Wpis z mikrobloga

Niedziela wieczór, więc podrzucam najnowszy odcinek #jakbyniepaczec. Tym razem premierowy cykl pt. Brits Attack! w którym będziemy opowiadać o najciekawszych serialach z Wysp. W pierwszym odcinku robimy bardzo subiektywny przegląd 10 najlepszych seriali dramatycznych (tak, komedii tym razem nie ma) z UK z ostatnich 10 lat. Ciężko było wybrać te najlepsze i do ostatniej chwili jeszcze podmienialiśmy tytuły, ale w końcu się udało.

Oczywiście nie jest to żadna sztywna lista, z którą nie można dyskutować. Zachęcam was do wpisywania swoich zestawień w komentarzach. Smacznego i wybaczcie jeśli nie będę od razu odpisywać na komentarze, ale po całym dniu pracy nad programem mam lekko dość komputera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#seriale #uk #kultura #rozrywka #utopia #sherlock #blackmirror #peakyblinders
kajaszafranska - Niedziela wieczór, więc podrzucam najnowszy odcinek #jakbyniepaczec....
  • 33
@kajaszafranska: Kaja przestań się w końcu tak wychylać i włazić do kamery! Gestykulację też albo ogranicz, albo trochę urozmaić. Szczerze mówiąc jest to trochę irytujące. No, ale to moja subiektywna opinia. Nie mniej content jest ok. Robicie niezłą robotę, ale dalej może być lepiej. Dodatkowo takie trochę zdawkowe te wasze materiały. Jak dodatek do pisanego artykułu.
@franaa: No są tak zdawkowe, że idę się zaraz zastrzelić ze zmęczenia po przepracowanym weekendzie :-) Odsyłam do Kultowych seriali, przy których siedzę średnio tydzień nad researchem. Nie wiem, może jakaś wyjątkowo powolnie myśląca jestem, skoro tak zdawkowe materiały mi z tego wychodzą :-) A tak poważnie to wiesz, nie zawsze da się zrobić ranking z mega kosmicznymi niusami, bo by trwał godzinę a nie 8 minut (a to i tak
@kajaszafranska: A widzisz, nie doczytałam edita. Trzymam za słowo, to jedne z tych seriali, które pożerałam siedząc do 5-6 rano. A potem było mi smutno, że nie potrafiłam ich sobie dawkować. Skusiłaś się na amerykańską wersję?
@gaska: Tak, nawet kiedyś porównywałam pierwsze odcinki i pisałam z tego tekst. Wiesz, to było jeszcze w czasach, kiedy Brytyjczycy nie przywiązywali aż takiej uwagi do realizacji. Przy wersji z USA ta z UK wydawała się taka... szara i biedna. Ale poziomu nie ma co porównywać, choć Amerykanom wyszedł całkiem spoko serial. Który skasowano po pierwszym sezonie.
Zgadzam się z The Fall, jeden z najlepszych seriali kryminalnych jakie oglądałam! Ma swój klimat i nie każdy go polubi, ale dzięki tej specyficznej aurze jest po prostu prawdziwy. Sherlock w najnowszym sezonie jednak trochę się opuścił moim zdaniem, a do Downton Abbey mam sentyment na wieki, więc nawet ostatnie dwa, niezbyt ekscytujące sezony nie są w stanie mnie zniechęcić;) Teraz koniecznie muszę się zabrać za Utopię.