Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypłata z bankomatu nie powiodła się (bo na szczęścię więcej na tym koncie nie miałem, zresztą limit dzienny wypłat to 5 tys).
Patrze a tu taki #!$%@?.
Kartę już zastrzegłem. Swoją drogą jak to możliwe, że ktoś dostał mój numer karty i PIN?!
Jakie są szansę na odzyskanie kasy po reklamacji w banku (moim zdaniem powinni to wychwycić - miejsce wypłat Mumbai)?

#bank #banki #mbank #bezpieczenstwo
budyn - #!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypł...

źródło: comment_jb1e0KxAHyDmO4pD385sCUFBd9RoDv9r.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@alan11: Rano wysmarowałem maila z reklamacją, to nie przyjęli dopóki te wypłaty nie będą rozliczone ("bo jeszcze mogą cofnąć" automagicznie). Do placówki będę mógł się pofatygować dopiero w poniedziałek.

No nic, dzięki wszystkim za rady. Trochę się już uspokoiłem dzięki Waszym komentarzom.

  • Odpowiedz
@Rimfire: No bo właściwie to są nierozsądni. Przykro mi, że gościu padł ofiarą przestępstwa ale nie on pierwszy. Takie rzeczy dzieją się od lat i na to TRZEBA BYĆ PRZYGOTOWANYM. A najprostszą rzeczą wcale nie jest trzymanie pieniędzy w skarpecie, tylko NIE TRZYMANIE DUŻYCH PIENIĘDZY NA KONCIE DO KTÓREGO PRZYPISANA JEST KARTA. W dzisiejszych czasach, gdy przelać pieniądze z konta na konto z kartą możesz za pomocą ziemniaka i stanie się
  • Odpowiedz
TRZEBA BYĆ PRZYGOTOWANYM. A najprostszą rzeczą wcale nie jest trzymanie pieniędzy w skarpecie, tylko NIE TRZYMANIE DUŻYCH PIENIĘDZY NA KONCIE DO KTÓREGO PRZYPISANA JEST KARTA.


@wrrior: ale my właśnie to mówimy. Nikt nie powiedział, żeby trzymać całą kasę w skarpecie. Dodatkowo wypowiedziałem się, że próba ograniczenia korzystania z gotówki przez UE z tego powodu jest śmieszna, bo jak masz całą kasę na koncie i Ci to konto zhackują, to co zrobisz?
  • Odpowiedz
@Rimfire: Przypadki hackowania kont są dużo rzadsze niż skimming, który odbywa się niestety na masową skalę. Konta są dużo lepiej zabezpieczone, transakcje ograniczane hasłami jednorazowymi, więc nie popadajmy w paranoję. Metod doskonałych nie ma ale można ryzyko ze swojej strony zminimalizować, a w tym wypadku tego nie widać.
  • Odpowiedz
@alan11: Nie #!$%@?, bo na skimmingu wykładają się wszyscy (wszystkie banki). Znam przypadki seryjnego blokowania kart wszystkim, którzy korzystali z jednego bankomatu, który dorwali skimmerzy. Szło to w setki, jeśli nie tysiące kart do wymiany.

mBank #!$%@? swoje cyrki ale w tym wypadku to nie ich wina.
  • Odpowiedz
@budyn: Miałam dokładnie taka sytuacje kilka miesięcy temu, nawet pisałam o tym na mirko. Mam konto w mbanku, nie miałam ubezpieczenia (moze chociaż Ty miałeś?) ale ze względu na to ze bardzo niewiele mi ukradli (nie całe 200 zł) to szybko zwrócili mi pieniądze uwzględniając reklamacje transakcji która była dokonana w Filadelfii. Sprawa cały czas jest w prokuraturze i moje zeznania połączono z 9 innymi takimi samymi z tego okresu, ale
  • Odpowiedz
@factorys: tego typu transakcje podchodzą pod dział monitoringu fraudow w każdym banku. Taka ilość transakcji w krótkim czasie i to jeszcze za granicą powinna być blokowana już po pierwszej próbie wypłaty
  • Odpowiedz
Jakim cudem ktoś wypłacił końcówki typu 3 zł itp? Chyba że to prowizja?

@budyn:


@ttinyowski: Yyyy eeeee a wpadłeś na to, że skoro wypłaty były z zagranicznych bankomatów to złotówek nikt nie wypłacał i pokazane są kwoty po przewalutowaniu?
  • Odpowiedz
@keriM_87: Taaa monitoring fraud... I tak mój kuzyn został bez kasy w USA... Nie da rady odblokować karty bo muszą zadzwonić na Twój numer kontaktowy - Polski którego nie miał ze sobą.
Tłumaczenia że on jest w USA i to on płaci kartą nic nie pomogły... Duży bank na P
Dwie karty tak mu zablokowali.

western union uratował wakacje...
  • Odpowiedz
pytanie do @Bankierpl
czy jeśli mam karte "podpiętą" tylko do RORa na który wpływa wynagrodzenie i mam na portalu banku połączone do RORa inny rachunek oszczędnościowy (taka jakby lokata) z innym numerem konta to jest możliwość że jak ktoś mi ukradnie karte to może wypłacić kase z tego drugiego rachunku oszczędnościowego (ta niby lokata)?
bo zawsze robie tak że jak dostane wynagrodzenie na standardowe konto to szybko opłacam rachunki a reszte przelewem
  • Odpowiedz