Wpis z mikrobloga

@shdw: Jeśli mówisz o zawodowcach - to co w tym dziwnego że są poobklejani? Każde ekstremalne uprawianie sportu powoduje mniejsze i większe kontuzje. Ja przy 4-5 treningach w tygodniu miałem jedną małą - po wizycie u fizjoterapeuty okazało się, że to normalne przy dużym wysiłku, rozmasował nakleił plaster i uwaga po dwóch dniach nie było po tym bólu kompletnie śladu. ps. znam ludzi chodzących na siłownie i też mających kontuzje
  • Odpowiedz
@maciejze: co to jest ruch funkcjonalny? Wiesz, ze to takie samo slowo jak wewnetrzne piekne? Nikt nie wie co oznacza, wiec nie oznacza nic.

Tak, poswieca sie, jak trenuje sie jako ktos ogarniety, czyli ~0.5% trenujacych.
WODy to jest smiech na sali. Losowe cwiczenia wyciagane z kapelusza w seriach po 20, przeplatane skakanka i sprintami. No faktycznie, jest w tym sens.

Jak ktos robi C&J lub Snatch, to trenuje dwuboj, nie
  • Odpowiedz
@maciejze: poobklejani lataja glownie amatorzy slabego treningu.
Tak, cwicza ich... Yeeeeah right.
Robia seminaria 2 dniowe po 599$ za wejscie, popodrzucaja ciezary, ludzie poogladaja i koniec. 0 aplikacji w prawdziwym zyciu.
Trening crossfitowy ma ten problem, ze grupa 20 osob dogladana jest przez jednego trenera Level 1 CrossFit Certified Trainet (tm), ktory nie jest fizycznie w stanie ogarnac takiej ilosci osob.
  • Odpowiedz
@maciejze: crossfit nie jest kontuzjogenny? Kiedy mnie dopadla kontuzja plecow i poszedlem do ortopedy, to jego pierwsze pytanie bylo czy ja tez cwicze crossfit. Gdy zaprzeczylem to mi wyjasnil, ze ma juz dosc ludzi, ktorzy zabieraja sie za ten "sport" bo to jest plaga. Tak jak pisali przedmowcy, ciezko wyrobic sobie prawidlowy nawyk ruchowy w momencie, gdy goni cie czas bo musisz zrobic odpowiednia ilosc powtorzen. Wole skupic sie na technice
  • Odpowiedz
@shdw: A co mnie obchodzą janusze? Czy to wina crossfitu, że źle coś robią? Crossfit to tylko program treningowy mający zwiększać kondycje i siłę. A wody faktycznie śmiech na sali, dlatego w ten sposób ćwiczą właściwie wszyscy uprawiający sporty walki :).
  • Odpowiedz
@MackONE_: Tam wiele rzeczy jest złych, to są zawody o kasę i nie do końca liczą się ze swoim zdrowiem. Na treningach nawet mówią, że crossfit gamesy to inna bajka i żeby się na tym nie wzorować.
  • Odpowiedz
@maciejze: powinny obchodzic cie ztej racji ze to 99% trenujacych osob i to do nich sie zawsze pije. To tak jakbys chcial dyskutowac o kulturystyce i mowic, ze co zlego to nie Ty bo trenujesz jak Cutler.

Tak, to wina crossfitu, bardzo slabych trenerow amatorow, programu ktory obejmuje duze grupy osob z malym pokryciem kadry, bardzo maly nacisk na technike, promowanie cwiczen ktore maja 0 przelozenie na sile etc.

Oczywiscie, jestem
  • Odpowiedz
Czy to wina crossfitu, że źle coś robią


@maciejze: napisałem Ci czym jest "crossfit". To firma, która stworzyła koncepcję treningową, określiła warunki w jakich to ma się odbywać i trzepie z tego mega gruby hajs.
Jeżeli koncepcja treningowa pozwala na niedoskonałości techniczne w pogoni za ilością powtórzeń, to tak - jest to zła koncepcja i winę za to ponoszą jej twórcy.
  • Odpowiedz
@shdw: Nie wiem co napieprza mayweather, ale wiem co napieprzają zawodnicy muaythai czy mma. Kettlebelli i jerków i innych ćwiczeń na siłę dynamiczną jest tam bardzo dużo.
  • Odpowiedz