Wpis z mikrobloga

"Najgorsza i najgłupsza na świecie" - Zbigniew Brzeziński o polskiej ordynacji wyborczej


LINK, LINK, LINK, LINK, LINK, LINK
+ zamieszczony poniżej filmik, oraz pierdyliard przytoczeń na najróżniejszych forach itp.

Mocne słowa, prawda?
Szczególnie, że poparte autorytetem profesora politologii. Są one cytowane nawet w książkach (sic!) LINK. A czy nie zastanowiło was czemu NIGDY nie ma przy nich żadnego odnośnika czy linka do źródła albo przytoczonego większego fragmentu wypowiedzi?

Bo słowa te, jakkolwiek mocne i dosadne by nie były, nigdy nie padły z ust Brzezińskiego!

Zdziwieni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Wyjaśnijmy więc w końcu raz na zawsze jak to z tym "cytatem" naprawdę było i dlaczego używanie go obecnie przez zwolenników jow jest zwykłą manipulacją. Każda manipulacja aby była naprawdę udana musi zawierać w sobie ziarnko prawdy - tak też jest i w tym przypadku. Swego czasu bowiem Brzeziński faktycznie wypowiedział się na temat polskiej ordynacji wyborczej. Jednakże nie słowami, które mu się przypisuje - to już wiemy.
Teraz więc dowiedzmy się jak brzmiała ich pierwotna wersja, w jakich okolicznościach padły i do czego tak naprawdę się odnosiły?
Aby dojść do prawdy musimy się cofnąć do samych początków III RP, a konkretniej do 22 października roku 1991. Wtedy to Brzeziński po rozmowie z ówczesnym prezydentem RP Lechem Wałęsą spotkał się z dziennikarzami, i na tym spotkaniu wypowiedział następujące zdanie:

Skomplikowana wewnętrzna sytuacja Polski wynika z niesłusznej i ile przemyślanej ordynacji wyborczej.


LINK

W nieco pełniejszej wersji notatka ta brzmi tak:


A więc podsumowując ( #tldr ):
1. Brzeziński nigdy nie nazwał polskiej ordynacji najgorszą ani najgłupszą na świecie, tylko niesłuszną i źle przemyślaną
2. Brzeziński nie odnosił się do obecnej ordynacji, tylko do tej, która obowiązywała w 1991 roku (różnice między nimi nie są może jakieś wielkie, ale są - chociażby 5 i 8% próg, którego wówczas nie było)
3. Brzeziński wprawdzie uznał proporcjonalność ordynacji za wadę, ale nie dlatego, że obawiał się "partiokracji", tylko rozproszenia woli narodu - innymi słowy sytuacji w której w wyniku wyborów nie powstanie stabilna większość w parlamencie (czyli dokładnie tego co się stało kilka dni później)

No, ale przecież to wszystko to mało istotne szczegóły, czyż nie? Wprowadzenie #jow jest przecież celem nadrzędnym. Po co więc zadawać sobie trud i sprawdzić czy ten powtarzany od lat "cytat" w ogóle jest prawdziwy - gawiedź i tak łyknie, a "drobna" manipulacja jest przecież jak najbardziej dopuszczalna gdy stawką są #jowy. A przecież jak mawiał klasyk gatunku, kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą...

#zaorane
Dziękuję
Dobranoc
( )

I jeszcze spam tagami:
#4konserwy #4kuce #neuropa #kukiz #wybory
oraz rzecz jasna specjalnie na takie okazje stworzony: #bekazwojowikow (dopiero teraz zauważyłem, że w tagu brakuje jednej litery, ale skoro już 6 osób obserwuje to nie będę teraz zmieniał xD )
xvovx - > "Najgorsza i najgłupsza na świecie" - Zbigniew Brzeziński o polskiej ordyna...
  • 52
  • Odpowiedz
@ex-03: bo nigdzie nie znalazłem innej, a poświęciłem naprawdę dużo czasu na poszukiwanie. Zresztą nigdzie, na żadnej stronie przy tym "cytacie" nie znajdziesz bezpośredniego odwołania do źródła. Jedyna bliższa informacja (błędna - ale to szczegół) na temat tego "cytatu" znajduje się na tej stronie i stwierdza, że słowa te padły w lipcu 1992 roku - co nie jest prawdą w świetle wiedzy, którą na ten temat posiadam.
Ale jeśli znajdziesz cokolwiek
  • Odpowiedz
@xvovx: Zdajesz sobie sprawę, że nie wszystkie wypowiedzi są w internecie, szczególnie te z 1992? A jeżeli wypowiedział się tak jak mówiłeś, to nic nie stoi na przeszkodzie, że wypowiedział się później w ten sposób. Czy próbowałeś się dowiedzieć u źródła, czyli członków #!$%@? albo gazet z tamtego okresu? Czy może szukałeś tylko w internecie?
  • Odpowiedz
@ex-03: Wiem, dlatego sprawdzałem w archiwum GW z tamtego okresu i znalazłem tylko to co wrzuciłem. Żadnych innych popartych czymkolwiek informacji na temat nie ma - wszyscy powtarzają to bez odwoływania się do czegokolwiek.
No to ci podesłałem linka do strony ruchu JOW gdzie stwierdzają, że słowa te padły w lipcu 1992 - tylko, że nigdzie poza tym tekstem nie ma takiej informacji.
Ale zaraz poszukam, czy da się jakoś skontaktować
  • Odpowiedz
@xvovx:

przytoczmy opinie Zbigniewa Brzezińskiego, który w lipcu 1992 roku oświadczył, że ordynacja wyborcza w Polsce jest najgorsza i najgłupsza na świecie

a konkretniej do 22 października roku 1991. Wtedy to Brzeziński po rozmowie z ówczesnym prezydentem RP Lechem Wałęsą spotkał się z dziennikarzami


Popracuj nad tym tym trollingiem, bo daty ci nie pasują xD
  • Odpowiedz
@xvovx: Zrozum, że nie wszystko jest w internecie, szczególnie że to mogła być luźna wypowiedź z rozmowy ze śp. prof. Jerzym Przystawą. Czy Zbigniew Brzeziński zaprzeczył, że tak się wypowiedział?
Serio szukanie źródeł wypowiedzi (szczególnie ustnych) z 1992 roku w internecie jest śmieszne. Jak chcesz się bawić w detektywa to się postaraj, bo na razie zarzucasz komuś kłamstwo, bez żadnych dowodów.
  • Odpowiedz
@xvovx: To wytłumacz jak na podstawie tego co ktoś powiedział w 1991 roku, wnioskujesz że czegoś nie powiedział w 1992, bo to jakaś lewacka logika xD
  • Odpowiedz
Czy Zbigniew Brzeziński zaprzeczył, że tak się wypowiedział?


Wydaje mi się, że Brzeziński ma większe problemu niż przypominanie sobie co mówił, a czego nie mówił w 1992 roku. Zresztą chyba nikt go nigdy o to nie pytał, bo dopiero ostatnio ten "cytat" zaczął robić taką karierę.

Serio szukanie źródeł wypowiedzi (szczególnie ustnych) z 1992 roku w internecie jest śmieszne.


@ex-03:

A to równie dobrze mogę sobie teraz napisać, np takie coś:
  • Odpowiedz
To wytłumacz jak na podstawie tego co ktoś powiedział w 1991 roku, wnioskujesz że czegoś nie powiedział w 1992, bo to jakaś lewacka logika xD


@erbo:

Bo NIGDZIE poza artykułem jakiejś Magdaleny Korytowskiej na stronce projowowskiej nie ma takiej informacji. Sama autorka też nie podaje źródła więc równie dobrze mogła sobie to wymyślić.
  • Odpowiedz
@xvovx: Tylko ani ciebie ani kumpla twojego szwagra, nikt nie będzie brał na poważnie. A porównywanie jakiegoś szwagra do prof. Przystawy świadczy o twojej głupocie. Na stronach anglojęzycznych szukałeś czy tylko w polskim internecie? xd Zarzucasz komuś kłamstwo bez podania dowodów, brak mi słów.
  • Odpowiedz
@ex-03: a co ma do tego prof. Przystawa? Ty w ogole czytales ten tekst, czy tylko na nazwiska patrzyles?
A w anglojezycznym necie tez szukalem i nie znalazlem i co teraz? Jak cos masz to się podziel - z przyjemnoscia odszczekam to co napisalem jeśli nie jest to prawda.

tak, szukalem na angielskojezycznych stronach i co teraz?
  • Odpowiedz
Bo NIGDZIE poza artykułem jakiejś Magdaleny Korytowskiej na stronce projowowskiej nie ma takiej informacji.


@xvovx: Oczywiście że jest, łżesz albo nie umiesz szukać.

książka: Peryferyjny Kapitalizm Zależny: - Strona 168
  • Odpowiedz
Bo słowa te, jakkolwiek mocne i dosadne by nie były, nigdy nie padły z ust Brzezińskiego!


@xvovx: Tutaj łżesz na maxa, bo nie masz na to żadnych dowodów.
  • Odpowiedz
@xvovx: ale dlaczego ja mam coś udowadniać. To ty zarzucasz komuś kłamstwo, bez żadnych dowodów oraz powołując się na wypowiedź z innego roku. A to, że jeszcze poświęciłeś dużo czasu na szukanie informacji z 1992 tylko w internecie w ogóle jest żałosne. xD
Przypomnę w internecie nie ma wszystkiego z 1992 roku, wiem ciężko to sobie wyobrazić, ale kiedyś go nie było :)
  • Odpowiedz
@erbo:

Oczywiście że jest, łżesz albo nie umiesz szukać.

książka: Peryferyjny Kapitalizm Zależny: - Strona 168


Jakbyś chociaż pobieżnie przeczytał mój wpis, to byś wiedział, że sam link do tej książki wrzuciłem jako kolejny przykład bezrefleksyjnego powielania tego "cytatu". Widzisz tam gdzieś odniesienie do jakiegokolwiek źródła? Nie, bo go tam nie ma.

Tutaj łżesz na maxa, bo nie masz na to żadnych dowodów.


Nie mam też dowodów na to, że kosmici
  • Odpowiedz
Jakbyś chociaż pobieżnie przeczytał mój wpis, to byś wiedział, że sam link do tej książki wrzuciłem jako kolejny przykład bezrefleksyjnego powielania tego "cytatu". Widzisz tam gdzieś odniesienie do jakiegokolwiek źródła? Nie, bo go tam nie ma.


@xvovx:
To zdecyduj się czy "nigdzie poza artykułem", czy może jednak w wielu miejscach xD
Bo robisz ostrą kurtyzanę z logiki.

BTW. jak dla ciebie książki nie są źródłem, to nie wiem co nim jest.
  • Odpowiedz
Niezły masz tok rozumowania. xD


@xvovx: To ty masz niezły tok rozumowania, skoro stwierdzasz że czegoś nie było, nie mając żadnych dowodów, a jedyny twój argument to to że w innym roku powiedział coś podobnego xD
  • Odpowiedz