Wpis z mikrobloga

by się rozwieść i zabrać połowę


@kayleigh1507: No i jesteś w błędzie. Ślub jest kobiecie potrzebny po to aby dostać połowę majątu oraz dzieci, kto mówił o rozwodzie? Rozwód jest niekoniecznie korzystny dla kobiety bo może i dostanie połowę majątku ale straci bieżącą połowę pensji faceta. Lepiej dla baby jak się będzie kurczowo trzymać mężą, bo lepiej finansowo na tym wyjdzie. No chyba że po rozwodzie złapie kolejnego jelenia do strzyżenia.
@kayleigh1507: Tylko, że to jest prawda. Ile jest przykładów, gdzie przy rozwodzie facet zostaje z domem a kobieta płaci na niego pieniadze co miesiąc? Nie ma takich przypadków, zawsze facet płaci kobiecie alimenty. A jak już kobieta #!$%@?ła, miała wszystko w dupie to facet sobie musi radzić. Taka właśnie #logikarozowychpaskow i równouprawnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kayleigh1507: W moim najbliższym otoczeniu mogę wyliczyć spokojnie kilkanaście. Co ma piernik do wiatraka?
Ja się Ciebie pytam, ile jest przykładów gdzie facet żeni się z kobietą dla JEJ hajsu. I ile z takich małżeństw później przy rozwodzie bierze w ogóle pod uwagę faceta jako poszkodowanego. Zresztą- bogate typiary chcą od razu intercyzy, jak koleś jest nadziany i wyskoczy z cyzmś takim do kobiety to jest chamem, nie ufa jej i
@kayleigh1507: W interesach zawsze trzeba oceniać ryzyko. Gdy w rolę wchodzą pieniądze, związek staje się interesem. Tak czy inaczej każdy facet będzie w niego inwestował, ale podpisując intercyzę zmniejsza ryzyko w momencie gdy małżeństwo upada.

Co ma zrobić kobieta, która opiekowała się domem i dziećmi podczas ziązku, a związek się rozpadł? Intercyza mówi jedynie o majątku. Jeżeli małżeństwo się rozpada z winy osoby, która ma wyższy status materialny (dla tego przykładu
Colos - @kayleigh1507: W interesach zawsze trzeba oceniać ryzyko. Gdy w rolę wchodzą ...

źródło: comment_JgTBifXUiph6OHPjCUR9hK0YXJ8DHeSu.jpg

Pobierz
@kayleigh1507: Rzeczywiście, rozpędziłem się - słuszne podejście! Ja mam wrażenie, że gadanie o małżenstwie na portalu ze śmiesznymi obrazkami to jest raczej słaby pomysł. Małżeństwo jest spoko, tylko trzeba sobie znaleźć odpowiednią osobę do pary i zachować zdrowy rozsądek. W wieku do ~26 roku życia, rzadko kiedy facet w ogóle myśli o małżeństwie. Potem się to zmienia.
@kayleigh1507: ty mi nie mów o tym, jaki ja mam obraz kobiety w głowie. Nie każda z kobiet jest #!$%@?ą, zdradzają po równo faceci i kobiety. Dużo trudniej dziś znaleźć normalną, inteligentną kobietę niż zwykłego #!$%@? z tajfunem w głowie. Mówię to jako facet, który pare razy się przejechał właśnie na kobietach co tylko miłością i chlebem żyły. Później się okazało, że również innymi #!$%@? ale cóż.

Jest czas, żeby się
@Colos: jest jeden argument przeciwko intercyzie. Jeżeli kobieta nie pracuje lub zarabia mniej, wtedy korzystnie jest się rozliczyć wspólnie, czego nie możesz zrobić mając podpisaną rozdzielność majątkową.