Wpis z mikrobloga

Mirki, rezygnacja z jogurtu naturalnego na rzecz serka wiejskiego? Liczy się #redukcja. ;-)
Rano na śniadanie jem jogurt naturalny (ok. 180 g) z dodatkiem płatków owsianych (sam mieszam, a nie kupione razem), a potem serek wiejski (ok. 200 g).
Widzę, że jogurt ma 4,5 grama białka i 6 węgli (cukrów) na 100 gramów, a serek wiejski 11 g białka i 1,5 g węgli (cukrów) na 100 gramów. Płatków owsianych nie liczę...

Teraz pytanie, czy lepiej odpuścić ten jogurt i zjadać dwa serki wiejskie z rana? Cel: zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz uzyskanie większej masy mięśniowej (tak, wiem, bez ćwiczeń się nie obejdzie, więc je wykonuję ok. trzy razy w tygodniu ;-).

Wołam @rotero i @Grzesiek1010

#mikrokoksy #chudnijzwykopem #odchudzanie
  • 10
@Salieri_ @empary

Akurat na tych płatkach (błyskawicznych...), które dosypywałem zawsze do jogurtu, nie było informacji o kaloryczności i ilości cukrów, więc dlatego nie dopisałem ich tutaj... Jednak ile to mogłoby być gramów dziennie? Z piętnaście, dwadzieścia maks. Nie sądziłem, że to takie istotne po prostu. Teraz wiem, że się myliłem. ;-)

@rotero,

Może pamiętasz mnie z jednego z poprzednich wpisów. Ot, wydawało mi się, że w miarę trzymam dietę od dłuższego
@NigdyNieJemNaCzczo: dziwne, bo ja ostro już redukuje a jem 2 dziennie. Wszystko jest kwestią bilansu energetycznego i proporcji makroskładników.

Przede wszystkim oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i rozpisz jadłospis na cały dzień a nie na śniadanie. Jak się już za coś zabierać to z głową i porządnie !
@NigdyNieJemNaCzczo: pamiętam, pytałeś o batony i banany okołotreningowo. Nie sugeruj się stosunkiem cukru do białka w tych 2 produktach z aptekarską dokładnością, nie warto. Zwłaszcza porównując to z płatkami owsianymi, które z punktu widzenia organizmu też są/będą wkrótce cukrem (glukozą). Jogurt naturalny jest zdrowy, bo oprócz białka i tłuszczu ma bakterie, które pozytywnie wpłyną na trawienie i nie tylko - naturalny probiotyk. A ser biały (czy to twaróg, czy wiejski) przyda
@nigdyniejemnaczczo nie czytaj nawet tego co @rotero napisal. Bez obrazy ale brednie, jedz mniejszymi kasami, do momentu najedzenia ale nie za bardzo, najpierw warzywa czlowieku z choinki spadles ? Jem dwa posilki dziennie po 1150 kcal i chudne 0.5 kg na tydzien. Wszystko kwestia zapotrzebowania i bilabsu makrosow, nic ponadto.
@rotero @feniks_pn

Dzięki, panowie, za wypowiedzi. Wychodzi na to, że chyba nie będę rezygnował z jogurtów (ze względów "probiotycznych").
Z głodem nie mam problemów; staram się jeść w miarę regularnie (co trzy, cztery godziny), choć jak sami widzicie, zdania są podzielone, czy to ma sens. Na tę chwilę staram się po prostu obciąć do absolutnego minimum cukry proste.