Wpis z mikrobloga

Szosowe Mirki,

Jak powinien wyglądać ideowy zestaw ubrań na zimę, dla zakresu od 15 do powiedzmy -10 stopni? Póki co mam tylko bluzę, ale zapewnia słabą ochronę przed wiatrem, więc to bardziej koszulka do 12 stopni. Na początku marca jeździłem jeszcze ze zwykłą wiatrówką przeciwdeszczową i robił się straszny spadochron i sauna (termicznie do 5 stopni było w miarę), więc to rozwiązanie już odpada.

Jedyną sensowną rzecz jaką mam to spodnie, które jako tako dają radę do 5 stopni, więc do tego jeszcze jedna para cieplejszych i będzie ok, rękawiczki też raczej nie problem. A co z górą? Głową? I butami?
Kupować jakieś bluzy i kurtki rowerowe, czy lepiej zwykły polar + dobra wiatrówka rowerowa?
Mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc?

#szosa
  • 101
@impa: A w jakim zakresie ta kurtka się sprawdza, oczywiście mowa też o ewentualnej warstwie pod spód z cienkiego polaru, czy drugiej bluzy? Na razie kupiłem Tę kurtkę zimową od nich, ale podejrzewam, ze zabraknie mi jakiegoś ogniwa pośredniego pomiędzy zwykłą bluzą, a zimówką, a skoro mówisz, że do 0 jest ok, to chyba dobre uzupełnienie i dobra kurtka na jesień.
@Francuski_Mistrz: Powiem tak-kurtkę treningową zakładam jak bluza proline nie daje rady,czyli gdy się ochłodzi o 3-4 stopnie..każdy z nas ma inna termikę i różnie to może bywać-kolega ubiera się w nawet 4-5 warstw a ja nigdy nie mam więcej na sobie niż 3.Zimą góra(zależnie od temp.) 1.potówka/koszulka termo(craft/brubeck) 2.bluza/kurtka treningowa(vitesse) 3.kamizelka vitesse
@Francuski_Mistrz: Sugerując się ich zakresem temperatur powinny dać radę,ale trudno mi coś więcej powiedzieć o nich bo nie mam nawet jednej rzeczy od danielo :) A swoje pierwsze rowerowe rękawiczki(długie) kupiłem dopiero kilka dni temu :) Może @fixie będzie miał coś do powiedzenia na temat tych rękawiczek od danielo,albo zaproponuje coś ciekawego ;)