Wpis z mikrobloga

@syfix: kurczak to zly przyklad, glupi jest i to potomek dinozaurow ktore wyrzutow sumienia nie mialy dla ssakow, lepszy przyklad swinia. Inteligentna, czysta gdy ma dostep do wody.
  • Odpowiedz
Jako inteligentniejsze istoty na tej ziemi możemy zrozumieć, że lepiej nie zabijać zwierząt niż je zabijać.


@chapeaunoir: Etyka nie ma nic do inteligencji. A przecież cały dyskurs odnośnie hodowli zwierząt i jedzenia mięsa to kwestia tylko i wyłącznie etyczna. Jakby człowiek był "tylko inteligenty" to oczywiste by było, że lepiej jest zwierzęta zabijać, bo to szybszy i prostszy sposób pozyskiwania składników odżywczych.
W przypadku etyki, jedyne co można powiedzieć w tym
  • Odpowiedz
Uwaga, mam ważny komunikat: człowiek też jest zwierzęciem. Śmiesznie, co?
To teraz dajcie mi argument dla którego zjadanie świń i psów jest spoko, ale zjadanie homo sapiensów już nie jest spoko.
  • Odpowiedz
Uwaga, mam ważny komunikat: człowiek też jest zwierzęciem. Śmiesznie, co?

To teraz dajcie mi argument dla którego zjadanie świń i psów jest spoko, ale zjadanie homo sapiensów już nie jest spoko.


@Kraker245: Obvious troll is obvious i nie mam czasu dyskutować, ale skoro już odpisałem...
Jeżeli nawet odrzucimy kwestię wiary i to, że człowiek powiedzmy, że ma duszę, to zostaje bezsprzeczna kwestia świadomości i bez porównania większego rozwoju. To mózg pozwolił
  • Odpowiedz
Nie rozpisując się - człowiek to po porstu zupełnie inny poziom rozwoju i to poziom, który ciągle prze naprzód. Może ku zagładzie, może nie - to nieistotne, ale nasze społeczeństwo ciągle się zmienia i ulepsza.


@FrasierCrane: zabijanie zwierząt w żadnen sposób nie rozwija obecnie człowieka. Krokiem na przód dla człowieczeństwa jest zrezygnowanie z ich zabijanie. Zyskają na tym i zwierzęta i ludzie.

Produkcja pokarmu mięsnego o takiej samej wartości odżywczej co
  • Odpowiedz
Co jest złego w jedzeniu psa?Znaczy ja rozumiem że niektórzy patrzą na to krzywo ale mięso to mięso.
  • Odpowiedz