Wpis z mikrobloga

O kurde mirki co to się #!$%@?ło na rynku walutowym to jak nawet nie...

Euro tak bardzo #!$%@?, złotówka tak bardzo #!$%@?. Żałuję trochę, bo spoko bank z tego EBC był, a euro #!$%@?ł przypadkiem, bo chciał poluzować ilościowo, aby walczyć z widmem deflacji. Śmiecham, bo kredytobiorcy płaczą, a ja walę konia za ścianą i przeglądam mirko, politycy ich pocieszają, a ja siedzę za ścianą #!$%@? i jestem śmieszkiem poza kontrolo, pasożytem zawadiakom, maskotką domową i strażnikiem domowego ogniska. Siedzę za ścianą i #!$%@? jestem w innym świecie, problemy z frankiem szwajcarskim są tam, a ja tu jestem i mam też skarpety helweckie zajebiście grube i nie mam koszulki i same majtki i się śmieje, w szafce mam czekoladę szwajcarską i scyzoryki xD

Pic related.

Najlepsze jest to, że nie dalej jak pięć dni temu, jeden z czołowych przedstawicieli grupy użytkowników zwanej #neuropa przekonywał mnie i wyzywał od kucoekonomistów na mirko, że QE to nic złego i że nie spowoduje spadku wartości euro.

@Cheater: QE już spowodował spadek wartości euro, chociaż jeszcze formalnie się nie zaczął. Od momentu, kiedy EBC zaczął zapowiadać wprowadzenie QE, euro w odpowiedzi na to spadło w stosunku do dolara o 15%. Dzisiaj także Szwajcarzy powiedzieli dość, odeszli od sztywnego kursu i pozwolili rynkowi wycenić europejską walutę. I rynek wycenił: -17% na niekorzyść euro.

Szkoda tylko, że i polska złotówka podąża śladem euro. Czyżby rynek wierzył w zapewnienia Belki z lokalu u Sowy, że w 2015 będzie dodruk pieniądza, aby PiS nie wygrał wyborów?

#ekonomia #pieniadze #waluty #forex #4konserwy #4kuce #knp #euro #szwajcaria #gospodarka #pasta #heheszki #humor
Pobierz
źródło: comment_yMCX8a9M8LPvvb0vsejUt6zozR3VBAEE.jpg
  • 20
@Cheater: Dlaczego porównujesz dolara do euro? W tamtym czasie EBC też skupował aktywa i prowadził LTRO, więc też, chociaż w mniejszym stopniu niż FED, robił #!$%@?ę z euro. A na dodatek było zagrożenie, że euro zostanie w ogóle zlikwidowane.

Porównaj do jakiejś waluty, której bank centralny prowadził wtedy stabilną politykę. Np. właśnie do franka. Wykres poniżej.

Rynek wycenil Franka o X% wyzej wobec wszystkich walut, a nie wobec EUR. Naprawde trzeba
Pobierz
źródło: comment_Ygm2z1JtEN4lLZYLAJDMQaMqRU3P7p3p.jpg
Ostatnio przeciez doszlismy do etapu na ktorym twierdziłes ze Niemcy trzymaja rezerwy WALUTOWE w euro


@Cheater: To ty stwierdziłeś. Ja pisałem o państwach Unii ale spoza strefy euro, że trzymają rezerwy w euro, np. Polska czy UK.

Jezeli EUR nie zmienialo akurat wartosci do USD to ten kurs byl tak samo sztywny do dolara.


Ale właśnie o to chodzi, że EUR zmieniło wartość -- staniało. I to wobec wszystkich walut. Dzisiaj