Wpis z mikrobloga

Jestem z siebie dumna. Sama zrobiłam od początku do końca, a teraz sama piję, bo to takie dobre!
Polecam, łatwo dostać starter i łatwo przygotować. Jest orzeźwiający, przyjemnie musujący, ni to słodki ni to kwaśny i nie czuć posmaku fermentacji.
Przed Wami kefir wodny poziomkowo malinowy () mam jeszcze jabłko-brzoskwinię z odrobiną daktyli, a następny będzie z cytryną imbirem i szczyptą cynamonu, bo mam jeszcze dużo startera i dostałam zapas cukru brązowego, który służy mi tylko do pierwszej fermentacji właśnie.
Kryształki się mnożą, więc jak ktoś z #bielskobiala chętny na takie dobroci, to za jakiś czas się podzielę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #pijzwykopem #fermentujzwykopem #kefirwodny #zdrowie
matra - Jestem z siebie dumna. Sama zrobiłam od początku do końca, a teraz sama piję,...

źródło: comment_rUTK8pYJoApvdUQUtxHsr3ZMmHAEGN1V.jpg

Pobierz
  • 27
@mamnatopapiery: mało tak naprawdę, nie czuć, ale ten jabłkowy wali fermentacją (;
@AjKenFlaj: zasada numer jeden - zero metalu, nie wolno. Plastik, drewno, szkło. Dwie łyżki kryształków + cztery łyżki cukru brązowego [nie wiem jak z ksylitolem] zalewasz 1,5l przegotowanej lub mineralnej wody i odstawiasz na 24-48 godzin pod przykryciem z ręcznika papierowego lub gazy. Po czym czasie przelewasz do innego naczynia odsączając kryształki, które przepłukujesz zimną wodą i odstawiasz