Wpis z mikrobloga

Rozmowa kwalifikacyjna z kinem Helios:
Z racji tego że wybudowali nam w miescie nowa galerie jak się nie patrzy, jak i również kino Helios z 4 salami. Zrobili ,, nabór " do stworzenia nowej załogi kina.
Oczywiście aplikowalem CV po czym dostałem telefoniczne zaproszenie.
Zjawiam sie na rozmowie upięty w krawacie gdyż oczekuje jakiś 2k chociaż od nich.
Rozmowa bardzo profesjonalna; 3 pani rekrutantki. Bardzo poważne pytania m.in od kiedy Helios istnieje i wgl. Nie wiedziałem, wiec rekrutantka chciała mnie zjeść oczami. Zaproponowano mi stanowisko obsługi klienta. Pytam się jaki jest zakres mój obowiązków na co pani:
- drżeć bilety i sprzatac kubki po skończonym seansie
To Se mysle : Nie za dobrze ale chociaż może dobre pieniadze ustukam dziennie 12 h i wrócę do domu i tak dzień w dzień.
Na co jedna z pan mówi :
- można maksymalnie dziennie tylko 6 h
Na co sobie mysle dobra to chociaż niech mi da 10 pln /h to 60 zl wpadnie dziennie i na paliwo będzie żeby do drugiej roboty dojeżdżać.
Na co pani mówi :
- Stawka na godzinowa to 6 brutto

Wiec odpowiadam :
- Mówi pani w euro czy w dolarach??

Mina jej bezcenna

#coolstory #helios #rozmowakwalifikacyjna
  • 32
@chwila: Nie oceniaj go w ten sposób, może ma mega problemy i każda praca dla niego to cud. Raczej #!$%@? się do tej firmy i tych osób które świadomie i z zadowoleniem godzą się by tak traktować ludzi i uważając się za ich sędziów i ich poniżają dając takie stawki, sam hitler by się po brzuchu masował czytając to ile dzisiaj zarabia niemiec a ile Polak na tych samych stanowiskach.
Dziś
@chwila: Swego kolego czasu pracowałem dziennie po 18h i prowadząc auto do tego nie raz przez Polskę. Skończyłem tam prace gdy trzeci raz z rzędu spalem po 2 h i kupiłem sobie 3 tigery żeby nie usnac za kierownica bo jeszcze mialem 200 km. Po wypiciu tigerow rzucalo mi reka i glowa jakbym miał triki nerwowe czy turetta.
@Adrian0: ale chyba po trzech miesiącach jest podwyżka do 6.50 brutto! :D pracowałem w jednym heliosie kilka miesięcy... doszedłem do wniosku, że ten czas co marnuje przed kompem to mogę również udawać, że pracuję i kilka groszy z tego mieć ;P opanowałem sztukę #!$%@? się do tego stopnia, że kilka razy kierownik dał mnie za przykład jak należy pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Adrian0: Umowa oczywiście na zlecenie? Bo przy takiej ilości godzin i stawce, to chyba za mało na umowę o prace? Swoją drogą piękna riposta.
@chwila: Jak się człowiek zaweźmie, to można pracować i więcej. Osobiście w ostatnie wakacje pracowałem po 13-15h przez 6 dni w tygodniu, bo pracodawca chciał mieć wolną niedzielę. Robota fizyczna, kopanie rowów, wycinka drzew, przerzucanie kamieni, przycinanie trawy i temu podobne rozrywki. Stawka godzinowa uczciwa, pracodawca