Wpis z mikrobloga

Pi razy oko zaplanowałem trasę dookoła Polski, która z pewnością przebiega przez wszystkie przygraniczne gminy + parę innych o ile nie są zbyt daleko od trasy (coby #zaliczgmine miało kilka sztuk więcej). W tym momencie ma 4127km i 34 673m przewyższeń. Co około tydzień będę wrzucał kolejne fragmenty. Dlatego też następujące prośby do autochtonów:

1. Tak, tak, upierdliwie przypominam o potrzebie nocowania gdzieś (nic zobowiązującego, ale "jak będę miał możliwość to przygarnę"). Czym więcej propozycji tym lepiej. Tak nawet koło 50km od trasy. Tanie hostele, motele, czy co tam jeszcze, też.

2. Uwagi co do samej trasy - "nie jedź tamtędy, bo zjedzą Cię Cyganie", "jest ZAKAZ jazdy rowerem" - Google Maps w opcji samochodowej tego nie uwzględnia, a wybranie wersji rowerowej powoduje puszczenie najbardziej gruntowymi, leśnymi itd. drogami. Nie chcę bruku, kocich łbów, a już na pewno nie piasku i nieutwardzonych dróg. Szosa słabo sobie tam radzi. Nie przeszkadza mi jazda krajówkami wśród dużego ruchu samochodowego.

3. Uwagi co do atrakcji turystycznych po drodze. Głownie chodzi o zamki, które uwielbiam (tylko nie takie, z których zostało pół ściany), dużą architekturę jak np. takie mosty. Ale rzucajcie co Wam przyjdzie do głowy.

Zaczynamy od Gdańska na wschód. Link do wstępnej trasy na Google Maps.

Spam po autochtonach: #gdansk, #elblag

#metaxynarowerze #turystyka #podroze #rower
metaxy - Pi razy oko zaplanowałem trasę dookoła Polski, która z pewnością przebiega p...

źródło: comment_ImPHRXATU2YURL4XhwVMpsD0wdEkYVml.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@metaxy: ziomeczku drogi, jeżeli będziesz w okolicy Olecka i akurat będę w domu to możesz czuć się jak u siebie, przenocuję, zrobię honorowy wjazd rowerowy do miasta (szosą, a co!), oprowadzę/obwiozę bo mamy fajne rzeczy w okolicy. Tylko właśnie na przełomie czerwca/lipca to będę w trakcje wakacji maturalnych, ale zapisz sobie mnie gdzieś, ja zresztą i tak tag obserwuję to się zgadamy w razie czego, bliżej wyjazdu. Pozdrowionka!
  • Odpowiedz