Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia czy #popularnaopinia ? Szacunek do rzeczy materialnych ,które dostaliśmy lub nabyliśmy jest bardzo ważny. Ja np. Jako materialista z krwi i kości - Szanuję wszystko: Telefon,Laptop itp. A wszyscy, którzy latają z popękanym ekranem w swoim nowym smartphonie, bo (mama mi kupiła, jak rozwalę to dostanę nowy!!!) to często #patologiazewsi #podludzie którzy nie znają wartości pieniądza... Zgadzacie się Mireczki?
  • 155
  • Odpowiedz
@sniegi: > zaczną zarabiać własne pieniądze to zaczną szanować każdą kupioną rzecz :)

O jak ja lubię te wyświechtane formułki przekazywane przez nasze babcie. Zawsze miałem lekką rękę do pieniędzy które otrzymywałem od rodziny na urodziny czy inne okazje. W wieku 16 lat wybrałem się do pierwszej pracy a w uszach tylko brzęczało mi to powiedzonko o szacunku do pierwszych zarobionych pieniędzy. W dniu wypłaty spodziewałem się, że teraz to pewnie
  • Odpowiedz
@Grundol: tutaj też jest kwestia tylko czy masz w razie czego zapewnione wsparcie - jeżeli przesrałbyś pierwszego dnia całą wypłatę i nie miałbyś nikogo kto mógłby Ci pomóc (zarazem posiadając tego świadomość) to uwierz mi, że każdy pieniądz wydawałbyś z rozwagą tak jak i dbał o każdy przedmiot.
Nie mówię, że masz płakać nad zbitą szybką w telefonie tylko maksymalnie starał sie unikać takich sytuacji bo kasa na ulicy nie leży.
  • Odpowiedz
  • 0
@gryffindor NIBY taak, ale z drugiej strony jak już mówili co to po niektórzy: Jak na coś sam zarabiasz to znasz wartość(pracę lub też WYPRUWANIE ŻYŁ, co kto woli) i nie chcesz tego zniszczyć,automatycznie to szanujesz, CHYBA, ŻE zostałeś nauczony wartości pieniądza to z automatu masz szacunek do dóbr materialnych
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: Laptop cały życie z folią ochronną, telefon w tytanowym czołgu, na drewnianym stole 10 cerat i na każdym fotelu koc czy inny pokrowiec, na łóżku materac w folii a cała podłoga przykrywa wykładziną. ŻEBY SIĘ NIE ZNISZCZYŁO. I jeszcze najlepiej kupić buty za 5 stów ale chodzić w klapkach żeby się nie ubrudziły xD

A tak na serio to nadmierna dbałość o wszystko to jest dopiero jakaś patologia. Nie widzę
  • Odpowiedz
  • 0
@vind Ja nie mówiłem o jakimś fanatyźmie cebuli czy jak to tam nazwać,chodzi mi po prostu "uważanie" na swój np. Telefon (nie noszenie w luźnych kieszeniach z elastanu itp.) Może ująłem to w złych słowach i teraz ludzie: "hurr durr lamusie kup se czołg na telefon" Jak tak to przepraszam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Master_of_keczuk: kolejny psycholog, co cie obchodzi czyis rozwalony telefon/laptop , ja jak sobie kupię i sie zepsuje lub cokolwiek, nie jest mi tego szkoda tak jak np mama by mi kupiła zepsuje mi sie to naprawie lub kupię nowy,zepsuje prezent to jednak ból, i gownomnie obchodzi kto lata ze zepsutym ekranem. To jego pryqatna sprawa
  • Odpowiedz
@psylocybina W 100% zgadzam się z twoim zdaniem, bardzo fajnie ,jak szanuje się rzeczy i można potem powspominać przeszłość i patrzeć jak twoje dzieci,młodsi bracia, wnuki - bawią się tym co ty, przeżywają podobne dzieciństwo. A do reszty to proszę was nie wyolbrzymiajcie bo to bez sensu, to tylko #popularnaopinia lub #niepopularnaopinia .( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smierc_grubasom: Ja noszę w takiej 'skarpecie' z materiału. Dzięki temu mogę trzymać telefon razem z kluczami(ekranem się nie przejmuję, po prostu nie chcę mieć metalowego tyłu zarysowanego ( ͡° ͜ʖ ͡°)) oraz jak mi się wyślizgnie podczas wyciągania albo wkładania do kieszeni, to minimalnie zamortyzuje upadek. Tym samym HTC HD2 służy już dzielnie piąty rok i przeżył całą epokę Androida.
  • Odpowiedz