Wpis z mikrobloga

Mam w #!$%@? poważny problem, moja wlascicielka jest mistrzem dizajnu, architektury oraz przede wszystkim elektroniki.
Gniazdko z kontrolerem polaczone razem, a do tego bojler. Kable zaswiecily sie i teraz nie działa ciepla woda.
Podlaczenie boilera z innego gniazda nic nie daje bo musi być do tego przez ten #!$%@?, niedziałający kontroler.
Teoretycznie, nie jest to trudne w naprawie ale #!$%@? to bo czuje ze się zabije na wiór.
Ile taka naprawa może kosztować w poznan? Kontroler do #!$%@?, ma działać samo gniazdko. Potrzebne wiercenie bo lata ale wlascicielce to nie przeszkadzało.
Nadal nie widzi nic dziwnego ze myjemy sie w biedronce jak patusy z wronek.
#elektronika #elektorda #prad #gniazdko #poznan #naprawa #elektrykapradnietyka #zimnawodajajamale #pomocy #drobnepraceremontowe
le1t00 - Mam w #!$%@? poważny problem, moja wlascicielka jest mistrzem dizajnu, archi...

źródło: comment_A4Yfue8LyQMrlQOrnGz6RiFcgrebcWtu.jpg

Pobierz
  • 39
@le1t00: jak na to patrzę - to nie wiem czy dobrym pomysłem jest wzywać jakiegokolwiek elektryka. Jak to zobaczy ktoś, kto ma uprawnienia, to powinien całość zaorać, i albo zrobić to raz a dobrze, albo zrobić doniesienie do prokuratury. To jest abominacja wszelkich zasad robienia instalacji elektrycznej w łazience, od bhp do koranu.

Jak by to zrobić do porządku, to pewnie z 50zł byś musiał dać (nie wiem, czy z dojazdem
@le1t00: zgaduję że do tego kontrolera była podłączony przewód typu linka bez tulejki, po czasie styki się obluzowały, zaczęła się grzać, stopiła izolacja + wilgoć i poszło zwarcie
ten bojler w ogóle może być podłączany przez wtyczkę?
@le1t00: Człowieku. Ja nie wiem ile masz dochodu miesięcznie, ale jak by mnie było stać, to bym jebnął to w #!$%@? i się wyprowadził. Ja rozumiem mieszkać skromnie - no ale nie jak zwierzę w stodole...

Jeżeli reszta mieszkania ma standard jak na tym zdjęciu - to kiedyś cię to mieszkanie zabije...
@le1t00: Zz tego co widzę to:
- kontroler do #!$%@?
- lokalizacja problemu zasilania
- naprawa tego problemu
- wymiana kontrolera bo bez niego nie wolno używać bojera.

Jak dla mnie to ok 150zl plus materiały.
@kosmiczny_maupiak: nie no, taki skrót. Po skurczeniu jajek mózg pracuje inaczej.

@soadfan: Nie mylisz przypadkiem ze sterownikiem? Bo tam tylko ustawiam czas on/off co równie dobrze mogę i robiłem ręcznie.

@Mr--A-Veed: Generalnie tylko instalacje elekryczne są wytworem fantazji. Reszta jest spoko, a nawet śmieszna.
@marek22: szary leci do lampki obok która nigdy nie działała, biały od razu przy szarym do włącznika w/w lampki który też nie działał, a luźny biały prosto do bojlera.

Co chce osiągnąć? Ma po prostu to gniazdko działać i nie syczeć na mnie