Wpis z mikrobloga

TL;DR - sprzedawca z allegro przez tydzień sie był w stanie skumać, że popielaty = szary

Drodzy koledzy a wszczególności #niebieskiepaski . Powiedzcie czy to tylko moja #logikarozowychpaskow czy pan o którym zaraz opowiem naprawdę jest aż tak tępym stworzeniem:(
Zamówiłam zasłony na allegro. Zapomniałam określić kolor. (pisownia oryginalna)
PAN:
Witaj monalisssa,
Dziękuję za wpłatę.
Uprzejmie proszę o wybór koloru przedmiotu
JA:
Witam. Poproszę o zasłony popielate. Te na samym dole z prawej. Pozdrawiam!
PAN:
nie ma popielatych, czy chodzi o białe?
JA:
Na zdjęciu zaprezentowane są wszystkie kolory zaslon. Chodzi mi o te na dole z prawej strony. POPIELATE, a nie białe które są po lewej.- Chodzi mi o zdjęcie z miniaturki aukcji.
PAN:Czy Pani sobie jakieś jaja robi??????????????????Proszę podać kolor który jest w opisie a nie wymieniać jakieś dziwne kolory których nie ma!Po lewej stronie na dole są czarne!
JA:
Po prawej na dole są popielate. I proszę następnym razie bardziej rozsądnie dobierać słowa w kontaktach z klientami i moze czasem tel odebrać.... Nieładnie.... W załączniku foto.
PAN:proszę kolejny raz o podanie koloru z opisu, wszystkie zasłony opisane na stronie z zakupionym przedmiotem, nie ma koloru popielatego
[---dostępne kolory jakie odczytałam w telefonie: biały, czerwony, czarny, odcienie brązu, odcienie szarości.]
JA:
Pan poważnie pisze? Poproszę o zasłony w kolorze popielatym=szarym=grey (po angielsku). Na zdjęciu które wysłałam są po prawej str na dole. Proszę sobie wydrukować i porównać kolor z dostępnym u Pana towarem. Albo żonę zawołać.
PAN:
no w końcu udało się!!!Wystarczy w naszym języku podać kolor, nie musi Pani w obcym podawać, no chyba że chciała Pani zabłysnąć.Proszę spojrzeć w załącznik który dodaje i zrozumie Pani jakie proste pytanie było.Stwarza Pani kolory których nie ma w opisie.Co do telefonu to dzwoniłem do Pani ale nikt nie odebrał

PODSUMOWANIE - z 5 zupełnie różnych od siebie kolorów- sprzedawca nie potrafił odlaleźć popielatego!! Mój błąd- nie sprawdziłam na kompie aukcji, która w tel wyświetlała się zupełnie inaczej (nie licząc zdjęcia z miniaturki, które było takie samo)
Ja #!$%@?! Myślałam, że te śmieszki o niebieskich, co kolorów nie rozróżniają, to tylko jakieś legendy!! Ale po tygodniu mailowania z tym gościem - zaczynam w te legendy wierzyć :(
#gorzkiezale
monalisssa - TL;DR - sprzedawca z allegro przez tydzień sie był w stanie skumać, że p...

źródło: comment_n9p9cwOXERzJOfxiLvKcbVL7Inn2QqU8.jpg

Pobierz
  • 18
@monalisssa: Było od razu napisać szare, a nie się dziwisz:P Fakt,m że popielaty idzie zrozumieć ale jakbyś wyskoczyła z czymś bardziej ekstrawaganckim to chyba tylko Pirogi i Jacykowy by skojarzyli. Bo pewnie nawet Grodzka by poległa.
@monalisssa: No weź... Mogłaś od razu powiedzieć, że szare. Czemu się tak przy tym popielatym upierałaś? Nie od dziś przecież wiadomo, że #niebieskiepaski rozróżniają tylko podstawowe kolory.

Z drugiej strony ten sprzedawca trochę nieuprzejmy i mało ogarnięty.
@monalisssa: Od razu bym anulował transakcję z Tobą.

1. Ty piszesz popielaty, sprzedawca się domyśla i wysyła szary. Kupujący dostaje furtkę do robienia problemów, bo "to jest szary nie popielaty #!$%@? oszukisto hur dur"
2. Czy różowe na każdym kroku muszą atencyjnie domagać się czytania im w myślach?
3. Czy różowym sprawia przyjemność znęcanie się nad niebieskimi, którzy w większości mają okrojoną paletę rozpoznawanych kolorów o 90 procent w stosunku do
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Owszem, z drugiej strony skąd ma wiedzieć że potencjalny klient będzie wstawiał rozmowę z nim na portal o obrazkach z papieżem?
Do tego zauważ że potencjalny klient mówi że chce w kolorze jakiego de facto "nie ma". Rzeczywiście może pomyśleć że klient sobie jaja robi, tutaj plus że jednak kontynuował rozmowę bo może klient nie ogarnięty.