@Kryspin013

to stary laptop z 2008r, i jest dla kogoś kto ma włączy komputer, przeglądnąć kilka stron internetowych, wylaczyc po ustawieniu wstrzymania komputer ponownie nie wstaje, zawiesza się. nie ma tam możliwości wyboru wyłączenia.

. brak
. wstrzymanie
. wybranie czynnosci
  • Odpowiedz
to była moja ostatnia przygoda z linuxem, już nigdy więcej z tym gownem nie chce mieć do czynienia


Typ wywala wbudowany w system sterownik bez elementarnej wiedzy i bez zabezpieczenia w postaci chociażby pendrive'a z obrazem. System nie może załadować sterownika i to wina systemu XDXDXD
  • Odpowiedz
Da radę w #linux #ubuntu #mint wyświetlić listę wszystkich plików posortowanej po dacie utworzenia/modyfikacji?

W skrócie: utworzyłem ostatnio gdzieś plik... i nie wiem gdzie go zapisałem :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #mint #pytanie

Pytanie, czy ktoś z powodzeniem 'zainstalował' linuxa mint na karcie microSD i używa go do normalnej pracy (jako drugi system)?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kryspin013: To dotyczy wszystkich nośników danych opartych na pamięci flash¯_(ツ)_/¯


@Banri: No fajnie tylko SSD są projektowane pod dużą ilość losowych zapisów a karty SD nie.

@noHuman: Wolałbym jednak by ten szlak był już przedarty przez kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Banri: Ten szlak został już przetarty dawno temu. Zobacz sobie jak szybko ludziom padają karty SD np w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tablica partycji w GPT

Można scalić te dwie przestrzenie bez użycia zewnętrznych programów?
Partycję C zmniejszyłem o 9 GB, bo właśnie tyle chcę dodać do tych 41,07 GB.
Po utworzeniu woluminu z 41,07 GB nie mam możliwość rozszerzenia go o te 9 GB...

Oprócz
Povsajo - Tablica partycji w GPT

Można scalić te dwie przestrzenie bez użycia zewn...

źródło: comment_16484674786lC9txnSiCoFhjQiZ6U1vj.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Povsajo: czasami zostają takie kawałki wolnego miejsca, to zależy w od rozmiaru poprzedzającej partycji w którym miejscu się kończy itd.
kolejność wyświetlania w biosie nie wiem od czego zależy, znaczenie ma tylko miejsce partycji na dysku
  • Odpowiedz
W jednej z sal komputerowych które zrobiłem jakiś czas temu, niepełnosprawny chłopak (gluchoniemy, autyzm, uposledzenie) zrobił magię z laptopa. Powiększył, zzoomował (czy jak to nazwać,) ekran i nie idzie nic zrobić. Zrobił to na użytkowniku domyślnym, nie na "gościu" (na którym wszystko jest ok). Próbowałem wszystkie znane mi skróty na powiększanie i oddalanie ekrany jak alt+scroll, ctrl i "-" itp. I nic nie działa. Nie mogę oczywiście spytać go o to jak
ktostujestdieselem - W jednej z sal komputerowych które zrobiłem jakiś czas temu, nie...

źródło: comment_1631536465swCLFgjsIhYdY3CUV5zPJC.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zwłaszcza że koleś z pomidorem w awatarze założył że mamy do czynienia z xfce, więc to na pewno xfce ;] przy takim DPI to równie dobrze może być kde3.5/tde, więc zanim wysuniesz ekspertyzę


@sraken_pierdaken: Co ty p--------z, na kilku screenach widać, że to xfce.

następnym razem zastanów się dlaczego bezimpaktowa opcja nuklearna może być lepszym rozwiązaniem niż p---------e się przez konfigi wszystkich możliwych środowisk przez kilkanaście kolejnych postów ;]


@
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam mam pytanie.
Mam na starcie systemu skrypt, który otwiera terminal i w nim uruchamia kolejny skrypt który używa chmod a później korzysta rsync między dyskami robiąc backup folderu. Problem jest taki, że drugi skrypt wymaga podwyższonych uprawnień i wymaga podania hasła dla swoich działań a ja chciałbym, żeby po logowaniu do systemu działał z automatu. Próbowałem dodać użytkownika jak i skrypt do listy sudoersow ale mimo to nie Bangla i cały
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sebek_Bonk: W 100% podpisuję się pod tym stwierdzeniem - stabilny, w (jedynej słusznej) wersji z cinnamon, może i bez większych wodotrysków, ale za to jednak estetycznie i wydajnie. W przeciwieństwie do np. Manjaro, nie jest to zabawka (którą trzeba naprawiać po każdej większej aktualizacji), ale prawdziwy wół roboczy - do codziennej, spokojnej pracy. Po prostu działa i już.
Tako rzecze Zaratustra.
  • Odpowiedz
Chciałbym przerzucić się z #windows na #linux. Jaką dystrybucję polecacie na początek? Fajnie, gdyby była:
- przyjazna dla #programowanie #frontent
- łatwa do skonfigurowania
- darmowa
- z dużym community

Który linux na początek

  • mint 33.9% (39)
  • ubuntu 40.9% (47)
  • manjaro 18.3% (21)
  • inny 7.0% (8)

Oddanych głosów: 115

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez przypadek puściłem chown na /var ( ͡° ʖ̯ ͡°) po rekursywnym przywróceniu właściciela na roota mam problem z lightdm podczas boot'a. Pomogła zmiana chmodów na 777, natomiast wtedy po boocie mam problem z apkami snap (wywala nieprawidłowe chmody /var). Jak to naprawić Mireczki?

#linux #mint #ubuntu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linuks #mint
Porady potrzebuję. Na Windows używałem TotalCommandera i on spełniał moje wszystkie zachcianki jeszcze od czasów DOSa. Po przesiadce na Minta wizualnie podszedł mi DoubleCommander, ale coś ostatnio z nim nie tak bo przy kopiowaniu plików po LANie wysypuje sie i nie kończy kopiowania. Zamyka się i tyle. Po ponownym uruchomieniu okazuje się że plik kopiowany ma np połowę wielkości i trzeba zaczynać od nowa. Ale sytuacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuję zainstalować Minta 20 na nowym dysku. Na drugim dysku mam Windows 10. Bios ustawiony w trybie UEFI, kombinuje już dobrą godzinę, ale nie udaje mi się tego uruchomić, instalacja Minta kończy się powodzeniem, ale bios nie widzi gruba. Grub powinien być zainstalowany na dysku z Mintem czy na dysku z Windowsem? Próbowałem również tworzyć partycję z flagą boot_grub, ale dalej bez powodzenia. Ktoś miał coś podobnego? Jak to ugryźć? (
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siedzę na #mint 20.1 mate od jakiegoś czasu i przestało mi wyświetlać w menu Wszystkie programy, ulubione są

Kombinowałem z usuwaniem .config/menus/mate-applications.menu ale to nic nie dało

Ktoś ma jakiś pomysł?
#linux
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Widocznie wpis tego programu został błędnie dodany, jak to w programowaniu bywa nawet jeden nie potrzebny znak i już coś nie śmiga, tak mi się wydaje bo teraz jest wszystko ok


@PajonkMondry: no spoko, ale w xfce np jak masz z-----y plik desktop to wszystko działa tylko np menulibre ci pokazuje, że jeden z aktywatorów jest uszkodzony dlatego jestem zdziwiony
  • Odpowiedz