Wpis z mikrobloga

Halo daje dobrą radę jak stracić znajomych w 5 minut. To jest tak zaczynasz z nimi na emigracji bez języka za 8.50euro wszystko jest dobrze. Poczym masz czelność uczyć się języka i awansować na 14 euro ale to jeszcze zniesli gorzej po 3 latach otrzymać 19 euro na godzinę gdy oni maja 8 70 i dowiadują się o tym w knajpie przy wspólnym piwku. Atmosfera gestnieje milkną śmiechy i tak o to stracilem znajomych. Dobrze ze teraz nie za 5 lat. #oswiadczenie #emigracja
  • 107
@m3nt0r13: gdyby byli normalni to by ich to nie obeszlo, ale o takich rodakow na emigracji ciezko ;) jestem w podobnej sytuacji do Ciebie i czesto podrzucam jakas prace ludziom ktorzy maja chwilowe problemy, ostatnio jeden taki (dostal ode mnie od reki robote jako magazynier/kierowca gdzie w sezonie wyciaga dobrze ponad 2k eur na reke) powiedzial do mnie, ze latwo sie wysyla ludzi na magazyn samemu siedzac w biurze :D
@m3nt0r13: niby tak, ale naprawde na palcach jednej reki policzylbym ludzi od ktorych chociaz "dzieki" uslyszalem, zazwyczaj zaczyna sie narzekanie kiedy okazuje sie, ze w sezonie sa nadgodziny, pracowac trzeba a nie siedziec, a tak w ogole to oni by mogli zarabiac 3x tyle we wlasnej firmie (zazwyczaj tej, ktora zbankrutowala pare lat temu) ;)
@nachuyamitachata: dodaj do tego narzekanie, ze poza sezonem (wrzesien-luty) nie ma u nas pracy prawie (meble ogrodowe, sezonowka), wiec chlop przy kazdej okazji narzeka mi, ze nie bedzie nadgodzin i jak on bedzie zyl za takie pieniadze co dostanie (1400 na reke czy sie siedzi czy sie lezy, w zimie spedza sie w pracy na jego stanowisku maksymalnie 80h/miesiac). Niektorzy oraja za mniej na produkcji caly rok przykrecajac srube 9h dziennie.
@m3nt0r13: @Triplesix:

Robienie komus przyslugi odnosnie znalezienia pracy konczy sie tym, ze jak cos sie stanie to z pretensjami leca do was.
To jest to cebulactwo ktorego powinno sie unikac. Sorek przestal pomagac po tym jak sam mial problemy z tymi co to sami na wlasne zyczenie #!$%@? swoja dole.
Emigracja z kumplami tak naprawde weryfikuje jakimi sa ludzmi dla Ciebie i sam widzisz, ze wystarczylo sie z asymilowac z
@m3nt0r13: W sumie lepiej dla Ciebie. Polacy tacy zawistni są, że masakra. Zwłaszcza za granicą trzeba uważać, wystarczy, że się przestaniecie dogadywać i już ktoś będzie chciał "podłożyć świnię"
@goodguy: właśnie ta sytuacja zweryfikowała parę znajomości. Na początku mnie to bolało ale teraz mam #!$%@?. Nie wiem jak to jest ale mnie motywuje jak widzę ze rodacy sobie radza dobrze zarabiają stawiają domy i ogólnie reprezentują nasz kraj na obczyźnie. Ale jak widać zawiść zazdrość jest jeszcze w co poniektórych mocna. Ale życie toczy się dalej trzeba postawić przed sobą kolejny cel i do niego dążyć.
@co_ja_tu_robie: nie, jestem po zawodówxe elektrykiem zrobiłem dodatkowe kursy w Siemens ie i uczyłem się własnym sumptem niemieckiego do tego mam 11 lat doświadczenia i jestem nie skromnie mówiąc ambitny. Jak bym miał studia to już dawno bym zarabiał około 6k netto. Ale ich nie mam więc metoda mały kroków idę przed siebie. Zaczynałem od smieciowych stawek i osiągnąłem wkoncu poziom zarobków z których jestem zadowolony.
@Triplesix:
@nachuyamitachata:
@b0dzi0:
@goodguy: a wiecie co mnie #!$%@? najbardziej ze takie araby tarasy i inne pastowane nacje. W każdej sytuacji stoją za sobą murem i zawsze się wspierają. A Polacy potrafią sami na siebie donosic i kopać doły. Na mnie naprzyklad jakiś polak napisał donos na policje ze często jeżdże do Holandii i na pewno szmugluje jakąś kontrabande.... A i auto może być kradzione. Sam policjant powiedział
@Triplesix:
@nachuyamitachata:
@b0dzi0:
@goodguy: a wiecie co mnie #!$%@? najbardziej ze takie araby tarasy i inne pastowane nacje. W każdej sytuacji stoją za sobą murem i zawsze się wspierają. A Polacy potrafią sami na siebie donosic i kopać doły. Na mnie naprzyklad jakiś polak napisał donos na policje ze często jeżdże do Holandii i na pewno szmugluje jakąś kontrabande.... A i auto może być kradzione. Sam policjant powiedział