Wpis z mikrobloga

#!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypłata z bankomatu nie powiodła się (bo na szczęścię więcej na tym koncie nie miałem, zresztą limit dzienny wypłat to 5 tys).
Patrze a tu taki #!$%@?.
Kartę już zastrzegłem. Swoją drogą jak to możliwe, że ktoś dostał mój numer karty i PIN?!
Jakie są szansę na odzyskanie kasy po reklamacji w banku (moim zdaniem powinni to wychwycić - miejsce wypłat Mumbai)?

#bank #banki #mbank #bezpieczenstwo
budyn - #!$%@?, ktoś mnie #!$%@?ł na 4 tys. złotych.
Właśnie budzi mnie sms, że wypł...

źródło: comment_jb1e0KxAHyDmO4pD385sCUFBd9RoDv9r.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@R4vPL: w zasadzie wiele elementów procedury chargeback - od konfliktów terminów reklamacyjnych z tymi narzucanymi przez KNF (a obecnie przerzucanych do ustawy), po problemy związane np. z prawem upadłościowym - co widać często w sytuacji biur podróży, gdzie radośni komcionaci i "dziennikarze" często udzielają rad "płać za wakacje kartą, jak biuro upadnie zrobisz chargeback", tylko niestety tak to nie działa bo jak biuro ogłosi upadłość to zrobienie chargeback w kontynentalnym systemie
  • Odpowiedz
Konsumenta nie obchodzi czy jest zgodne z prawem, może korzystać, to korzysta.


@R4vPL: de facto to nie może ;) bo niby skąd pomysł, że może? prawdopodobnie żadna umowa z bankiem nie przewiduje takiej możliwości - to tylko dobra wola banków, że biorą ryzyko na siebie, i nieformalnie udostępniają taką procedurę.
  • Odpowiedz
to jest właśnie powód dla którego pieniążki leżą u mnie w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yeloneck: Cieszę się, że nie jestem jedyną osobą, na tym punkcie przeczuloną. Między innymi z tych powodów #!$%@? mnie próba zdigitalizowania waluty i wyparcia gotówki przez politykę UE. Że niby ochrona przed praniem forsy, a w rzeczywistości byle błąd systemu czy hacker może Cię pozbawić środków do życia. #!$%@?ć takie coś.
  • Odpowiedz