Wpis z mikrobloga

Cześć #mikrokoksy. W środę pierwszy raz idę na #silownia w celu poprawy wydolności i redukcji 20-30kg sadła ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trochę poczytałem i chcę chodzić trzy razy w tygodniu na siłownię, trening FBW. Co o tym myślicie?

TRENING - A
1. Przysiady ze sztangą z przodu
2. Wiosłowanie sztangielką w opadzie
3. Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Uginanie ramion ze sztangielkami

TRENING - B
1. Wyciskanie żołnierskie
2. Martwy ciąg
3. Wykroki ze sztangielkami
4. Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej
5. Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie
  • 11
@Marek_Aureliusz: zacznij od marszów po 30-45 minut, sądzę, ze z taką nadwagą możesz póki co odpuścić siłownię, bo nabawisz się kontuzji. Potem rób naprzemian marsz/ trucht, potem bieganie, do tego dieta, gotowany kurczak, warzywa, ciemne pieczywo i stopniowo zacząć chodzić na siłownię
@Marek_Aureliusz: @Marek_Aureliusz: Są to dość trudne ćwiczenia do wykonania dla osoby, która nigdy ich nie robiła. Poproś, może trenera o sprawdzenie czy robisz to poprawnie.

Sam jakiś czas temu zrzuciłem ponad 20 kg, przez pierwsze -10kg ćwiczyłem bez hantli i sztang. Głównie ćwiczenia oddechowe, trx, piłka, step, kettle + bardzo trzymałem się diety. Dopiero po lekkim schudnięciu zacząłem modelować sylwetkę.

Z własnego doświadczenia, jeżeli Cię na to stać i jeżeli
@Marek_Aureliusz: idź na silke, trenuj,biegaj. Pamiętaj ze technika, systematyczność i dieta najważniejsze. W linku masz wypokowy plan FBW, rób bo jest spoko . Powodzenia :)
www.wykop.pl/ramka/1589719/gotowy-plan-treningowy-na-silownie-dla-osob-ktore-zaczynaja-cwiczyc-infografika/
@Marek_Aureliusz: Po pierwsze dieta, po drugie dieta i po trzecie rowniez dieta. Bez ogarniecia bilansu kalorycznego i rozlozenia makroskladnikow, niemozliwa jest dobra i bezpieczna redukcja.

Proponuje zaczac od lekkiego kardio + cwiczenna maszynach jesli nie masz doswiadczenia. Startowanie z wolnymi ciezarami wymaga wzmocnienia gorsetu miesniowego.
@Marek_Aureliusz: to zacznij mieć, bez niej to sobie możesz. Jak się bierzesz za zrzucanie takiej ilości tłuszczu to wez się za to porządnie. Bo skończysz na 1,5k kcal dziennie i metabolizmie który nie pozwoli na zrzucenie ani grama tłuszczu więcej nawet mimo treningu siłowego i cardio. Powodzenia, over and out ;)