Wpis z mikrobloga

@trysekcja: @Gixaar: szczerzę mówiąc to nie wiem kiedy to się stało i jak. odkryłem dziś przypadkiem chcąc wyczyścić zębatkę. podejrzewam ze musiał łancuch przeskoczyć w tym miejscu i ściął zeby ale znowu napięcie sprawdzam regularnie wiec nie wiem. btw łańcuch i przednia zębatka jest w bardzo dobrej kondycji. :)
@brukiew: @Platimir: wlasnie tez podejrzewam ze mogło sie to stac podczas rozgrzewania opony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
myślałem zeby kupic o kilka zębów więcej, ma moze ktos wiedzę ile byłoby rozsądnie? 43 było załozone
@Fahren: pisz do Dixera, gościu ma oryginalne zębatki jak i robi własne pod zamówienie :) Wylicza różne rzeczy, wielkości, przełożenia, ilość ogniw w łańcuchu i inne cuda. Możesz napisać że jesteś ode mnie (Plati), to może ciut lepszą cenę zrobi.
@Fahren:

Fabrycznie przekładnia jest dobierana tak żeby moto typu Z750 dociągało na pierwszym biegu do 100 km/h bo to stanowi o czasie do setki który jest ważnym parametrem biznesowym w sprzedawaniu motocykli ;-)

Poszukaj GearData i Ci policzy - zobaczysz o ile ząbków ma dla Ciebie sens.
Zobacz na wysokich biegach czy Ci się Twoja ulubiona prędkość podróżna nie przetnie akurat z obrotami przy których masz na przykład niefajne wibracje. Zauważ
@SUQ-MADIQ: jak pisałem nie wiem sam od czego to sie zrobiło wiec świadomie na pewno takiej krzywdy bym sobie nie zrobił. Możliwe tez, ze to było niedopatrzenie przy kupnie i juz jeżdzę tym od dłuższego czasu. Także spokojnie aż takim czubem to nie jestem.