Wpis z mikrobloga

Czesc mireczki. Potrzebuje pomocy w sprawie umowy i prace(umowa zlecenie). Wydaje mi sie ze moj pracodawca probuje mnie oszukac.

Zacznijmy od tego, ze pracuje od miesiaca jako kelner. Podpisalem umowe zlecenie. Wszystko jak nalezy, z tym ze umowa byla do 31 lipca, czyli 2 dni temu sie skonczyla. Bylem w tej sprawie u szefowej, a ta mi powiedziala, ze umowa przedluza sie automatycznie, ze ona wysyla tylko godziny i nie bedziemy juz podpisywac zadnej umowy. I to wydaje mi sie podejrzane. Na moje to powinienem miec papier, ze pracuje, ze sa odprowadzane skladki, ze mam ubezpieczenie. Prosze zeby mi ktos wytlumaczyl jak to powinni wygladac.
#prawo
  • 32
@Kajzer94: przede wszystkim przeczytaj tę umowę, spotkałem się z rozwiązaniami typu "ramowa umowa", albo jakaś samoodnawiająca się. Ale zwyczajna umowa zlecenie z założenia jest na jedno konkretne zlecenia i nie ma podstaw żeby się odnawiała.
@Kajzer94:
1. Przede wszystkim przeczytaj umowę.
2. Umowa zlecenie na czas nieokreślony to coś... Niespotykanego
3. Albo czas określony albo nie. Przeczytaj umowę. My nie jasnowidze.
  • 0
@Endrius: no chodzi o to, ze umowa jest okresowa. Nie interesuje mnie inna bo to praca tylko na chwile. Umowa sie skonczyla 2 dni temu i babka mi mowi ze jakos magicznie sie sama przedluza do poki ona jej nie wypowie i ona wysyla tylko godziny do urzedu i tyle.
@szaremyszki: Nie rób beki z gimby, bo jeśli szefowa mówi mu, że umowa się automatycznie przedłuża to ma prawo być trochę zmieszany. Prawo w Polsce nie jest proste i przejrzyste, i jest wiele przepisów, o których ludzie nie mają pojęcia. Warto więc żeby po prostu ktoś solidnie zorientowany w przepisach utwierdził go w przekonaniu, ze nie ma takiej prawnej możliwości żeby umowa podpisana na czas określony sama się przedłużała. I poparł
@plazma: gwoli ścisłości to nie napisał, że "do urzędu". Jestem w stanie wyobrazić sobie na przykład, że to jakaś sieciówka i kadry mają w centrali, więc ona z restauracji przesyła im tylko godziny, a oni wypełniają papierki, wyliczają kasę i tak dalej. Ale to tylko podejrzenie.
Robi robi. Jeszcze nigdy się nie spotkałem z umowa zlecenie która się sama przedłuża. Baba chce mieć pracownika za darmo i tyle.