Wpis z mikrobloga

Hej Miraski!
Zapytam tu, bo wy wiecie wszystko.


Sprzedam encyklopedię Britanica.
40 tomów. Stan bardzo dobry.
Nie bedzię mi już potrzebna.
Ożenilem się tydzień temu.
Żona wie, #!$%@?, wszystko najlepiej.

Zaczęłam ćwiczyć. Mój cel to umięśniony brzuch i pośladki. I mam w związku z tym kilka pytań. Wiem, że mogę wklepać w internet, ale problem jest taki, że tam są porady przed wszystkim dla grubasów, które cudem chcą zrzucić 15 kg do wakacji.
Ja jestem dość szczupła (48 kg 165 cm) i moje pytania są takie:
- czy jak jestem taka szczupła to da radę coś tych mięśni na tyłku utworzyć? Czy to jest tak, że z gówna bata nie ulepisz i najpierw musiała bym przytyć jeżeli chcę otrzymać efekt "brazylijskich pośladów"?
-w takim razie co dadzą mi ćwiczenia na pośladki?
- czy ja sobie znalazłam filmik na YT to muszę z którym ćwiczę to muszę robić zawsze te same ćwiczenia? czy mogę sobie np co 3 treningi zmieniać na inny?
-czy jest tak że z dnia na dzień powinnam zwiększać np ilość powtórzeń?

Dajcie jakiś kilka dobrych rad co do takich ćwiczeń!

Proszę o plusy to wtedy Mirki mastery fitnessu zobaczą mój post i będą odpowiadać

#fitness #sport #miesniebrzucha #miesnewyzwanie #trening
  • 5
@Obmyslam_swiat:

1 - dodatni bilans kaloryczny, trening oparty o podstawowe ćwiczenia i tyłek urośnie
2 - ?
3 - wklep w google trening domatora, znajdź 2/3 zestawy i wykonuj naprzemiennie
4 - możesz zwiększać ilość powtórzeń/obiciążenie/wydłużać tempo w poszczególnych fazach, szczególnie ekscentrycznej

a tak poza tym to trzeba zdjęcie tyłu dla profesjonalnej pomocy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Jeden_Dwa_Trzy_: Dziękuję za odp!
ta 2 to tak w nawiązaniu do pierwszego. Że jak mi by dupa nie rosła to co się będzie działo z ciałem.
A jeżeli nie uda mi się dodatniego bilansu kalorycznego utrzymać? Tu mogę mieć problem..

Ze zdjęciem tyłu to jeszcze nie. Troszkę mam kompleks, że moje ciało wygląda jak nastolatki z 1 #gimbaza.
Jak będzie zadowalający efekt to może, może....
@Obmyslam_swiat: Jak nie będzie dodatniego bilansu kalorycznego to nie będzie z czego tych pośladków zbudować. Wiadomo, że jako początkująca to jedząc byle co i tak zauważysz ten progres, ale potem bez dopilnowania jedzenia może być różnie, z negatywnym wskazaniem.