Wpis z mikrobloga

Drodzy Mirkowie! #rozowypasek potrzebuje pomocy!

W #studbaza mam do wykonania pewien projekt z zakresu inżynierii oprogramowania (dlatego też głównie pytanie swe kieruję do obserwatorów #programowanie) Na zaliczenie przedmiotu muszę opracować własną metodę miary efektywności programistów - przeszukałam już wiele możliwych portali i innych publikacji z tego zakresu no i niestety nie udało mi się znaleźć niczego sensownego .

Każdy pomysł się przyda :) Poratujcie Mirkowie!
#kiciochpyta #studbazaproblems
  • 18
  • Odpowiedz
Każdy pomysł się przyda


@puzderko: Mam taki pomysł, najpierw naucz się szukać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeanalizuj te miary które są stosowane, znajdź ich słabe punkty, i stwórz taką miarę które jest pozbawiona kilku z tych słabych punktów.
  • Odpowiedz
@blackmesa: tak się składa, że już byłam i nadal nic chyba, że znasz jakąś ciekawą lekturę z tegoż zagadnienia?
Miara efektywności programisty jest ostatnim 11 sprawozdaniem jakie muszę oddać. Na zajęciach mieliśmy "burzę mózgów" ale żadnej z grup nie dało to jakiegoś spektakularnego efektu.
  • Odpowiedz
@aseeon: Tak, proponowane miary to liczenie linijek kodu czy czasu wykonania zlecenia przez programistę. Jak na moją babską #logikarozowychpaskow są beznadziejne. Nie można rozliczać programisty z liczby linijek kodu - bo co z tego jak będzie ich tysiąc skoro kod nie będzie funkcjonalny? Czas pracy jest inny w zależności od złożoności problemu. Nie można stwierdzić, że ktoś jest super efektywny bo w 3 minuty napisze pentle do while a ktoś inny
  • Odpowiedz
@puzderko: Jest jeszcze liczba klas, liczba zamkniętych zadań, liczba commitów, ocena współpracowników jako miara efektywności, liczba poprawek które trzeba zrobić bo danym gościu, stopnień odwzorowania specyfikacji, suma opóźnień w porównaniu do pierwotnych estymatów. Są też różne połączenia powyższych oraz metody pochodne, np rozłożenie commitów w tygodniu. (przykład z czapki) Na przykład ludzie którzy lubią się #!$%@?ć mało kiedy commitują coś przed południem albo w poniedziałki.
  • Odpowiedz
@aseeon: to też zaproponowałam w dyskusji z profesorem na zajęciach (liczba zamkniętych zadań, ocenę współpracowników, poziom zadowolenia Klienta, liczba poprawek - na pozostałe o których wspominasz nie wpadłam szczerze mówiąc) ale jak to stwierdził szanowny profesor to nie są miary efektywności programisty bo jak on ma sprawdzić np w ciągu dnia czy Zdzisio pracuje dzisiaj efektywniej niż Krzysio?

  • Odpowiedz
@puzderko: To mierz ile spędził w środowisku programistycznym i na stronach internetowych tematycznie powiązanych

To wyjdzie, że Krzysio przeglądał mirko 2 godziny, a Zdzisio tylko 30 minut, a resztę tyrali :)
  • Odpowiedz