Wpis z mikrobloga

Mireczki, macie może gdzieś jakąś dietę 1500 kcal na tydzień? Potrzebuje zwykłej diety, bez żadnych cudów niewidów, bez rzeczy, o których wcześniej nigdy nie słyszałem i sobie kupię składniki w biedronce (studencka kieszeń). Miałem niekontrolowany przyrost wagi i obecnie ważę przy 186 cm prawie 93 kg. Z 13 bym zrzucił...
#dieta #dietetyka #zywienie #mikrokoksy
  • 28
@t-time: ale ja cię dobrze zrozumiałam. Tyle, że 1,5 k kcal dziennie na takiego chłopa to tyle co nic. Ja na redukcji jadłam 1700-1800 kcal i chudłam nawet wydaje mi się że za szybko.
@t-time: nie chlać piwska, nie żreć na noc, nie jeść do momentu, kiedy jesteś tak nażarty, że nic Ci się nie chce, nie kupować słodyczy i napoi, jeść conajmniej 5 posiłków dziennie w miarę równych odstępach. Problemem nie jest ilość kalorii tylko sposób ich przyswajania. Nie jest Ci potrzebna żadna rozpisana dieta, tylko świadomość od czego się tyje.
Tyje się od nieregularnych, bądź nielicznych w ciągu dnia, obfitych posiłków, od węglowodanów,
@hesuss: > Problemem nie jest ilość kalorii tylko sposób ich przyswajania.
he?

@t-time: jak sie juz decydujesz na 1500kcal to uderz w vlcd albo keto, wywal wegle całkowicie tyle co z warzyw
jak cwiczysz wieksza pule kcal daj po treningu i ogólnie to 2g b kg/mc a reszte uzupełniaj tłuszczami
@saw_an_mars: jak zeżresz 3k kalorii w dwóch posiłkach w ciągu doby, to organizm odłoży więcej rezerw w postaci tłuszczu niż gdybyś spożył 3k kalorii w pięciu posiłkach. Oczywiście jeśli dane zachowania żywieniowe odbywają się w miarodajnym okresie czasu.
@hesuss: nieprawda, metabolizm wzrasta o jakiś % zależny od spozytych kalorii, wiec nieważne czy zjesz 3k kcal czy 3x1k kcal albo i 6x0,5k kcal dziennie, to wyjdzie na to samo. A osobom ze sporą otyłością i/lub powiekszonym zaleca się jedynie 3 posiłki dziennie ze względu na zaburzone poczucie sytości i wtedy małe przekąski mogą się rozrosnac w ogromny posiłek
@saw_an_mars: nie mam pojęcia co to IF z oknem 4godzinnym.
Faktem jest, że na im więcej posiłków w ciągu doby rozłoży się zapotrzebowanie kaloryczne, tym mniejszy przyrost zapasu w postaci tłuszczu. Jeżeli przez 12 godzin na dobę wykonujesz jakąś aktywność i jesz tylko 2 razy w tym czasie, to organizm gromadzi kalorie w postaci fatu. Jeśli w tym samym czasie jesz 5 razy, tą samą ilość kalorii, organizm korzysta z nich