Wpis z mikrobloga

Używa ktoś mechanicznych klawiatur? Jak wrażenia? Poszukuję prostej klawiatury bez bajerów typu podświetlanie, programowalne klawisze itd. Nie musi też mieć numerycznej ale jak będzie nic się nie stanie. Cena akceptowalna to tak do 400zl brutto.

Ogólnie to upatrzyłem taką: link

Ktoś poleci coś innego/podobnego? Wykorzystywana będzie głównie do programowania.

Jakby ktoś znał coś takiego w wersji mechanicznej to też by pasowało (indywidualne kwestie ergonomiczne) i tutaj już mógłbym dać więcej.

#programowanie #klawiaturamechaniczna #gry
  • 14
@wytrzzeszcz: czytałem że to jeden z lepszych modeli z dawnych czasów i nawet są legendy że jakieś korpo (google?) ma tego magazyn wykupiony dla swoich programistów ;-)

@sosnnaa No to chyba ten sam model co sobie upatrzyłem ;-)
@jablo: używałem Logitecha G710+, KBT Pure i teraz używam CM Quickfire TK, a w planach jest zbudowanie Atreusa. Kupowałem używki z allegro za ~200 zł.
KBT Pure poużywałem z miesiąc, w miejscu AltGr był FN i nie dało się wygodnie pisać polskich znaków.
G710+ dobre, ale dla mnie była za duża więc kupiłem TK (leży nieużywana jak coś, mogę sprzedać).
Quickfire TK serdecznie, jest mniejszy od pełnowymiarowej więc masz bliżej
@Pieniek: Atreus całkiem niezły, ale jak na pierwszą mechaniczną chyba pozostanę przy tradycyjnych ;-) Myślę właśnie że CM Quickfire będzie Ok jak na pierwszy zakup. Ten Logitech tez wydaje mi się za duży.

Powiedz mi skoro masz takie rozeznanie, znasz jakies modele łamane w pół jak na obrazku który podlinkowałem? Chodzi o to że mam bardzo ograniczone ruchy w nadgarstku (obrazowo: ruch tylko między godziną 10 a 1, a może nawet
@jablo: Z takich to tylko Truly Ergonomic za 250$ albo ErgoDox którego trzeba samemu złożyć też za ~200$, niestety ergonomia się ceni. Jak złożę Arteusa to dam znać ile mi wyszło i jak pójdzie gładko to nawet mogę Ci złożyć :)
Muszę tylko znaleźć jakieś miejsce w Krakowie gdzie mi wytną laserowo sklejkę, muszę się wybrać do Hackerspace'a.
@Pieniek: Ta byłaby idealna ;-)

Daj znać jak złożysz i poużywasz może też się skuszę a na chwilę obecną chyba pozostanę przy wyborze tego CM ;-)
Ktoś mi mówił w pracy o tym całym Hackerspac'sie też bym musiał kiedyś odwiedzić ;-) Dopiero 3mc w Krakowie siedzę.