@maniac777: może nie tyle co siatka a jakieś liny na których mają się rozbić drony. Podczas WW1 stawiano balony zaporowe ze stalowymi linami które miały chronić przed nalotami.
@Mikuuuus, @Fattek : krótka kołderka. Nawet jakby faktycznie przesunęli jakieś siły do obrony tych szlaków logistycznych (w co mocno wątpię) to zaraz pewnie zaczną się ataki w innych miejscach
No i ponownie jak mówiłem. Konfopis już się cieszył ze Magyar będzie tak samo pro ruski jak orban a już się dogadał ws mniejszości węgierskiej. I kończą się tym samym powody blokowania Ukrainy. Te całe wcześniejsze gadanie to było tylko pierdzielenie pod wyborców.
@tracz1234: piękne rzucanie artykułami które nijak się mają do rzeczywistości i w ogóle do tematu. Czy w takim razie każdy Polak będący pro-UE powinien być oskarżany z tych artykułów? Skoro twierdzisz że jeżeli oskarżamy kogoś o bycie pro-Rus powinniśmy tak robić?
Jak nie ma jak udowodnić, to konfederacja ma tyle wspólnego z rosją jak inteligencja Albert Einstein z inteligencją Krzysztofa kononowicza.l
@tracz1234: czyli wszystkie partie w Polsce są tylko pro Polskie, żadna nie jest w żadnym stopniu pro-USA, pro-Niemiecka itd. ponieważ nikt nigdy nie był o nic oskarżony?
@Kempes: patrząc na historię marynarki rosyjskiej to okręt zostanie włączony z użytku na dłuuuuugie lata. Ruskie nawet jak coś zbudują to później kompletnie nie inwestują w utrzymanie. A remonty przez powszechną korupcję potrafią ciągnąć się dekady
"Każdy 300$ dron wymieniany jest na 1 martwego rosyjskiego żołnierza. Nie ma piękniejszej wymiany na świecie." - Madyar, dowódca ukraińskich sił dronowych
Powiem krótko. Przywykliśmy do nakrętek, systemu kaucyjnego, przywykniemy do nie trzymania psów na łańcuchu, oraz sprzątania kup po psach, do ślubów par jednej płci, przywykniemy do aborcji i eutanazji, przywykniemy do obecności imigrantów. Może nawet przywykniemy do respektowania praw pracowniczych i BHP w miejscu pracy.
Powiem wam prawaki śmierdzące - to się nazywa ucywilizowanie. Oszołomy lewackie znowu miały rację.
@ZielonaOna @Hrjk: konserwatyści, lewacy. Na szczęście istnieją jeszcze zwykli normalni ludzie którzy mogą być przeciwnikami obecnego systemu kaucyjnego, a jednicześnie być za sprzątaniem psich kup
@Nieszkodnik: oczywiście że jest czym innym. Jednak dziwi mnie ta uparta narracja wyglądająca na próbę wmówienia jakby nic się nie stało. I to pytanie komu wierzymy wklejając jakiś screen bez źródła.
@Nieszkodnik: a z ciekawości włączyłem jakieś wiadomości z tym atakiem gdzie pokazują zdjęcia satelitarne że samoloty zmieniały swoje położenie. Dziwne by to było w przypadku samolotów w ruinie
28 maja premier Węgier Péter Magyar oświadczył, że Budapeszt nie będzie dostarczał broni Ukrainie. Budapeszt od dawna oskarża Kijów o ograniczanie praw językowych i edukacyjnych etnicznych Węgrów zamieszkujących zachodnią część Ukrainy. W polskojęzycznych mediach cisza.
@ShawnSpencer: ale co ma to zachowanie do wciskania? Lewica jest często taka sama, albo z nami albo przeciwko. Osobiście popieram część postulatów lewicy i część konfy więc przez obie grupy jestem widziany jako ich wróg.
@Autochton_Mazurski: też widziałem, i co? Liczy się częstość takich zdarzeń i jakoś u ruskich to norma a na Ukrainie rzadkość. To jak przy wymianie jeńców, Ukraińcy się cieszą a ruskie coś smutne miny bo wiedzą że zaraz ich rzucą na mięsne szturmy
@Autochton_Mazurski: no tak, diedowszczina https://pl.wikipedia.org/wiki/Diedowszczyna to niewygodny temat w rosji. Do tego sformułowanie "z wami" Najczęstsze źródła takiego użycia to: - wpływ innych języków, zwłaszcza tych, gdzie istnieje forma grzecznościowa oparta na liczbie mnogiej, np. rosyjski („с вами”), ukraiński czy białoruski; - czasem spotykany u osób ze Wschodu albo w rodzinach dwujęzycznych;
Szwecja w najbliższym czasie przekaże Ukrainie myśliwce Grippen.
Wojna materiałowa, zawsze smaczna i zdrowa...
XD, ja o tych Grippenach to słyszę od 2022 i ciągle je przekazują ( ͡º͜ʖ͡º) , tak samo słyszałem o duchu ukrainy albo o starszej kobiecie co sama ruskie czołgi niszczyła ręcyma
@202492: komentarz ogólnie wyjątkowo nietrafiony bo umowa już podpisana. I jak z F-16 jeszcze trochę poczekają bo samoloty mają trafić na Ukrainę na początku 2027 roku
@Jakly: jaka skrajność? Mamy końcówkę wiosny, i praktycznie granicę optymalnych temperatur. Pisząc lato n---------j rozumiem że latem chce się jeszcze więcej czyli upały nie do zniesienia
Wolski zamieścił rosyjski dokument potwierdzający że zaatakowany budynek w okupowanyjm Starobielsku został zarekwirowany na potrzeby wojskowe. #ukraina #wojna #rosja
@Nieszkodnik: problem z ruskimi jest taki że nie mają żadnej wiarygodności a niezależnych mediów u nich brak. Nie wykluczam jednak pomyłek i co jakiś czas na pewno jakieś obiekty cywilne Ukraina zdronuje. Śmieszny jest jednak płacz rusków kiedy to się dzieje patrząc że sami popełniają od groma zbrodni a ich ataki rakietowo - dronowe mają charakter głównie terrorystyczny a nie jak w przypadku Ukrainy nastawione na niszczenie ich zdolności do
@Nieszkodnik: patrząc na to jak często słyszy się o trafieniu w cele cywilne przez obie strony wychodzi na to że kraj aspirujący do miana supermocarstwa ma: - gorsze naprowadzanie/mniej doskonałą b--ń - gorsze informacje wywiadowcze od jednego z najbiedniejszych krajów Europy Przynajmniej OPL mają lepszą, w końcu strącają prawie wszystko. Szkoda tylko dla nich że te strącenia są dokładnie nad zakładanymi celami, a szczątki które potem spadają są wyjątkowo łatwopalne.
@Nieszkodnik: A jak wytłumaczysz atak Oresznikiem którego nie można zakwalifikować inaczej jak typowo terrorystyczny? Przecież jest to rakieta do ataku na duży obszar a nie b--ń precyzyjna. Wystrzeliwując ją na miasto jest prawie pewne że trafi w cele cywilne?
https://x.com/Osinttechnical/status/2067049217890140215/video/1
źródło: image
Pobierz