Wpis z mikrobloga

"Najgorsza i najgłupsza na świecie" - Zbigniew Brzeziński o polskiej ordynacji wyborczej


LINK, LINK, LINK, LINK, LINK, LINK
+ zamieszczony poniżej filmik, oraz pierdyliard przytoczeń na najróżniejszych forach itp.

Mocne słowa, prawda?
Szczególnie, że poparte autorytetem profesora politologii. Są one cytowane nawet w książkach (sic!) LINK. A czy nie zastanowiło was czemu NIGDY nie ma przy nich żadnego odnośnika czy linka do źródła albo przytoczonego większego fragmentu wypowiedzi?

Bo słowa te, jakkolwiek mocne i dosadne by nie były, nigdy nie padły z ust Brzezińskiego!

Zdziwieni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Wyjaśnijmy więc w końcu raz na zawsze jak to z tym "cytatem" naprawdę było i dlaczego używanie go obecnie przez zwolenników jow jest zwykłą manipulacją. Każda manipulacja aby była naprawdę udana musi zawierać w sobie ziarnko prawdy - tak też jest i w tym przypadku. Swego czasu bowiem Brzeziński faktycznie wypowiedział się na temat polskiej ordynacji wyborczej. Jednakże nie słowami, które mu się przypisuje - to już wiemy.
Teraz więc dowiedzmy się jak brzmiała ich pierwotna wersja, w jakich okolicznościach padły i do czego tak naprawdę się odnosiły?
Aby dojść do prawdy musimy się cofnąć do samych początków III RP, a konkretniej do 22 października roku 1991. Wtedy to Brzeziński po rozmowie z ówczesnym prezydentem RP Lechem Wałęsą spotkał się z dziennikarzami, i na tym spotkaniu wypowiedział następujące zdanie:

Skomplikowana wewnętrzna sytuacja Polski wynika z niesłusznej i ile przemyślanej ordynacji wyborczej.


LINK

W nieco pełniejszej wersji notatka ta brzmi tak:


A więc podsumowując ( #tldr ):
1. Brzeziński nigdy nie nazwał polskiej ordynacji najgorszą ani najgłupszą na świecie, tylko niesłuszną i źle przemyślaną
2. Brzeziński nie odnosił się do obecnej ordynacji, tylko do tej, która obowiązywała w 1991 roku (różnice między nimi nie są może jakieś wielkie, ale są - chociażby 5 i 8% próg, którego wówczas nie było)
3. Brzeziński wprawdzie uznał proporcjonalność ordynacji za wadę, ale nie dlatego, że obawiał się "partiokracji", tylko rozproszenia woli narodu - innymi słowy sytuacji w której w wyniku wyborów nie powstanie stabilna większość w parlamencie (czyli dokładnie tego co się stało kilka dni później)

No, ale przecież to wszystko to mało istotne szczegóły, czyż nie? Wprowadzenie #jow jest przecież celem nadrzędnym. Po co więc zadawać sobie trud i sprawdzić czy ten powtarzany od lat "cytat" w ogóle jest prawdziwy - gawiedź i tak łyknie, a "drobna" manipulacja jest przecież jak najbardziej dopuszczalna gdy stawką są #jowy. A przecież jak mawiał klasyk gatunku, kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą...

#zaorane
Dziękuję
Dobranoc
( )

I jeszcze spam tagami:
#4konserwy #4kuce #neuropa #kukiz #wybory
oraz rzecz jasna specjalnie na takie okazje stworzony: #bekazwojowikow (dopiero teraz zauważyłem, że w tagu brakuje jednej litery, ale skoro już 6 osób obserwuje to nie będę teraz zmieniał xD )
xvovx - > "Najgorsza i najgłupsza na świecie" - Zbigniew Brzeziński o polskiej ordyna...
  • 52
To zdecyduj się czy "nigdzie poza artykułem", czy może jednak w wielu miejscach xD


@erbo:

Nigdzie poza artykułem pani Korytowskiej nie pada data 1992 w kontekście tego "cytatu".
To ty masz niezły tok rozumowania, skoro stwierdzasz że czegoś nie było, nie mając żadnych dowodów, a jedyny twój argument to to że w innym roku powiedział coś podobnego xD


@erbo:

A na jakiej podstawie ty stwierdzasz, że tak powiedział? Bo tak necie piszą? xD
To jest dopiero #fucklogic lvl: erbo
A na jakiej podstawie ty stwierdzasz, że tak powiedział? Bo tak necie piszą? xD


@xvovx: A pokaż mi ćwierćmózgu gdzie ja napisałem że tak powiedział?
Napisałem jedynie że łżesz i nie masz dowodów na swoje bzdury!
Naucz się czytać!
@erbo:

Aha książka


Książka w której jest to użyte jako rzekomy cytat bez wskazania źródła tego cytatu - więc równie dobrze autor mógł sobie to wymyślić w pijanym widzie.

i różne artykuły na portalach to "wpis na forum i filmik" xD


Artykuły pisane przez karyny z ruchu pro-jow, którym również obce jest pojęcie źródła cytatu.

Nie, no to faktycznie zamyka temat. xD

Gratuluję, bitwa o Helmowy Jar to wg ciebie zapewne
@xvovx:
Koleś ogarnij że ja nigdy nie twierdziłem że on cokolwiek powiedział,
Ty za to twierdzisz że na pewno tego nie powiedział, a nie masz na to żadnych dowodów, przez co się wręcz ośmieszasz.
I na tym koniec dyskusji.
@erbo:

@ex-03:

Przede wszystkim to nie ma dowodów na to, że wydarzenie takie miało miejsce - end of story. Udowadnia się zaistnienie jakiegoś zdarzenia, a nie jego brak - ale co wy możecie wiedzieć o procesie dowodzenia. Jak skończycie już gimnazjum to może was i o tym nauczą.

Chyba, że macie takie dowody. To jak, macie? Jasne, że nie macie, tak samo jak nie miała ich karyna pisząca linkowany wcześniej
Przede wszystkim to nie ma dowodów na to, że wydarzenie takie miało miejsce


@xvovx: Po raz trzeci pytam, gdzie ja niby stwierdziłem że to wydarzenie miało miejsce?!
Wyśmiewam jedynie twoje dowody na to że tego nie było.

Tylko ty tutaj coś chcesz udwodnić. I nie potrafisz XD
Po raz trzeci pytam, gdzie ja niby stwierdziłem że to wydarzenie miało miejsce?!


@erbo:

Skoro nie ma dowodów, że dane słowa padły z ust danej osoby, to nie ma żadnych podstaw aby używać ich jako cytat z tej osoby. Prościej się tego wytłumaczyć nie da.

Wyśmiewam jedynie twoje dowody na to że tego nie było.


Równie dobrze mogę sobie teraz wymyślić dowolny "cytat" przypisać Brzezińskiemu i też nie znajdziesz nigdzie żadnych
Udowadnia się zaistnienie jakiegoś zdarzenia, a nie jego brak


@xvovx: No brawo, ale to tylko TY chcesz tutaj udowodnić że czegoś nie było xD
Kolejne samozaoranie.
Równie dobrze mogę sobie teraz wymyślić dowolny "cytat" przypisać Brzezińskiemu i też nie znajdziesz nigdzie żadnych dowodów


@xvovx: To sobie wymyślaj. Przecież nie będę udowadniał że tego nie powiedział, bo nie śledzę go 24h na dobę xD
@erbo:

Nigdy nie wypowiedziałem przypisywanych mi słów, jakoby polska ordynacja wyborcza była najgorsza i najgłupsza na świecie. - Zbigniew Brzeziński zapytany o prawdziwość przypisywanych mu słów o polskiej ordynacji wyborczej
@xvovx: Szukanie informacji z 1992 roku tylko w internecie, a brak takich informacji traktować jako sensacje. Szok xD

Równie dobrze mogę sobie teraz wymyślić dowolny "cytat" przypisać Brzezińskiemu

nikt takiemu oszołomowi, co obraża ludzi na lewo i prawo, a sam nic nie osiągnął nie uwierzy. Widzisz różnicę?