli zachować tę inwestycję, zwłaszcza w świetle powstającej wtedy Konfederacji.

   Na teraz jego silne powiązania z PiSem są, ponownie, oczywiste dla każdego obserwatora - a bardzo zabawnie było w czasie ostatniego Marszu Niepodległości, gdy nasza ekipa chciała stworzyć pozór i Bąkiewicz zaczął, nagle i gorąco płakać, jak to go znowu Policja napastowała.

   A ledwo chwilę później mieliśmy protesty w sprawie zakazu aborcji - i bąkiewiczowe tituszki ramię w ramię z Policją ruszyły do ich tłumienia. No cóż za przypadek, kurwa jego mać xd

   Jasnym jest, że cały ten jego śmieszny ruch jest, w zamierzeniu, szturmową formacją PiS - są wygodnym narzędziem, po prostu. PiS spuszcza ich ze smyczy, dając immunitet - z misją rozjebania antyrządowych protestów. Siłą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Koniec końców przegną pałę i kogoś na tych protestach zabiją - bo to przecież stado troglodytów, przed którymi roztoczono wizję "Policja wam nic nie zrobi, bo jesteście nasi".

   W takiej sytuacji to ja Bąkiewiczowi życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, bo PiS będzie zmuszone do poświęcenia paru pionków - i on będzie pierwszym do zrzucenia z szachownicy, na niego spadnie cała odpowiedzialność.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (2)

 •  

  Czy da się upaść niżej niż bycie narodowcem? To przecież jest najgorzej jak tylko możliwe. Generalnie bycie prawakiem to festiwal bycia zawodowym hipokrytą i intelektualnym błotem, ale bycie narodowcem to jakby to intelektualne błoto zjeść, wysrać i się nim oblepić w całości.

  Można być jeszcze wykopkiem którego na protestach urażają wulgaryzmy albo flaga w tęcze, ale to ten sam poziom. Albo takim, który prowadzi sobie jakieś analizy i myli organy UE, ale używa kilku mądrych słów w swojej "analizie" więc myśli że różni się czymś od tych mentalnych meneli.

  Jedno i to samo. Najgęstsze odmęty szamba, tak jak wczorajszy Bąkiewicz wyjaśniony przez patriotkę.

  To tak jakby ktoś mnie kiedyś pytał czemu na wiele "argumentów" na tej stronie nie odpisuje albo odpisuje "xD". Bo tu nie ma o czym dyskutować. Ino pluć w mordy i się z was śmiać.

  #bekazprawakow #bekaznarodowcow #neuropa
  pokaż całość

  •  

   Czy da się upaść niżej niż bycie narodowcem?

   @Kozajsza: Absolutnie nie. Narodowcy to najniższe stadium ewolucji skrajnej prawicy, zdecydowanie - tępa masa, krzycząca hasełka których powagi nie rozumie, taplająca się w wesołym trybalizmie, bo polityka to jest dla nich w zasadzie to samo co mecz piłkarski, a dokładniej to co się dzieje po meczu piłkarskim, jeśli obie z drużyn mają wątpliwe szczęście posiadania ultrasów.

   Narodowiec dla prawicy to jest taka klasyczna Juleczka dla lewicy - stereotypowa do bólu nastoletnia idiotka z włosami pofarbowanymi na jakiś krzykliwy kolor, pisząca na Twitterze że komunizm (podkreślam - nie socjalizm, komunizm) jest najlepszym ustrojem w dziejach, bo ponieważ bo tak. Osoba której nie tolerujesz nawet jeśli ogólnie popierasz daną grupę ideologiczną - bo zdajesz sobie sprawę że "dla sprawy" wyrządza więcej szkód, niż pożytku.

   Ino z narodowcem to jest tak, że jest od tej Juleczki szesnaście razy głupszy, bardziej wulgarny i agresywny, kek.

   Aj min, kurwa, na poważnie teraz - nie jestem wielkim fanem prawicy, ale bez problemu mogę wymienić polityków czy inne "autorytety", których uważam za wartościowych ludzi. Chuj, real talk - byłbym w stanie bronić nawet kogoś takiego jak Korwin, bo choć facet jest, obiektywnie, wariatem, to gdzieś tam głęboko jest schowany jakiś liberalny pierwiastek, który mocno w ludziach cenię.

   Wśród narodowców, populacja tej grupy wynosi równe zero - i nic się w tej materii nie zmieniło przez ostatnią dekadę. Patrzysz na te tępe spojrzenia, na te zakazane gęby, na to prymitywne napinanie muskułów i krzyczenie przerażających hasełek - i żyć ci się odechciewa. Z tymi ludźmi. Na tej samej planecie.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (56)

 •  

  #polska #polityka #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #bekazkonfederacji

  Ja tak tylko chciałem nadmienić, że kuce i reszta konfiarskich "patriotów" popierając wyroki TK nie tworzone na podstawie konstytucji, tylko na polityczne zamówienie z Żoliborza - legitymizuje zamach na ustrój konstytucyjny RP.

  Nie żebym się czepiał, ale kogoś kto takie coś robi chyba nazywa się "zdrajca" a nie "patriota", ale w prawackiej nowomowie może jest już na odwrót ¯\_(ツ)_/¯
  pokaż całość