Wpis z mikrobloga

@Dekapitator: Ja rozumiem, że młodzi po studiach mają problemy z dobrze płatną pracą, ba! W ogóle z jakąkolwiek pracą. W takiej sytuacji trudno zdecydować się na dziecko - niestabilne warunku finansowe nie są sprzyjające do zakładania rodziny nawet gdyby się bardzo chciało. Z moich obserwacji jednak wynika, że ludzie nie chcą mieć dzieci z lenistwa, ze strachu utraty wygód, lęku przed tym, że sobie nie poradzą. Wybierają zabawę i podróże. Jak
@Dekapitator: Hah, no w porządku. Ale ja nie mam wcale ochoty na posiadanie gówniaka. Tak jak napisałeś: konsumpcjonizm, podróżowanie, rozwój. Wolę taki model niż zamartwianie się czy w lodówce jest coś do jedzenia i czy gówniak zdrowy. No i najważniejsze - jak ja stracę pracę, to najwyżej ja będę głodował. Niezależność - fajna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Siaa: Niektórzy zostawali wychowani w trudnych warunkach i chcą uniknąć tego dla swoich dzieci, więc najpierw zdobywają status materialny a później płodzą dzieci, które wychowywane są w miłości i dobrych warunkach, a nie wiecznie wpychane siostrze/sąsiadce czy koleżance bo trzeba iść do roboty, to raz.

Dwa, że wiek 20-25 lat też nie jest wbrew pozorom obecnie wiekiem w którym powinno się płodzić dziecko. Nie wiem ile masz lat, nie sugeruję żeś
@nielubieoliwek: Jeden z komentarzy pod filmikiem, który przypadł mi do gustu:
"Nie zdążyłam skończyć gimnazjum, Nie byłam za granicą. Spałam z jednym chłopakiem i jeszcze nie wiem co to orgazm. Jestem bezrobotna, nie mam wykształcenia ani środków na utrzymanie dziecka. Mieszkam z rodzicami a za pół roku spróbuję swych sił na kasie w Biedronce.. Udało mi się zostać samotną matką - życie jest piękne !!!"
ja się z Tobą zgadzam. Jak wejdzie się na stronę tej fundacji trochę lepiej już to wygląda, jednak sam spot daje do zrozumienia, że nic w życiu nie osiągnęłaś bo nie masz dziecka.


@SokoTheCat: W którym miejscu spot tak mówi? To, co widać, to raczej "masz wszysto, ale gdzieś zgubiłaś sens, więc teraz płakusiasz". I kij ci w oko, bo samaś sobie winna (razem ze swoim Pszemkiem z korpo). ( ͡
@nielubieoliwek: co takiego jest złego w tym poście? Yh. Taka prawa. Baby gonią teraz za kariera, na dziecko nie ma czasu, nie ma chęci, pozniej później.. A później się budzi z ręką w nocniku bo niestety jej czas już minął :) trzeba też mieć rozum. Jak się chce mieć dziecko to nie można tego wiecznie odkładać. Wiadomo że do 30tki jest o dziecko najłatwiej. A i tak bywa juz różnie -