Wpis z mikrobloga

@iniekcja: Ja nadal nie rozumiem. Tzn w teorii rozumiem, ale w praktyce przecież to nie ma znaczenia, bo można używać zamiennie id z class i działa - chyba, że są jakieś przypadki bardziej, o których nie wiem.
@Marmite: Normalnie działa, z początku tak robiłem :D Jeszcze dla pewności przedchwilą stworzyłem dwa p#a i nadałem #a{ color: red; } i oba się zaczerwieniły.

@uosiu: Aaa widzisz, w przypadku js to mogło by mieć znaczenie. Jakoś nigdy nie bawiłem się js, to może i dlatgego nie widziałem sensu.

@StaryHipopotam: Waliduje, czy nie. Skoro działa, to bez sensu ;P Powinno tylko dla jednego elementu zastosować te reguły i było
@anonim1133: Właściwie to w tym wszystkim chodzi bardziej o ideę - klasy mają służyć do grupowania elementów o jednakowych regułach CSS, natomiast ID do jednoznacznej identyfikacji danego elementu. Na niskopoziomowej implementacji DOMu i selektorów to wszystko pewnie wygląda podobnie, no ale na poziomie kodu warto to rozróżniać.
@Marmite: No i właśnie o to mi chodzi, że to w sumie idea... bez sensu. Bo równie dobrze można tak jak mówię, klasie nadać unikalną nazwę i uzyskamy to samo co w przypadku id + możliwość nadania kolejnych klas dla danego obiektu.
@anonim1133: No ale wtedy teoretycznie dajesz przyzwolenie na dodawanie wielu klas jednemu elementowi bądź na wrzucanie wielu elementów do jednej klasy - a ID z założenia ma być relacją 1 do 1. A że przeglądarki stosują jakieś metody naprawiania kodu to inna brocha... A teraz wyobraź sobie że nie masz ID, tylko same klasy. Masz linki którym dałeś klasę

.dupa
:> Chcesz w JS pobrać konkretny jeden link - jak to