Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia czy #popularnaopinia ? Szacunek do rzeczy materialnych ,które dostaliśmy lub nabyliśmy jest bardzo ważny. Ja np. Jako materialista z krwi i kości - Szanuję wszystko: Telefon,Laptop itp. A wszyscy, którzy latają z popękanym ekranem w swoim nowym smartphonie, bo (mama mi kupiła, jak rozwalę to dostanę nowy!!!) to często #patologiazewsi #podludzie którzy nie znają wartości pieniądza... Zgadzacie się Mireczki?
  • 155
  • Odpowiedz
@Zord0n Powiem tak. Składnia brukwo! "Można" wszystko, a twój komentarz nijak się ma do postu, w którym pytam się czy jest to popularna opinia czy nie i przy okazji wyrażam swoje zdanie.
  • Odpowiedz
Znaleźli się! Na mirko tak dzielnie piszą: "To tylko przedmiot JBMNT" itp. A ciekawe jak szkoda kiedy rodzice nie dadzą już, na lepszy tylko na słabszy telefon czy gadżet. Mówię o młodszej części komentujących. Sam do niej należę.
  • Odpowiedz
@bones1909 Ja bardzo dobrze rozumiem,że są rzeczy ważniejsze i nimi też się trzeba przejmować. Ale czy jak już ktoś na coś pracował, to czy nie powinno się jednak dbać o to na co wydaliśmy te pieniądze?
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: Nie przejmuj się hejterami, większość tych co gada "to tylko rzeczy" chodzi z potłuczonymi, porysowanymi telefonami, zniszczonymi butami i ciuchami i rozbijają auto przy każdej lepszej okazji. Znam takich ludzi. Potem próbują usprawiedliwiać swoją niezdarność.

Rzeczy czy nie, o wszystko należy dbać, tak samo o dobra materialne.

A pieprzenie że "kupie se drugie" jest tak pustackim myśleniem, że penis opada. Typowe lemingowe konsumenckie myślenie.
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: rzeczy materialne owszem, ale najbardziej z tych wszystkich niszczonych rzeczy bolą mnie książki omujborze, jak można pisać w książce długopisem, jak można wyrywać strony (,)

Wartość pieniądza zmienia się, gdy po raz pierwszy kupujemy rzecz "za swoje". Kiedy wiemy na własnej skórze ile pracy potrzeba aby taką rzecz nabyć.


@Dewoko: Wtedy chyba zmienia się stosunek do rzeczy, które dostajemy "za darmo". Ja na przykład kiedy
  • Odpowiedz
  • 1
@fvck: Tak, zmienia się. Masz sporo racji w tym co piszesz :) W zasadzie patrząc dalej zmienia się całe postrzeganie rzeczy i ich wartości. Od momentu wyboru, poprzez kupno, aż do ewentualnego zużycia lub zepsucia. W moim przypadku pamiętam swoje pierwsze zarobione i odkładane pieniądze na samochód. Radość jaka temu towarzyszyła była nie do opisania. Samochód jest już ze mną od kilku lat a ja tak samo o niego dbam mimo
  • Odpowiedz