Wpis z mikrobloga

NO #!$%@? NIE WYTRZYMIEM, muszę wylać trochę #gorzkiezale

Jak to jest, że jako dominująca rasa na ziemi, która osiągnęła tak niebotyczny poziom rozwoju technologicznego, posiadła tak ogromną wiedzę biologiczną i psychologiczną jest tak #!$%@?? No po prostu słów brak, jak widzę / słyszę co dzieje się na świecie.

ZBOMBARDOWANO TYCH

ZAMORDOWANO TAMTYCH

WOJNA TU

IMIGRANCI TAM

DUDA TO, KOPACZ TAMTO itd itd itd itd


Noż #!$%@?, nie ma logicznych podstaw aby dalej ciągnąć taki model globalnego społeczeństwa jaki mamy. Każdy ogarnięty człowiek - psycholog, antropolog, ekonomista, inżynier, pani z warzywniaczka i cała reszta ludzików chciałaby żyć w spokoju, korzystać z dobrodziejstw naszych osiągnięć, uśmiechać się do obcych i otrzymywać bezinteresowną pomoc na płaszczyźnie "siema, jesteśmy rodziną więc Ci pomogę".
Ale nie #!$%@?, chciwość motzno, aspiracje by być wielkim, wyżej sra niż dupę ma itd sprawia, że ludzie marnują swój prawdziwy potencjał. No jak można dostać od ewolucji takie fajne zabawki jak samoświadomość, możliwość kreatywnego myślenia czy przewidywania. Pomijam instynkty wbudowane gdzieś głęboko w naszą psychikę, które pozwoliły nam się rozwijać tysiące lat temu.

WIEM, że to hipisiarska gadka, że "bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie" i, że otaczanie się ludźmi o podobnym myśleniu sprawia, że dostajemy namiastkę społeczeństwa, które chcemy oglądać (think global, act local), ALE NIE OGARNIAM. No jak tak można... ehh, tracę nadzieję, że kiedyś faktycznie globalnym będzie podejście:

hej, skoro jestem taki fajny rozwinięty i żyję na tej dobrej Ziemi, to o nią zadbam.


Liczę po cichu na to, że znajdzie się tu DOBRA argumentacja, która pomoże mi to ogarnąć, a nawet zaakceptować...
Proponowałbym również darować sobie argumentację typu: "jesteśmy zwierzętami, wszystkie zwierzęta walczą bo geny, bo ewolucja itd", "a słyszałeś o eksperymencie Calhouna? Toż to to samo o czym mówisz (nie, to nie to samo)" itd itd. Właśnie na tym polega różnica, że potrafimy panować nad instynktami (w założeniu)...

Zapraszam do dyskusji

#gorzkiezale #oswiadczenie #smutnazaba #antropologia #psychologia
trypson_tryptaminka - NO #!$%@? NIE WYTRZYMIEM, muszę wylać trochę #gorzkiezale

Ja...

źródło: comment_fWbBXJkLnarJZODryY8F8rFZlbwoG8we.jpg

Pobierz
  • 7
@trypson_tryptaminka: masz błędne założenia. Większość ludzi nie chce żyć w spokoju, tylko mieć więcej niż inni/być lepszym/inne podobne. Stąd to, co się dzieje jest stanem naturalnym, to że u nas od 70 lat nie ma wojny jest nienaturalne względem historii.
@fir3fly: możliwe, zalinkuj inny / wskaż znaczące błędy bo z przyjemnością się doedukuję
@Waspin: własnie o to chodzi, że nauczeni doświadczeniem powinniśmy widzieć do czego prowadzą PEWNE aspiracje ludzi do bycia lepszymi. Chcesz się wykazać to przyczyń się ludzkości w inny sposób niż próba oczyszczenia ludzkości z żydów
@VstrokeX: thats the point, nie każdy ma tyle szczęścia co ja i Ty