Wpis z mikrobloga

Wrzucam dobry materiał dla ludzi z problemem z głębokością przysiadu - po takim zabiegu poprawi się zgięcie grzbietowe w stawie skokowym - coś co zauważam najbardziej ogranicza ludziom prawidłową technikę głębokiego siadu.

Niektórym może nawet pomóc z hiperlordozą lędźwiową, jeżeli mają wyjątkowo spiętą powięź w tym regionie.

Od siebie dorzucę jeszcze progresję, bo to jest takie przedszkole dla początkujących z #smr : foam roller -> rurka PCV -> piłka Lacrosse.

Po wyrolowaniu dobrze jeszcze przeprowadzić stretching.

#silownia #mikrokoksy
V.....h - Wrzucam dobry materiał dla ludzi z problemem z głębokością przysiadu - po t...
  • 26
@Vonsatch: imo jest to średnie rozwiązanie długodystansowe, natomiast dziennie, tak przed treningiem ok (chociaż też preferuje dynamiczne rozciąganie korzystając z ćwiczenia które wykonujemy).


@shdw: to jest właśnie rozwiązanie długodystansowe. Jak masz przykurcze na powięzi, to żadne rozciąganie nic z tym nie zrobi - jest różnica między masażem a rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym. Specjalnie podałem progresję, bo sam foam roller mało zdziała.

W długiej perspektywie własnie to rozwiązanie z filmiku będzie niekorzystne, bo
@Vonsatch: żeby doszło do hipermobilności, musiałbyś dalej prowadzić sesje rozciągania z dodatkową progresją, nawet po czasie kiedy osiągnąłeś już zamierzony zakres ruchu, a tego się raczej nie robi.

Każda osoba trenująca dwubój którą znam i każdy materiał mi znany zaleca właśnie taki sposób rozciągania. Jest on bardzo naturalny i jednocześnie wymusza na Tobie prostopadłą pozycję końcową, tak aby odcinek lędźwiowy był równie mocno aktywowany.

W przypadku punktowego rolowania, izolujesz w pełni
W przypadku punktowego rolowania, izolujesz w pełni dany mięsień, przez co musisz następnie wykonywać szereg dodatkowych ćwiczeń w celu skorygowania pozycji i nauczenia się szablonu ruchowego.


@shdw: przecież zupełnie nie na tym polega istota SMR. Skupiamy się na taśmie mięśniowej, na której przykurcz w dowolnym miejscu może powodować dysfunkcje w każdym innym. Łydka akurat jest jednym z częstszych.

Jednocześnie oczywiście zgadzam się z Tobą - taki sposób rozciągania jak na filmiku
Pobierz V.....h - > W przypadku punktowego rolowania, izolujesz w pełni dany mięsień, przez c...
źródło: comment_iSTrhNW9xMHs2q7qbrThZ0EIgrjIPakC.jpg
@Vonsatch: o, tej grafiki prezentującej je jeszcze nie znałem, dzięki za nowe informacje!


@shdw: tutaj całkiem dobra prezentacja na ten temat, łap mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://prezi.com/jhiyoesaogaw/przebieg-i-rola-tasmy-miesniowej-1-powierzchownej-ty/

rolowanie to prosta i przyjemna czynność


@berti: wczoraj rozluźniałem m. biodrowe therecanem. Chciało by się wyć z bólu, a tutaj trzeba spokojnie oddychać, żeby wzorców stresowych nie zaszczepiać :P
@berti: wczoraj rozluźniałem m. biodrowe therecanem. Chciało by się wyć z bólu, a tutaj trzeba spokojnie oddychać, żeby wzorców stresowych nie zaszczepiać :P


@Vonsatch: to troche jak przygotowanie agentow wywiadu do torturowania. Wiesz, ze boli ale tego nie okazuj :D
@Vonsatch: kto powiedzial, ze to oni beda uczyli mnie? :D (moja przygoda ze studiami informatycznymi zawsze sie zle konczyla kiedy dochodzilo do dyskusji z profesorami :P)
@Vonsatch: myślisz, że coś co jest tak ogólnodostępne, coś z czego korzystamy jakby było normalne i oczywiste nie dotarło do programu nauczania na AWF-ach? To byłoby smutne


@berti: mnóstwo metod oficjalnie stosowanych i skutecznych w fizjoterapii i rehabilitacji nie ma żadnego backgroundu w badaniach naukowych - myślę, że z tego to się bierze. Wszelkie aspekty prehabilitacji i prewencji urazów - żadne grupy badawcze się tego nie podejmują, bo wymaga to