Wpis z mikrobloga

Chciałbym rozwiać wątpliwości co do tego miejsca i pierwszeństwa.

Auta jadące Podwalem są na drodze z pierwszeństwem. Auta wyjeżdżające z Komuny Paryskiej są na podporządkowanej. Jednakże pasy z Komuny Paryskiej w żaden sposób się nie przecinają i auta jadące z tego kierunku jadą dalej po swoim pasie i jeśli ktoś jadący Podwalem chce skręcić w lewo w Dworcową to musi zmienić pas. Na pasach nie ma żadnych trójkątów, pasów zatrzymania itd.

Wielokrotnie dochodzi tam do sprzeczek, bo kierujący jadący Podwalem myślą, że mają pierwszeństwo przy zmianie pasa i auta jadące Komuny Paryskiej powinny ustąpić, a jadący z Komuny Paryskiej też myślą, że mają pierwszeństwo, bo w końcu to ktoś chce wjechać na zajmowany przez nich pas.

Powiedźcie mi kurna jak to jest, bo mam swoje zdanie na ten temat. Najfajniej jakbyście poparli od razu jakimś opracowaniem czy przykładem z przepisów, bo mam wrażenie, że tam każdy ma swoją koncepcję.

Także pierwszeństwo ma CZERWONY czy NIEBIESKI?

#wroclaw #prawojazdy #samochody #drogi #polskiedrogi #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
GryzeKisiel - Chciałbym rozwiać wątpliwości co do tego miejsca i pierwszeństwa.

Auta...

źródło: jakjedzieszkretynie

Pobierz
  • 81
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@let_it_be: Niebieski nie włącza się do ruchu, jedzie po swoim pasie i jest dawno w ruchu. To właśnie komplikuje temat. Sytuacja trochę tak jakby ktoś na autostradzie chciał zjechać na pas rozbiegowy i to auto znajdujące się na pasie rozbiegowym musiało ustąpić pierwszeństwa, bo w końcu znaki mówią, że wjeżdża na główną. Mimo, że po prostu kontynuuje jazdę po swoim pasie, nie zmienia pasa, nie ma żadnej linii zatrzymania. Dla mnie
@GryzeKisiel: mi się zdaje ( ͡º ͜ʖ͡º) że swój pas to oni mają do przejścia dla pieszych, potem włączają się do ruchu. Muszę jednak mocno podkreślić, że to są moje przemyślenia.
@pan-violaceus: noo nie jestem pewien, to do którego miejsca jest to skrzyżowanie? W tym przypadku niebieski nigdy (jadąc wciąż swoim pasem) by na nie nie wjechał teoretycznie, nie?
@Murasame: @inzynier_robert No ja jestem bardziej za tym, że jadąc po swoim pasie nikt nie musi ustępować i to jadący Podwalem muszą ustąpić tym, którzy jadą teoretyczną "podporządkowaną". Bo nie rozumiem dlaczego ktoś miałby zatrzymywać się na swoim pasie żeby przepuścić kogoś kto ten pas chce zmienić. Totalny absurd. Gdyby zamysłem organizatora ruchu było udzielenie pierwszeństwa tym z Podwala to pasy Podwala by się "rozchodziły" na 4 pasy, a pasy z
@Russ3l: Wiesz co, dzisiaj zostałem dość srogo strąbiony i aż zwątpiłem. Ja tam rzadko mam jakieś sytuacje konfliktowe, bo albo ktoś mnie wpuści, albo ja kogoś wpuszczę i równie dobrze mogłoby nie być oznakowania i byłoby ok. Ale w przypadku jakiejś kolizji warto wiedzieć co i jak żeby nie dać sobie wcisnąć kitu.