Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia czy #popularnaopinia ? Szacunek do rzeczy materialnych ,które dostaliśmy lub nabyliśmy jest bardzo ważny. Ja np. Jako materialista z krwi i kości - Szanuję wszystko: Telefon,Laptop itp. A wszyscy, którzy latają z popękanym ekranem w swoim nowym smartphonie, bo (mama mi kupiła, jak rozwalę to dostanę nowy!!!) to często #patologiazewsi #podludzie którzy nie znają wartości pieniądza... Zgadzacie się Mireczki?
  • 155
  • Odpowiedz
  • 26
@Dewoko Szacunek też dla rodziców,którzy potrafią nauczyć tego swoje dzieci wcześniej. Ja uważam,że znam wartość pieniądza ale nie jestem skąpy i lubię się dzielić ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Master_of_keczuk: Zgadzam sie z Tobą w pełni. Poznanie wartości rzeczy i pieniądza oraz umiejętność rozsądnego wydawania ich powinno być jednym z ważniejszych elementów wychowania. :) //Wybaczcie usuniecie poprzedniego posta, ale zjadlem slowo powinno :)
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: hahah dawno już takiego kretynizmu nie czytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyjdź z piwnicy serio, po pierwsze to naprawdę rzeczy materialne to tylko rzeczy i mi daleko do tego żeby cackać się z telefonem, który ma mi służyć do określonych celów, a nie do tego żeby wyglądał. Chociaż to jeszcze zrozumiem, bo niektórzy mają fioła na punkcie szanowania wszystkiego, ale już pisanie że pęknięta szybka to
  • Odpowiedz
@bones1909: Ja uważam że zaden kretynizm, owszem laptop czy telefon ma slużyc tylko określonym celom i to rzecz nabyta jak nie ten to inny, ale szanuje swoje rzeczy bo wiem że laptop np był wart miesiąca pracy a skoro go szanuje to szanuje też swój czas i wydane pieniądze
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: Rozumiem cię bracie i nie rozumiem innych ludzi. Szanuję rzeczy, które kupię i mam je na lata. Kiedyś gościowi sprzedałem ericssona. Gość rozwalił go w dwa tygodnie a mi dobrze służył dwa lata, w tym rok w wojsku. To jakieś kalectwo tak niszczyć rzeczy.
  • Odpowiedz
@Voytex: To ja już nie bardzo rozumiem co Ty rozumiesz przez szanowanie. Przecież nikt normalny o zdrowych zmysłach nie zrzuca telefonem czy laptopem. Korzystam z niego normalnie i zdarzą się czasem nieprzewidziane rzeczy jak upadek etc. Dla mnie pranoją jest tak jak napisałem wcześniej kupowanie rzeczy na które do końca ludzi nie stać, a potem czczenie ich jak przedmiot kultu. Największą beke mam jak ludzie kupujją okulary RayBan za kilkaset złotych,
  • Odpowiedz
@bones1909: no tu cie rozumiem kupowanie czegos na 50 rat a potem wkladanie w pancerne obudowy zeby sie nic nie stalo to słabo, mi chodzilo o szacunek do rzeczy typu nie rzucanie telefonu na lozko tak ze moze spasc czy ogolna nieostroznosc
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: jak ktoś kupuje za swoje, ciężko zarobione to będzie dbał i szanował, normalne, to nie zależy od tego czy jest się materialistą czy nie, bo to nasze rzeczy więc chyba normalr
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: czyli 70% moich znajomych +siostra to patole xD

PS. co najlepsze siostra już pracuje, sama sobie kupuje, a nadal o nic nie dba

A ja sam nawet dbam ale bez przesady bo i tak sprzęt działa kilka lat i potem różnie to bywa.
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: Wartość pieniądza zmienia się, gdy po raz pierwszy kupujemy rzecz "za swoje". Kiedy wiemy na własnej skórze ile pracy potrzeba aby taką rzecz nabyć. Jak dla mnie jak najpardziej #popularnaopinia :) chyba jak pierwsza wpłata jest mała i w złotówkach :-)
  • Odpowiedz