Wpis z mikrobloga

Idę dzisiaj oddać krew po raz 14. Da mi to 6,3 l oddanej krwi co zakwalifikuje mnie do pierwszej odznaki Zasłużonego Dawcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Idę po pracy. Nie brałem z tego tytułu wolnego. Jedynymi profitami będą dwa bilety autobusowe, czekolady i satysfakcja. Dodatkowo cieszy fakt, że akurat mojej grupy krwi w centrum potrzebują.
Fajnie będzie zacząć weekend od dobrego uczynku.

Pamiętajcie, że karma zawsze wraca ((oo))

#oswiadczenie #chwalesie #krwiodawstwo
  • 16
@cierpkiezale: Wiem o tym, smutna sprawa, mimo wszystko jednak pojadę i oddam, bo może akurat te moje 450 ml zostanie wykorzystane, a nie wylane. Nie uwierzę, że każda polska krew idzie do ścieku, a w karetkach wożą tylko tą zza granicy.
@Krumer: Ja oddałem podobną ilość, potem przestałem oddawać w sumie bez powodu, teraz z kolei nie mogę. Oddawałem, bo dobra inicjatywa, ale nie oszukujmy się - nieopłacalna dla nas. Praktycznie żadnego profitu nie ma, te co były niegdyś zostały odebrane. Sporo informacji o sprzedaży / wyrzucaniu krwi. I jeszcze mają czelność trąbić w mediach, że brakuje, smutne to.
@chixi: Może spróbuj w innym centrum? Wydaje mi się, że to kwestia wprawy / umiejętności. Moja żona jest dość drobna i były czasami z tym problemy, zawsze jednak panie pielęgniarki wołały jakąś weterankę, która bez problemu dawała radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krumer: Gratuluję. Ja za tydzień mogę iść 11ty raz, już bliżej niż dalej do zasłużonego. W jakich odstępach czasowych oddajesz? Ja czekam zawsze te 2 miesiące ale ciekaw jestem czy jakbym przyszedł wcześniej to by się kapnęli (w systemie może, bo tak to nigdy mnie nie pytają kiedy byłem).