Wpis z mikrobloga

Może mi odpowiedzieć jakiś katolik dlaczego Jan Paweł 2 wierzący w Boga, odgradzał się od ludzi pancerną szybą w samochodzie? Czy to nie jest najbardziej perfidny obraz hipokryzji i niewiary? Jak osoba rzekomo wierząca w to, że los każdego człowieka jest w rękach stwórcy, może jawnie tak robić zadając kłam temu wszystkiemu?

#pytanie #janpawel2 #katolicy
  • 107
@maciej-jantarski: Nie pisz głupot. Jak ja skoczę z 10 piętra to będzie to mój wybór i się zabiję, bo wiem, że żadnego Boga nie ma i nikt mnie nie uratuje. Piszę o papieżu wierzącym rzekomo, że jego życie, droga była od początku w rękach Boga. Jak człowiek rzekomo w to wierzący i o tym mówiący, później ucieka się do ludzkich sztuczek, zasłaniając się pancerną szybą. Jak miałaby mu rzekomo pomóc, dlaczego
@Nebayh: @mamnatopapiery: @maciej-jantarski: @Alibabaa: Ludzie, ale co Wy mi tu z wolną wolą. Co ma z tym wspólnego wolna wola? Zadaję prosto pytanie. Dlaczego Jan Paweł drugi wierzący rzekomo w Boga w to, że jego życie jest w jego opiece podważał całą to wiarę strachem o nie musząc budować wokół siebie dodatkowe zabezpieczenia przed ludźmi? I co ma do tego jakaś wolna wola człowieka? I rozmawiajmy o faktach,
@thisismaddnes:
1. Nie rób #!$%@? z logiki,
2. Taguj takie pasty prawidłowo, czyli #gimboateizm
3. Co to w ogóle za skretyniała próba wytknięcia 'hipokryzji'?
Zastanowiłeś ty się chociaż zanim tą pastę wkleiłeś?
Dlaczego miał by nie mieć pancernej szyby?
Idąc tym #!$%@? tokiem myślenia podludzi, Jan III Sobieski, doświadczony, utalentowany wódz, żarliwy Katolik, też był 'hipokryta', bo #!$%@?ł turków husarią a nie gołymi pięściami?
I Karol Młot, głęboko wierzący chrześcijanin, też
@maciej-jantarski: Aha to papież miał #!$%@?? Rozumiem, żeby się to dotyczyła gwałciciela, bezbożnika jakiegoś, że Bóg go omija szerokim łukiem i nie chce pomóc, ale piszemy tutaj o pierwszym najwyższym namiestniku jego na ziemi. Piszemy o człowieku, który całe swoje życie podporządkował wierze w niego. I on też musiał szybę sobie zbudować pancerną przed ludźmi, bo niedostatecznie sobie pomagał? Wiesz mi to trąci mega hipokryzją i chyba każdy człowiek, czy to