Wpis z mikrobloga

@shdw: Znam nawet osobę która zrobiła iron mana w przyzwoitym czasie prawie nie biegając i nie jeżdząć na rowerze za to robiąc dużo martwych ciągów, kettebelli i wskoków na skrzynie (i wielu innych ćwiczeń), ten trening to crossfit endurance czy jakoś tak
@maciejze: chetnie poznalbym te osoby, poniewaz z tego co ja sie orientuje, a znam duzo osob trenujacych mma, bjj, muaythai, bioracych udzial zarowno w shuto jak i regularnych ligach, to niestety ale nikt nie bylby w stanie poswiecic nawet czasu ktory jest wymagany (dluuugie miesiace) na nauke Oly zeby sobie je poprostu potrenowac. A to wszystko dlatego ze musialoby sie to odbyc kosztem treningu walki samej w sobie.
@berti: Koncepcja treningowa nie pozwala nie doskonałości techniczne w pogoni za ilością powtórzeń. Jak już napisałem ćwiczenie techniki to okolo 1/3 każdego treningu. A to że crossfit to firma czerpiąca a to wszystko kupę kasy to już inna historia. Jest wiele boxów które nie nazywają się crossfit a koncepcję treningową mają taką samą albo bardzo podobną.
Jak już napisałem ćwiczenie techniki to okolo 1/3 każdego treningu.


@maciejze: Stary, zawody czy nie zawody, trening czy nie trening. Tej techniki nie widać. Odnosze wrażenie że crossfit to pogoń za ilością kosztem jakości.

Takie robienie martwego ciągu jak na filmach które wrzuciłem to jest skierowanie do ortopedy.
@shdw: Zależy od fazy cyklu treningowego. Są momenty kiedy stawia się na siłę, technikę, taktykę, a są momenty kiedy #!$%@? się sprinty, interwały i bardzo dużo sparingów.
@MackONE_: Przyjdz na trening do jakiegoś boxa z dobrą opinią, jak wrócisz to wtedy będziesz mógł mi dokładnie powiedzieć co trener pokazywał źle. Z chęcią posłucham i nie ma w tym zdaniu złośliwości.
@maciejze: zgadza sie, ale nigdy w zyciu nie slyszalem o osobach robiacych techniczne treningi silowe, a zajmujacych sie sztukami walki. Do tego celu wykorzystuje sie glownie takie rzeczy jak carries (czy tam noszenia po naszemu), pchania, przerzucania, czy podobne ktore angazuja bardzo caly core (jezeli piszemy o mma).

A co do koncepcji treningowej i wspomnianego 1/3 czasu poswiecanego na technike.
Wybacz, ale chyba zyjemy w innym swiecie.
Mam wielu znajomych ktorzy
@maciejze: Chodzę na Pure, czasami widuje "treningi" crossfitu, byłem też na zawodach kiedyś - szkoda słów. Swoich sił próbowałem także (w crossficie, nie na zawodach). To nie jest tak że obejrzałem 2 filmy na necie i się wypowiadam. Uważam crossfit za zły w obecnej formie, gdzie trenerem może być każdy a miarą sprawności jest ilość
@maciejze: no i tu jest pies pogrzebany. Dobry Box nie nazywa sie juz wtedy CrossFitExtreme2015 tylko jest to miejsce do treningow, gdzie pracuja już pasjonaci, ludzie ktorzy w miare sie na tym znaja.
Do tego w wiekszosci ukladaja wlasny trening ktory ew przygotowuje ludzi do zawodow (uwaga, zaskoczenie! wiekszosc profesjonalistow bioracych udzial w zawodach nie trenuje crossfitu, wodow i podobnych, a skupija sie na treningu silowym!).
Ale coz, teraz wszystko jednoczesnie
@shdw: Pchania, przerzucania kettleball swingi to przeciez cześć crossa. Dynamiczne wypychanie sztangi za głowe czy to z splitem czy bez też.

Tobie też polecam pójść na trening do dobrego boxa. Nie wiem jak jest wszędzie, bo wszędzie nie byłem - tam gdzie chodzę czy chodziłem sprawa wygląda tak jak mówie. Godzinny trening - rozgrzewka z lekkim rozciąganiem, technika, wod, czasem przed wodem typowo siłowe cwiczenia jak wyciskanie na ławeczce czy szukanie
@maciejze: co sadze o innych boxach napisale powyzej.
Przerzucania opon, kamieni, workow z piaskiem, taki trening mialem na mysli.
Crossfit sam nie wymyslil nic oprocz kippingu (c).
Jest to zbitek Oly, Strongmanow, Treningu obwodowego i pal lichi czego jezzcze.
Crossfit to takie mma wsrod sportow "silowych".