Wpis z mikrobloga

Mirki. Dzisiaj panowie INEA przyszli przyspieszyć mi internet do 140 Mb/s. Wymienili coś tam w gniazdku i dali nowy modem. Wszystko ładnie pięknie. Ale net chodzi jak chodzi jak chodził . Ja rozumiem, że tych 140 Mb/s nie wyciągnę no ale połowa (70 Mb/s) to chyba minimum jest moim zdaniem . A tymczasem Speed Test nie pokazuje nawet 50 Mb/s . Nie wiem może to coś z kartą sieciową albo ktoś ma inny pomysł bo ja już nic nie wiem. Karta sieciowa to : realtek pcie gbe family controller a modem : cisco epc3928.
#inea #internet #sieci #siecikomputerowe #kiciochpyta #pytanie #problem #firstworldproblems #oszukujoczynieoszukujo #pytaniedoeksperta #hardware #router #modem #kablowka
xxguru85xx - Mirki. Dzisiaj panowie INEA przyszli przyspieszyć mi internet do 140 Mb/...

źródło: comment_wrcnTXm5V8cMMMVffh02jPkEFIrsnNO8.jpg

Pobierz
  • 18
@xxguru85xx:
Prędkość masz do 140 mb. Ja w Vectrze wcześniej miałem 40 Mb/s i w miarę się trzymało. Podniosłem sobie do 100 Mb/s i przez pierwsze 2 miesiące miałem około 100 może przez tydzień, w inne dni nawet po 1 Mb/s. Przypuszczam, że nie tylko Tobie aktywowali większą prędkość i musisz czekać aż się przesył jakoś ustabilizuje, bo ja np. teraz mam codziennie prawie 100 Mb/s
@efeeem: Gdzieś wyczytałem, że jeśli łacze jest do X mb to może być o 30% wolniejszy niż deklarowana prędkość. czyli jeśli dobrze myślę ze 140 Mb 30% to 42 Mb. 140 - 42 daje 98 Mb . Tylko znając Polskie to kto tego przestrzega .
@xxguru85xx: na kablu powinno być blisko maxa, więc jeśli coś nie gra prośba o szczegóły odnośnie lokalizacji lub nr umowy - może coś nie gra z sygnałem Warto też sprawdzić i dokładnie wszystkie wtyczki w lokalu - to też częsty powód strat.