Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypłata z bankomatu nie powiodła się (bo na szczęścię więcej na tym koncie nie miałem, zresztą limit dzienny wypłat to 5 tys).
Patrze a tu taki #!$%@?.
Kartę już zastrzegłem. Swoją drogą jak to możliwe, że ktoś dostał mój numer karty i PIN?!
Jakie są szansę na odzyskanie kasy po reklamacji w banku (moim zdaniem powinni to wychwycić - miejsce wypłat Mumbai)?

#bank #banki #mbank #bezpieczenstwo
Pobierz budyn - #!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypł...
źródło: comment_jb1e0KxAHyDmO4pD385sCUFBd9RoDv9r.jpg
  • 146
@ZespolmBanku: Jak dzwoniłem zastrzec kartę, to miła Pani (współczuję - 5 rano) powiedziała, że mam poczekać z reklamacją dopóki te transakcje nie zostaną rozliczone (zniknie ikonka kłódki w historii przy nich). A, że aktualnie jestem za granicą, to na policję będę mógł to zgłosić dopiero w niedzielę.
@Aerdyn: @blondeblossom: @h3lloya: Musieli zeskanować, bo do wypłaty bankomatu potrzeba przecież PIN-u. W przelewach PIN-u się przecież nie podaje ani w transakcjach internetowych. Karta musiała zostać sklonowana podczas użycia jakiegos trefnego bankomatu + kamerka lub nakładka do uzyskania PIN-u.
@budyn: a ostatnio zastanawiałem się czy może nie zrezygnować ze zwyczaju trzymania minimalnej ilości gotówki na bieżące potrzeby (czyli zazwyczaj tak <2k pln) na koncie podpiętym pod kartę. Powodzenia w odzyskaniu pieniędzy, zapewne je ostatecznie odzyskasz, tylko za stracony czas Ci już nikt nie odda no i będziesz jakiś czas pozbawiony tych pieniędzy.
@Bankierpl: Da się jakoś poznać, że klawiatura jest podłożona? Nie wiem, jakaś luźniejsza jest czy coś? Może głupie pytanie, ale co tam. Ja szczerze mówiąc nigdy nie zasłaniałem PINu. Wpisuję go jedną ręką tak, że nie widać co akurat teraz wciskam.
@blondeblossom: powodzenia w sprawdzaniu ;)
Zakłada się dwa konta. Kartę wyrabiasz do jednego z nich i tam gdzie masz kartę trzymasz jakąś małą kwotę typu 500zł

@budyn: miałeś tę kartę podpiętą pod paypal?
to jest właśnie powód dla którego pieniążki leżą u mnie w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yeloneck: dobrze wiedzieć, pewnie trochę stalkowania i kombinowania i można by było zdobyć, potem chwilę śledzenia i włam. dobrze zorganizowana grupa nie miałaby z Tobą problemu, szkoda, że nie napisałeś ile masz (bo włam po 4k to kiepski biznes)