Wpis z mikrobloga

@Pacjent: z tego co ostatnio widziałem to cena x2 więc jak nie masz kasy to 16 no i klasa jest ważna bo od niej zależy prędkość odczytu/zapisu. zajrzyj na ceneo. tam raczej nie znajdziesz #!$%@?.
@dreaper: Nie rozumiem, napisałeś dokładnie to samo co ja, a potem mówisz, że szybsza nie będzie szybsza? Telefony nie wymagają wysokich class, sam mam c4 i telefon działa dobrze, bez problemu zapisuje 13mpx zdjęcia. Problem pojawia się przy kopiowaniu plików z Pc, wtedy idzie wolno, a mając class 10 byłoby szybciej, prawda?
@Pacjent: Class4 chyba jest najwolniejsza, ale tak, im niżej tym gorzej. SanDisk produkuje dobre karty, osobiście mam Kingstona i działa od 3 lat bez zarzutu, a raz ją wyprałem w pralce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dreaper: W sytuacji kopiowania plików telefon jest tylko pośrednikiem i po części to co mówisz jest prawdą, ale tylko wtedy, jeżeli czytnik w telefonie byłby tragicznej jakości. W normalnej sytuacji Class 10 w tym samym telefonie, bedzie szybsze niż Class4.
@Mentu12: z tego co gdzieś czytałem bardziej istotna jest prędkość pamięci teleonu niż samej karty. to jaki urządzenie ma procesor jest sprawą drugorzędną. S2 miała chyba class2 a wyższe modele to nie wiem. trzeba szukać i czytać testy i zestawienia, bo producenci nie podają takich informacji.