Wpis z mikrobloga

Proszę o radę, poszedłem dziś na siłke na czczo pierwszy raz chciałem zobaczyć jak to będzie, napilem się kawy i po dwóch ćwiczeniach nie miałem sily na nic, byłem na diecie zbierania masy a chciałem powoli przyszykowac się do redukcji ( eksperymentowalem ze śniadaniem) wróciłem do domu i troszkę mi się w głowie kręcić, czy to przez brak śniadania czy za duża ilość kofeiny? Napilem się troszkę Napalmu również :) #silownia #mikrokoksy #silka
  • 16
@KrisCane: Odżywaisz się głównie węglami? Jeśli tak, to nie dziwota, je trzeba dość systrmatycznie dostarczać. Co innego, gdybyś był na wysokotłuszczowej i walnął z rana kawę z masłem - daje dużego kopa i świetnie wpływa na ograniczenie spożywanych w dalszej częsci dnia kalorii.
@Gorasul: tak głównie to ryż, ziemniaki, jajka. Dziś zjadlem tylko batonika pszennego, po drugiej serii na klacie zaczęło mi się kręcić w głowie i dałem sobie spokoj, zjadłem coś teraz i juz lepiej.
@l3chu: ale wydaje mi się ze to zależy też od organizmu, również czy robimy trening siłowy czy kardio. Jak wyżej @Gorasul dobrze powiedział ze odcięcie organizmu od węglowodanów tak nagle, może to powodować.
@KrisCane: Następnym razem w dzień poprzedzający trening zjedz na noc trochę więcej węgli z niskim ig, glikogen powinien się w mięśniach w miarę uzupełnić, na treningu będziesz miał więcej energii bo organizm nie będzie sie męczył z trawieniem śniadania. Oczywiście nie ma 100% gwarancji że na Ciebie to zadziała, ale polecam wytestowania.
@KrisCane: prawdopodobnie tak, sam napalm ma już dużą dawkę kofeiny, jeśli dobrze pamiętam w porcji jest 200mg kofeiny a jeszcze do tego kawa, a jak wiadomo spożycie nadmiaru kofeiny przynosi osłabienie organizmu, moim zdaniem nie ma sensu mixować.
@szalony_kefir: https://www.bulletproofexec.com/how-to-make-your-coffee-bulletproof-and-your-morning-too/ Tu masz dokładnie na jej temat. Generalnie olej marketingową papkę, jakboy tylko z kawą x i masłem y dawało to efekty - gówno prawda :).
Co nie zmienia faktu, że jest to bardzo ciekawe połączenia. W moim przypadku była świetnym dodatkiem na redukcji - dawał z rana kopa (kofeina) oraz energię (tłuszcze), które sprawiały, że jadłem dopiero koło 13. Kalorycznie wychodziło mi max 500 kcal.
Nie wiem natomiast czy