Wpis z mikrobloga

Szosowe Mirki,

Jak powinien wyglądać ideowy zestaw ubrań na zimę, dla zakresu od 15 do powiedzmy -10 stopni? Póki co mam tylko bluzę, ale zapewnia słabą ochronę przed wiatrem, więc to bardziej koszulka do 12 stopni. Na początku marca jeździłem jeszcze ze zwykłą wiatrówką przeciwdeszczową i robił się straszny spadochron i sauna (termicznie do 5 stopni było w miarę), więc to rozwiązanie już odpada.

Jedyną sensowną rzecz jaką mam to spodnie, które jako tako dają radę do 5 stopni, więc do tego jeszcze jedna para cieplejszych i będzie ok, rękawiczki też raczej nie problem. A co z górą? Głową? I butami?
Kupować jakieś bluzy i kurtki rowerowe, czy lepiej zwykły polar + dobra wiatrówka rowerowa?
Mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc?

#szosa
  • 101
@impa: niestety nigdy
@Francuski_Mistrz: w dobie internetów dobry sklep rowerowy pod ręką jest na wagę złota, można dotknąć, można zapoznać pracowników i razem pojeździć, bo sklepy organizują treningi i jazdy, a potem można mieć jeszcze zniżkę. warto zatem wspierać takie sklepy kupując u nich, a przez internet tylko jakieś wybitne okazje.
@fixie: @impa: Przyszła dzisiaj kurtka od vitesse .
I powiem, że w życiu nie widziałem tak jebitnie długich rękawów, nawet jak założę dodatkową warstewkę pod spód to zostaje mi trochę luzu i robią się lekkie zmarszczki, więc chyba nie potrzebnie brałem przedłużenie rękawy, chociaż z drugiej strony lepiej 4cm za długie niż 1cm za krótkie.
Wizualnie prezentuje się lepiej niż na zdjęciach, materiał z zewnątrz jest dość elastyczny, a sama
@impa: W sumie to nie ma wiele więcej do pokazania :-) Potem cyknę jakąś fotkę z bliska i może na sobie, ale chyba jednak zamówię jeszcze kurtkę z nieprzedłużanymi rękawami, bo tu wydają się jednak odrobinę za długie, ale nie wiem jak to się spisze w przypadku np dodatkowej warstwy na mrozy. Spodnie przyszyły niestety trochę za szerokie w kolanach i marszczą się od tyłu, a rozmiar wybierałem według tabelek, będę
@Francuski_Mistrz: kurtkę udało mi się zamówić w pierwszym zamówieniu :) i tam na kurtkę o ile dobrze pamiętam był mniejszy limit.Ja używam nogawek,legginsów termo jeszcze nie próbowałem ale na pewno było by cieplej w takich legginsach termo:) Koszulka z długim rękawkiem tak naprawdę jest bluzą,podstawowe różnice to:bluza lepiej "oddycha" od kurtki i jest zrobiona z innego materiału/splotu niż kurtka.Kurtka jest grubsza i ma bardziej zbity splot(chyba dobrze to określiłem) jest też
@impa: o tym marszczeniu na kolanie mówiłem, wymieniać to na rozmiar w dół, czy może tak ma być ze względu na minimalizację ucisku na stawy podczas pracy? Jak wyprostuję nogę to marszczenie widać dość mocno, ale już przy lekkim zgięciu nogi jest prawie niewidoczne (palcem dotykam kolano). W poprzednich spodniach też minimalnie występuje ten efekt, ale dopiero dzisiaj zwróciłem na to uwagę po przymierzeniu tych spodni.
Co myślicie?
@fixie:
Francuski_Mistrz - @impa: o tym marszczeniu na kolanie mówiłem, wymieniać to na rozmi...

źródło: comment_O1mALbnIeZrYBITl3pUgnZnwUj7kIGGC.jpg

Pobierz