Wpis z mikrobloga

@fervi: Nie zdziala bo probowalem wszelkich mozliwych kombinacji "video=vesa" itp itd. ATi porzucilo wsparcie dla starszych kart na linuxa zamknelo sterowniki i czesc. Nie ma na czym bazowac to nie ma otwarych driwerow. Dlaczego u mnie debian dzialal? Nie wiem. Albo ma inne sterowniki albo KDE nie wymaga 3D.
@Handy: Zależy, który AMD - w teorii prawdopodobnie nie doinstalowałeś sterowników z repozytorium (takie przypuszczenie) [otwartych], wtedy nie ma akceleracji, niemniej sama karta powinna działać (bez owej akceleracji)
@fervi: Nie zadziala bez pelnosprytnych sterownikow bo unity wymaga 3D.

Unity zostało napisane jako wtyczka Compiza[21] w C++ i Vala oraz używa rzadko używany toolkit OpenGL o nazwie Nux. Taka budowa zapewnia przyspieszenie sprzętowe grafiki na zgodnych systemach.

Unity 2D jest interfejsem zastępczym, dla użytkowników, którzy nie mają technicznych możliwości do uruchomienia Unity


http://pl.wikipedia.org/wiki/Unity_%28pow%C5%82oka_systemowa%29#Unity_a_Unity_2D
@fervi: U mnie bylo to samo ;___; przy ladownaniu ubuntu sie wykrzaczal albo byla sama myszka albo nic albo obraz sie sypal. Nie ma wsparcia do kart ATi bo sie wycofali a robienie otwartych sterownikow bez dokumentacji jest praktycznie niewykonalne.
@Handy: Aż tak niewykonalne nie jest, skoro sterowniki otwarte są wydajniejsze. Oczywiście zależy to od karty graficznej, ale jednak.

Nouveau nie pierdzieli tylko robi sterowniki :P
@fervi: Tak bo to sa od Nvidi ktora wspiera linuxa. Sa sterowniki, albo dokumentacja i da sie cos zrobic. Do AMD nie ma praktycznie nic a jak sa to nie zbyt dobrze dzialaja. Bez dokumentacji oraz sterownikow do inzynierii wsteczniej nie da sie zrobic nic. Zwlaszcza za free.
@Handy: Tutaj musiałbym się nie zgodzić - samo AMD zatrudnia pracowników, którzy klepią owe otwarte sterowniki, mają dokumentację. To dzięki temu otwarte sterowniki dla AMD są (gorsze od Intela) porządne