Wpis z mikrobloga

Szosowe Mirki,

Jak powinien wyglądać ideowy zestaw ubrań na zimę, dla zakresu od 15 do powiedzmy -10 stopni? Póki co mam tylko bluzę, ale zapewnia słabą ochronę przed wiatrem, więc to bardziej koszulka do 12 stopni. Na początku marca jeździłem jeszcze ze zwykłą wiatrówką przeciwdeszczową i robił się straszny spadochron i sauna (termicznie do 5 stopni było w miarę), więc to rozwiązanie już odpada.

Jedyną sensowną rzecz jaką mam to spodnie, które jako tako dają radę do 5 stopni, więc do tego jeszcze jedna para cieplejszych i będzie ok, rękawiczki też raczej nie problem. A co z górą? Głową? I butami?
Kupować jakieś bluzy i kurtki rowerowe, czy lepiej zwykły polar + dobra wiatrówka rowerowa?
Mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc?

#szosa
  • 101
@fixie: Ale właśnie marszczy się z przodu co widać na zdjęciu, po prawej całkowity wyprost nogi, a lewej lekkie zgięcie i tu jak widać też minimalne się marszczy.
W rozmiar niżej jeszcze się wcisnę spokojnie, bo nie czuję w tych jakoś specjalnie dużego ucisku.
@fixie: pewnie się nie zorientowałeś, bo dla mnie kolano to rzepka...
To oni nie wiedzą o tym, że szew ma iść bokiem?! Skandal! Rzeczyiście w innych spodniach nad kolanem szew zakręca i jest wstawiony panel na kolano i szwu nie ma.
@impa: Mam nadzieję, że udało Ci się wczoraj wyspać, bo mi nie, trzeba było odespać w środku dnia ;-)
Chyba się skuszę na kurtkę treningową (race cut). Pamiętasz może czy jak ją kupowałeś to brałeś rozmiar według tabelek, czy o oczko większy? Ja na luzie w klatce mam 97 i łapię się w dwa zakresy, rozmiaru 3 i 4, i zastanawiam się który wziąć... Co myślisz?
Francuski_Mistrz - @impa: Mam nadzieję, że udało Ci się wczoraj wyspać, bo mi nie, tr...

źródło: comment_1xaEj0pW1plJhz5YASz6msmoJ7DXbZRn.jpg

Pobierz
@Francuski_Mistrz: Rzadko kiedy się wysypiam jak chodzę na ranne zmiany,za późno chodzę spać-przeważnie ok 24 czasem jeszcze później a o 04:30 na nogach muszę być :) Więc często też po pracy muszę się "kiwnąć" na godzinkę którą niekiedy trwa znacznie dłużej..:D Co do proponowanego rozmiaru to ile masz w klatce,pasie i jaki wzrost?